• 1572

Kurumların teknolojik ödeme altyapısı

Bütün kurum ve kuruluşlar bir para döngüsü içerisindedir. Bu döngü genel olarak ödeme ve tahsilatlardan oluşur. Diğer kurumlar, kuruluşlar ve bireylerden alınan paraya tahsilat, verilen paraya ise ödeme adı verilir. Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için muhasebe departmanı ya da finans departmanları görevlidir. Ancak hem yöneticiler hem de bu departmanlar özellikle tahsilat zamanlarında ciddi sıkıntılarla karşılaşmaktadırlar.

Bütün kurum ve kuruluşlar bir para döngüsü içerisindedir. Bu döngü genel olarak ödeme ve tahsilatlardan oluşur. Diğer kurumlar, kuruluşlar ve bireylerden alınan paraya tahsilat, verilen paraya ise ödeme adı verilir. Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için muhasebe departmanı ya da finans departmanları görevlidir. Ancak hem yöneticiler hem de bu departmanlar özellikle tahsilat zamanlarında ciddi sıkıntılarla karşılaşmaktadırlar. Yaşanan sıkıntıların sebeplerini maddeler halinde yazacak olursak;

Tahsilat yapılacak firmaya ulaşılamaması

Ödemelerin yanlış banka hesaplarına aktarılması

Mail, telefon ve faks trafiğinin aşırı olması

Fazla yoğunluktan yanlış işlenen ödemeler

Ödeme alınacak yere tahsilatçı gönderilmesi

Ödeme yapamayan ya da yapmak istemeyen firmalar

Aşırı iş gücü ve zaman kayıpları

….

Kurum ve kuruluşlar ödeme alırken yukarıdaki sorunlar başta olmak üzere bir çok sıkıntı ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Yıllardır bu sıkıntıların önüne geçebilmek ve sadece tek bir noktada bütün ödemelerin toplanarak tahsilatların yapılabilmesini istemişlerdir. Ne muhasebe, ne finans departmanları ne de yöneticiler kurumun zararı yerine net bir şekilde kara geçmesini sağlayacak ödeme altyapısı oluşturma hayalindedirler. Peki sizce hayal olan bu ödeme altyapısını gerçeğe dönüştürmek sadece bir hayal mi ?

HAYIR DEĞİL!

Hayır değil. E-tahsilat kurumlar için teknolojik bir ödeme altyapısıdır. Eçözüm tarafından uzman yazılım ekipleri bir araya getirilerek geliştirilmiştir. Kurum ve kuruluşların yaşadıkları bütün tahsilat sorunları kamuoyuna sunulmuş ve istatiksel verilere dayanarak en çok yaşanan sıkıntılar tespit edilmiştir. Tespitlerin sonucu ise ileri teknoloji ve güvenlik önlemlerini bütünleşik çözümler sunarak kullanan e-tahsilat online kredi kartı tahsilat sistemleri geliştirilmiştir. Yıllarca süren araştırma ve çalışma aşamasının ardından kurum ve kuruluşlar için özel olarak entegre edilebilen teknolojik ödeme altyapısı geliştirilmiştir.

kurumlarin-odeme-altyapisi

Buraya kadar tahsilatta yaşanan sıkıntılardan ve kurumların bu sıkıntılardan kurtulma isteğinden bahsettik. Son olarakta bir çözüm yolu olduğunu söyledik. Dilerseniz sizleri daha fazla sıkmadan e-tahsilat sistemleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunalım.

E-tahsilat nedir ?

İnternet tabanlı bir yazılımdır. Online kredi kartı tahsilatı yapabilmenizi sağlar. Kredi kartı kullanan herkes bu sistem sayesinde saniyeler içerisinde sizlere ödemesini gerçekleştirebilir. Kurum ya da kuruluşunuzun logosu ve renk tonları ile birlikte bir ödeme sayfası oluşturulur. Bu ödeme sayfası dilerseniz ana bir alan adına (domanine) dilerseniz de sahip olduğunuz sitenin alt alan adına (subdomainine) entegre edilebilmektedir. Örnek olarak http://www.tdmtahsilat.com/ ve http://e-payment.iticu.edu.tr/ adreslerini inceleyebilirsiniz. Daha fazla örnek için referanslarımız sayfasına göz atabilirsiniz.

Ödeme altyapısı nasıl kurulur

E-tahsilat sisteminde ödeme altyapısı hazır bir şekilde kuruludur. Sizlerin sadece kullanmak istediğiniz bankaya sanal pos başvurusu yapmanız yeterli olacaktır. Kredi kartı ile ödeme alınabilmesi için sanal pos başvurusu yapmanız gerekir. Bu konu ile ilgili detaylı prosedürler e-tahsilat uzmanlarımız tarafından sizlere aktarılmaktadır. Başvuru sonucu alınan sanal poslar ödeme sayfanıza sorunsuz bir şekilde entegre edilir. 3D secure kurulumu da sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ödeme sayfalarında özel olarak SSL şifreleme sistemleri kullanılarak üst düzey güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Kurulum süreci ve yönetim paneli

E-tahsilat online kredi kartı ödeme alma sisteminiz sadece 1 iş günü içerisinde kurulmaktadır. Mevcut sanal posunuz var ise aynı gün içerisinde online ödeme almaya da başlayabilirsiniz. Verilecek olan özel ve ücretsiz eğitimin ardından sistemi kullanmaya hazır hale gelebilirsiniz.

Size özel bir yönetim paneli geliştirilmiştir. Bu yönetim panelinin kullanımı rahat ve bir o kadar da kolaydır. Yapılan her ödemenin takibini buradan gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz kategoriye göre yetkilendirmeler yapabilirsiniz. Eğer bayiniz var ise onlara özel olarak yetkiler verebilir ve kendi ödeme altyapılarını sizlerin sanal posu üzerinden oluşturmalarını sağlayabilirsiniz. Yanlış bir ödeme mi yapıldı ? Hemen yönetim panelinize giriş yapar, ister iptal eder isterseniz de geri iade edersiniz. Dışarda iken ödeme yapıldığı mı söyleniyor ? Cep telefonuzu açar hemen ödemenin alınıp alınmadığını cepten tahsilat özelliği sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Alacaklılarınız yakınlarında banka olmadığını ya da bankaya gitmek için müsait olmadıklarını mı söylüyor ? Mobil ödeme özelliği sayesinde bulundukları yerden, cep telefonları ile, sizlere ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

E-tahsilat Sistemlerinin Kullanımı İzlemek İster Misiniz ?

Kurumlar için teknolojik ödeme altyapısının nasıl kullanıldığını daha yakından öğrenebilmeniz için ücretsiz demo talebi geliştirilmiştir. Ama ücretsiz demo atelbi ile sistemi incelemeden önce aşağıda bulunan ve bu ödeme altyapısının çalışma mantığını gösteren videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.