• 1557

Mobil Tahsilat – Online Tahsilat

Uzun yıllar boyunca tahsilatlar hep elden yapıldı. Alacaklı olduğunuz kişinin işletmesine giderek, ya da onun size gelmesi ile. Sonra banka havale sistemleri ortaya çıktı ve bankadan istenilen yere havaleler yapılmaya başlandı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden ödeme ve tahsilat alımı yapılabilir oldu. Şu anda ise teknoloji doruk noktalarını yaşamakta. Online tahsilat sistemleri sayesinde artık

Uzun yıllar boyunca tahsilatlar hep elden yapıldı. Alacaklı olduğunuz kişinin işletmesine giderek, ya da onun size gelmesi ile. Sonra banka havale sistemleri ortaya çıktı ve bankadan istenilen yere havaleler yapılmaya başlandı.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden ödeme ve tahsilat alımı yapılabilir oldu. Şu anda ise teknoloji doruk noktalarını yaşamakta. Online tahsilat sistemleri sayesinde artık kendi tahsilatınızı kendi siteniz üzerinden bütün kredi kartlarına özel seçenekler belirleyerek yapabiliyorsunuz.

Eçözüm’ün argesi uzun yıllar süren çalışması artık meyvelerini vermeye başladı. Yapılan online tahsilat yazılımı sayesinde zorlamadan kısa bir süre içerisinde anlık olarak tahsilatlarınızı yapabilmektesiniz.

Öncelikle sizlere eski sistemlerle yapmış olduğunuz tahsilatları anlatalım ve ne kadar zorluk çektiğinizi bir kez daha dile getirmiş olalım. Daha sonra online tahsilat sitesinin size sağlayacağı kolaylıklardan bahsedeceğiz. Eski sistemi kullanan muhasebeci, finans müdürü ve tahsilatçılar işlerinden sürekli şikayetçilerdir.  Çünkü bütün para trafiği onların bilgisinden ve işlemlerinden geçmektedir. Tahsilat zamanı geldiğinde o kadar çok işlem yapılır ki.

online tahsilat

Tahsilat yapılacak olan kişi ödemeyi yapmayabilir. Geciktirebilir. Arandığı zaman ulaşılamayabilinir. Mail, telefon ya da atılan fakslara cevap gelmeyebilir. Bu direk cironun düşmesine sebep olacaktır. Bunun yanında yapılan onlarca işlemden dolayı hatalar yapılabilir. Ödemeler yanlış hesaplara yapılabilir ve onu düzeltmek için saatlerinizi harcamanız gerekir. İşlemlerin hepsinin raporlarının tutulması kaydı alınması gereklidir. Bu da uzun zaman ve aşırı iş gücüne sahip olmanızı gerektirmektedir. Bu paragrafta günlük hayatta sürekli yaşamakta olduğunuz sıkıntılardan bahsettik.

Şimdi ise bu sıkıntılardan kurtulmanın yolunu anlatacağız. E-tahsilat online tahsilat sistemi sayesinde tahsilat yapmak problem olmaktan çıkacak hatta aksine keyifli bir iş haline gelecek. Size özel bir site açılır. Bu site içerisine online tahsilat sistemi entegre edilir. İçerisine kullandığınız sanal poslar kurulur. Eğer sanal pos kuramıyorsanız eçözüm sizler için sanal pos servisi paynet ile iletişime geçer. Daha sonra sistemi anlayabilmeniz için eğitimler verilir. Size sitenin admini yani ana kullanıcı ismi ve şifresi verilir. Bu şifre sayesinde sisteme giriş yaparsınız. Size ödeme yapacak olan kişilerde sizin belirlediğiniz kullanıcı ismi ve şifrelerle ya da kullanıcı adı ve şifre olmadan sisteme giriş yaparlar.

Bu noktadan sonra tek yapmaları gereken şey online tahsilat sistemi ödeme sayfasına gelmeleridir. Karşılarına ödeme sayfası çıkar. Ödeme yapılacak tutar girilir. Kredi kartı bilgileri ve istenen bilgiler doldurulduktan sonra tek bir tık ile işlem yapılmış olur.  Yapılan ödeme sahip olduğunuz banka hesabınıza anında geçer. Ödeme yapmak işte bu kadar basit.

Bunların yanında yapılan işlemlerin raporları tutulmaktadır. Bilgisayar ya da başka bir yere not almanıza gerek kalmaz. Zaten bilgisayar tabanlı muhasebe programlarına da entegre edilebilinmektedir. Dilediğiniz günün bütün işlem raporlarına bakabilirsiniz. Hangi bankadan ne kadar ödeme almış görebilirsiniz.

Size para gönderecek olan bayi ya da müşterinize özel taksit imkanları sunabilir komisyon oranları da belirleyebilirsiniz.

Bütün bunların yanında yukarıda anlattığımız bütün işlemleri cepten mobil tahsilat özelliği sayesinde internete bağlanabilen cep telefonlarınızdan yapabilirsiniz. Evet gecenin bir saatinde tahsilat yapılacaksa, müşterinize söylersiniz o da tahsilatını size yapar. tahsilat yapıldıktan sonra mail adresinize bilgi maili gelir. Ve anında cep telefonunuzdan ödeme alıp almadığınıza sisteminize girerek bakabilirsiniz.

Bu sisteme bir göz atmak isterseniz demo talebinde bulunabilirsiniz. Hemen üst kısımda bulunan kırmızı demo talebine tıklayın. Bilgileri doldurun ve sadece sizi bilgilendirmemiz için kısa bir süre bekleyin.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.