• 1394

Neden Tahsilat’ları İnternetten Yapmak Avantajlı

Tahsilat size borçlu olan kişilerden almış olduğunuz para olarak tanımlanmaktadır. Alacaklı olduğunuz kişi müşteri, bayi ya da tüketici olabilir. Onlardan tahsilat yapabilmek için ya tahsilatçı göndermeniz ya da diğer tahsilat yapabileceğiniz seçenekleri onlara sunmanız gerekmektedir. Diğer tahsilat seçenekleri ise banka havalesi veya eftsi ile ödeme almak, posta havalesi ile ödeme almak, sıcak para akışı ile

Tahsilat size borçlu olan kişilerden almış olduğunuz para olarak tanımlanmaktadır. Alacaklı olduğunuz kişi müşteri, bayi ya da tüketici olabilir. Onlardan tahsilat yapabilmek için ya tahsilatçı göndermeniz ya da diğer tahsilat yapabileceğiniz seçenekleri onlara sunmanız gerekmektedir.

Diğer tahsilat seçenekleri ise banka havalesi veya eftsi ile ödeme almak, posta havalesi ile ödeme almak, sıcak para akışı ile ödeme almaktır. Bu tarza alınan her ödemenin işlem raporları tutulmalıdır. Yani muhasebecinizin ya da finans müdürünüzün kayıtları tutması gerekmektedir. Ancak farklı ödeme seçenekleri ile yapılan tahsilatlarda kayıt tutmak onları oldukça zorlamaktadır. Bunun en büyük sebebi tüketici ya da bayilerinizin farklı bankalardan havale-eft yapması, tahsilatçılarınızın uzun sürebilecek olan tahsilat yollarına çıkmasıdır. Yani tahsilat zamanı geldiğinde bütün ödemeleri bir araya getirmek onları sıkıntıya düşürebilmektedir. Bu sıkıntı ise ödemelerin vadelerinin geçmesine, yanlış ödemeler almaya ya da hiç ödeme alamamaya sebep olmaktadır. Bundan dolayı doğal olarak cirolarınızda düşüşler yaşanmaktadır.

Eçözüm ise bütün bu sorun ve sıkıntıları görerek bundan yıllar önce bir e-tahsilat programı geliştirdi. Bu yazılım sayesinde internet üzerinden bütün kredi kartları dahil olmak üzere tahsilat yapabilmektesiniz. İnternet üzerinden kredi kartı ile ödeme alma konusunda hiç bilgisi olmayanlar için biraz bu konuyu açıklamakta fayda var.

tahsilat programı fotoğrafı

E-tahsilat programı ile öncelikle bir site sahibi olmanız gerekiyor. Siteniz yoksa sakın paniğe kapılmayın. Eçözüm teknik ekibi size özel bir web sayfası zaten açıyor. Bu web sitesi alacağınız paket içerisine dahil edilmiş durumda. Daha sonra sahip olduğunuz ya da sahip olacağınız sanal poslar bu internet sitesine entegre ediliyor.

Siz yönetici olarak bu siteye giriş yapıyorsunuz. Size ödeme yapacak olan müşterileriniz ya da bayileriniz de kayıt ol kısmına tıklayarak siteye giriş yapıyorlar. Diyelim ki ayın 10’unda BBB bayisinde 500 TL tahsilat yapmanız gerekiyor. Ancak BBB bayisi size 200 km uzaklıkta. Yanına gitmeniz zor. Havale ile tahsilat yapamıyor ya da telefondan da ulaşamıyorsunuz. BBB bayisi sitenize giriyor. Sadece 1 dakika da üye oluyor. Üye olduktan sonra ödeme sayfasına tıklıyor. Ödeme tutarı kısmına 500 yazıyor. Sizin sunmuş olduğunuz taksit seçeneklerini ya da tek çekim seçeneğini seçiyor. Ardından kredi kartı bilgileri ile ödeme bilgilerini yazıyor ve ödeme butonuna basarak size ödemesini tamamlamış oluyor. O kişi ödeme yaptığı anda size bilgi mesajı geliyor. Hemen sizde panelinize girip ödemeyi takip edebiliyorsunuz. Saat kaçta yapmış ne kadar yapmış hangi açıklama ile yapmış.

E-tahsilat sitesinin avantajı ise şu örnekle açıklayabiliriz. Diyelim ki büyük bir firmasınız ve sürekli tahsilat yapmanız gerekiyor. 400 tane alt bayiniz var ve onların onbinlerce müşterisi var. Ödeme almak sayı arttıkça oldukça zorlaşmaktadır. Normal tahsilat yolları ile 400 bayiden ödeme almanın sizleri ne kadar yoracağını ve ne kadar fazla zaman alacağını bir düşünsenize. Ancak e-tahsilat online tahsilat yazılımı sayesinde aynı gün içerisinde bütün ödemeleri tahsil edebilirsiniz.

Konuya biraz yabancı olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi alabilmek için bizlerden demo talebinde bulunabilir yahut telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Her ikisi de sitemizin üst kısmında mevcuttur.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.