Mail Order Formu Nedir, Çekim Nasıl Yapılır?

Mail order, pos makinesi üzerinden kart geçirilmeden ya da takılmadan sadece kart bilgilerinin tuşlanması ile çekim yapılması işlemidir. Örnek olarak uzakta olan bir müşteriden kredi kartı ile tahsilat yapılacaksa 16 haneli kart bilgisi, son kullanma tarihi ve arkada bulunan CVC (güvenlik) kodu alınır. Ardından çekim işlemi yapılır.

mail-order-ile-tahsilatMail order ile çekim yaparken, ödeme yapacak olan bireyin kimlik kartı fotokopisi, kart bilgileri ve mail order formunun doldurulmuş hali istenir. Karşı taraf bu bilgileri faks yolu ile gönderir. Ödmee yapacak kullanıcının onayı alındıktan sonra fiziksel pos üzerinden manuel bir şekilde işlem yapılır. Ancak alınan bilgilerinin çok dikkatli bir şekilde korunması gerekmektedir. Aksi taktirde üçüncü ellerin eline geçebilir ve mail order açık olan sanal poslar ya da fiziksel poslardan çekim yapılabilir.

Mail Order Güvenli mi ?

Kart bilgilerinin mail, faks ve diğer yollarla paylaşılması, alınan faksların tam anlamı ile korunamaması yani üçüncü şahısların eline geçebilmesinden dolayı mail order ile fiziksel pos üzerinden tahsilat güvenli bir yöntem olarak kabul edilemez. Hatta bu şekilde ödemelerin yakın bir zamanda kaldırılması için devlet tarafında görüşmeler yapılmaktadır.

Mail Order yerine hangi sistem kullanılmalı ?

Mail order yerine uluslararası güvenlik önlemleri ile donatılmış ve 1000’in üzerinde firma tarafından tercih edilen online tahsilat sistemi Netahsilat kullanılabilir. Netahsila bir e-tahsilat sistemidir. Sizlere bir ödeme sayfası açılır. Bu sayfaya bankalardan alınan sanal posların kurulumu yapılır. Telefon, faks ve banka trafiği, bilgilerin tek tek alınması ve saklanması gibi klasik tahsilat yönetmi olan mail order yerine ileri teknoloji bir yazılım sistemidir.

Örnak olarak https://esantahsilat.com ve http://odeme.lastikvs.com referans sitelerimizi inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda diğer bütün referans sitelerimiz için E-tahsilat Referanslarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Netahsilat E-tahsilat sistemi ile nasıl ödeme alınır ?

 Size ödeme yapacak olan kullanıcılar tahsilat/ödeme sayfanıza giriş yaparlar. İsterlerse üye olurlar isterlerse üyeliksiz bir şekilde ödeme sayfanıza giriş yaparlar. Ardından ödeme yapacakları tutarı yazarlar ve kredi kart bilgileriniz yazdıktan sonra ödeme yap butonuna basarak ödemelerini gerçekleştirirler. Ödeme yapıldığı anda hem firma yetkilisine hem de ödeme yapan kişi ya da kuruma mail gönderilir. Hem sizler hem de karşı taraf istediği zaman sistem üzerinden ödeme ekstresine ulaşabilir. Ödeme yapıldığında sahip olduğunuz sanal pos hesabına ilgili tutar geçer. Muhasebe/ERP programı kullanıyorsanız eğer otomatik bir şekilde kullandığınız programa ilgili ödemenin işlemesi de yapılır.

Netahsilat Online Tahsilat Sistemi Tanıtım Filmi

Netahsilat E-tahsilat sisteminin sunduğu ayrıcalıklar

✓ Kredi kartlarından isterseniz taksitli isterseniz de tek çekim tahsilat yapabilirsiniz.

✓ 3D Secure sanal pos kullanarak karşı tarafın cep telefonuna gönderilen onay mesajı ile ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

✓ İster komisyonlu, ister dövize endeksli, isterseniz de tekrarlı bir şekilde tahsilat yapabilirsiniz.

✓ Alınan bütün ödemeleri yönetim paneliniz üzerinden online olarak grafiksel, istatiksel, zaman bağlı olarak takip edebilirsiniz.

✓  Ödeme yapması gereken kurum ya da kişilere SMS ya da e-posta gönderimleri yaparak otomatik bir şekilde ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

✓ Herhangi bir ödeme yanlış yapıldığında saniyeler içerisinde iptal ya da iade edebilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse Netahsilat online tahsilat sistemleri sizleri klasik ve güvenli olmayan, aşırı iş gücü ve zaman kayıpları yaşamanıza sebep olan tekniklerden kurtaran ileri teknoloji bir e-tahsilat sistemidir. Netahsilat e-tahsilat sistemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da sağ kısımda bulunan Detaylı Bilgi Talebi butonuna tıkladıktan sonra sizlerden istenen bilgileri doldurabilirsiniz. E-tahsilat uzmanları sizlerle iletişime geçerek sistem hakkında aklınıza takılan bütün soruları cevaplayacak ve dilerseniz ücretsiz bir şekilde sistemi test etmenizi sağlayacaklardır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.