Müşteriden Ödeme İsteme Teknikleri
  • 8633

Müşteriden Ödeme İsteme Teknikleri

Müşteriden ödeme isteme teknikleri arasında en etkili yöntemlerden bir tanesi tahsilat sırasında sunmuş olduğunuz kolaylıklardır. Verilen ürün ya da hizmet sonrasında yapılacak olan ödemelerin zamanında alınabilmesi ve tahsilatların arttırılabilmesi için kullandığınız tahsilat teknikleri önemli yer tutar. Dilerseniz Türkiye’de en çok kullanılmakta olan tahsilat yöntemlerinin neler olduğunu ve ardından en hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde

Müşteriden ödeme isteme teknikleri arasında en etkili yöntemlerden bir tanesi tahsilat sırasında sunmuş olduğunuz kolaylıklardır. Verilen ürün ya da hizmet sonrasında yapılacak olan ödemelerin zamanında alınabilmesi ve tahsilatların arttırılabilmesi için kullandığınız tahsilat teknikleri önemli yer tutar.

Dilerseniz Türkiye’de en çok kullanılmakta olan tahsilat yöntemlerinin neler olduğunu ve ardından en hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ödeme alabilmeniz için hangi teknolojik tekniğin ön plana çıktığı hakkında bilgi verelim.

Çek ve Senet İle Tahsilat

Çek İle Ödeme Alma

Çek İle Ödeme Alma

Kullanılmakta olan en klasik tahsilat yöntemlerinden bir tanesidir çek ve senet ile ödeme isteme ve tahsilat yapmak. Birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Çek karşılıksız çıkabilmekte, senetler zamanında ödenemeyebilir. Borçludan alacağın ödemesini istediğinizde ise ona ulaşamamanız mümkündür. Ve hiç istenmeyen hukuki süreç başlayabilir. Böyle bir durumda hukuksal yönlerden ödemenizi alabilmeniz için aşırı iş gücü, zaman ve mali kayıplar yaşamanız mümkündür.

 

Havale/EFT İle Tahsilat

İkinci bir tahsilat tekniği havale/EFT ile ödeme almaktır. Bu tahsilat tekniğinde de birçok sorun ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Karşı tarafın hesaplarında para olmayabilir, aradığınız zaman ödemeyi yapacak olan kullanıcıya ulaşılamayabilir. Ödemeler zamanında alınamadığı gibi farklı hesaplara yapılabilir. Bununla birlikte aşırı iş gücü ve zaman kayıpları ile yine karşı karşıya kalınır. Ödemenin yapılıp yapılmadığını öğrenebilmek için sürekli aramak, e-postalar göndermek, hesapların sürekli kontrol edilmesi ve benzeri gibi.

Nakit Olarak Tahsilat

Nakit olarak tahsilat ile ürünü sattığınız anda ödemeyi alırsınız. Ancak günümüzde nakit taşıyan firma ya da müşteri sayısı oldukça azdır. Bununla birlikte nakit ödemelerde sadece firmanıza ya da mağazanıza gelen kullanıcılara hitap edebilirsiniz. Uzakta olan müşterileriniz için ise kullanılabilir bir yöntem değildir.

Günümüz koşullarında yukarıda anlatmış olduğumuz tahsilat teknikleri oldukça klasiktir. Bu sebeple müşteriden ödeme isteme teknikleriniz ne kadar iyi olursa olsun sonuca ulaşamamanız ödemelerin zamanında alınamamasına sebebiyet vermektedir. Ayrıca yine yukarıdaki tahsilat teknikleri kullanıldığında alınan her ödemenin teker teker farklı zamanlarda muhasebe/ERP programlarına işlenmesi gerekir. Bu süreçte ise yine birçok sorun ile karşı karşıya kalınır. En ufak bir hata yapılması ve o hatanın düzeltilmesi dahi haftalarınızı alabilir.

En Etkili Online Tahsilat ve Bayi Tahsilat Sistemi

E-tahsilat İle Ödeme Alma

E-tahsilat İle Ödeme Alma

Online Tahsilat Sistemi Netahsilat, Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmiş ve şu anda binlerce firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. E-tahsilat sistemini kullanan firmalar için Referanslarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E-tahsilat Nedir?

E-tahsilat, internette kredi kartlarından tahsilat yapabilmeniz için geliştirilmiş, ileri teknoloji uluslararası güvenlik önlemleri ile korunan, firmanıza özel bir tahsilat sayfasına sahip olmanızı sağlayan sistemdir. E-tahsilat sistemleri sayesinde saniyeler içerisinde tahsilatlar yapılabilmektedir. Alınan her ödeme ise otomatik bir şekilde muhasebe/ERP programlarına işlenmektedir. Aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını ortadan kaldırır. Bununla birlikte sıfır hata ile tahsilatlarınızı yapmanızı sağlar.

Türkiye’nin önde gelen firmalarının nakit akışlarını düzene sokabilmek bu sistemi tercih ettiler ve aktif bir şekilde kullanmaktalar.

E-tahsilat sayesinde sadece bir e-posta ya da e-mail ile otomatik bir şekilde tahsilat yapmanız mümkündür. Alınan tüm ödemeler, firmanızın bankalardan alacağı sanal pos hesabına geçer. Firmanız için özel olarak açılan ödeme sayfasında tüm cihazlardan (akıllı cep telefonu, tablet, notebook, masaüstü bilgisayar ve benzeri) tahsilat yapmak mümkündür. Tahsilat için bir zaman ve yer sınırınız yoktur. 7/24 dilediğiniz yerden ödeme alabilirsiniz.

Müşteriden Ödeme İsteme Tekniklerinde E-tahsilat’ın Yeri

Müşterilerden ödeme almakta zorlanıyorsanız eğer sizlere onlara firmanıza yakışır bir ödeme yöntemi olan E-tahsilat’ı sunabilirsiniz. Bu sayede internetten sorunsuz bir şekilde kredi kartı tahsilatlarınızı yaparak nakit akışınızı düzene sokar, yapılan bütün hataları ortadan kaldırır, aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını ortadan kaldırırsınız. Bu sayede firmanızın finansal açıdan iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

E-tahsilat sistemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir veya detaylı bilgi talebinde bulunarak E-tahsilat uzmanlarımızın sizleri bilgilendirmelerini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.