• 1869

Kredi kartı ile tahsilat

Kredi kartı ile online tahsilat yapılabilmesi için sanal pos kullanılması gerekmektedir. Bilindiği üzere herhangi bir alışveriş yaptıktan sonra kredi kartı ile ödeme yapılırken kullanılan cihazlara pos cihazları yani fiziksel pos adı verilmektedir. İnternette kredi kartlarından ödeme alınabilmesi için ise bankalardan başvuru yapılarak alınan sanal posların kullanılması gerekmektedir.

Kredi kartı ile online tahsilat yapılabilmesi için sanal pos kullanılması gerekmektedir. Bilindiği üzere herhangi bir alışveriş yaptıktan sonra kredi kartı ile ödeme yapılırken kullanılan cihazlara pos cihazları yani fiziksel pos adı verilmektedir. İnternette kredi kartlarından ödeme alınabilmesi için ise bankalardan başvuru yapılarak alınan sanal posların kullanılması gerekmektedir.

Sanal pos kullanılabilmesi için ise hali hazırda bir yazılım alt yapısının kullanılması gerekmektedir. Bu yazılım dışarıdan gelecek bütün tehditlere karşı uluslar arası geçerliliği olan sistemler kullanılarak güvenlik altına alınmış olmalıdır. Ödeme yapılacak olan sayfa SSL şifreleme sistemleri ile korunmalı, sitelerin bulunduğu sunucuların ise gelecek olan saldırılara karşı önlemlerinin alınmış olması gerekir.

Sanal pos başvuruları kabul edildikten sonra uzman yazılımcılar tarafından ödeme sayfanıza entegre edilmesi gerekir. Ancak bu işlem yapılırken gerekli bütün tedbirlerin alınması istenir. E-çözüm tarafından geliştirilmiş olan kredi kartı ile tahsilat sistemleri kullanılarak işletmeler ve firmalar kendi ödeme sistemlerini oluşturabilmektedir. Şimdi dilerseniz E-tahsilat sistemleri hakkında ön bilgi sahibi olalım.

kredi, kartı tahsilatı

Kredi kartı ile online tahsilat sistemleri

Kredi kartı tahsilat sistemi (Elektronik Tahsilat) E-tahsilat Nedir ?

E-tahsilat kendi internet sitenizi açarak web tabanlı bir şekilde bu site üzerinden, Türkiye’de bulunan bütün kartlardan ödeme almanızı sağlayabilen sistemlere verilen isimdir. Uzun adı ile elektronik tahsilat olarak telaffuz edilebilir. Firma ve işletme sahipleri kendi ödeme sayfalarını oluşturarak hem müşterilerinden, hem bayilerinden hem de bayilerinin mağazasına gelen müşterilerinden kredi kartı ile tahsilat yapabilmektedirler.

E-tahsilat sistemi cepten tahsilat özelliğine sahip olan bir yazılımdır. Bu sayede ödeme almaya gönderilen tahsilatçıların pos taşımalarına gerek kalmaz. İnternette bağlanabilen akıllı telefonları üzerinden ya da tablet bilgisayarları ile tahsilat sırasında firma ödeme sayfasını kullanabilmektedirler.

Yönetim panelleri mevcuttur

E-tahsilat sisteminin bir adet ödeme sayfası ve bir adet yönetici paneli bulunmaktadır. Ödeme sayfası sayesinde kim ödeme yapmak isterse kullanıcı kaydı oluşturarak firmaya kredi kartı ile ödemesini gerçekleştirir. Firma yetkilisi ve bazı yetkilendirmeler verdiği bayiler ise online olarak yönetim paneli üzerinden ödemelerin takibini yapabilmektedirler. İşlemlerin iptaline ya da geri ödenmesine karar verebilirler. Kredi kartı ile alınacak tahsilatlar için tek çekim, taksitli çekim ya da dövizli çekim gibi tüketicilerine farklı ödeme setleri tanımlayabilirler.

İşlemlerin raporlanması ve faturalandırma

E-tahsilat yönetim paneli sayesinde yapılan her işlemin kaydı tutulmakta ve firma yetkilisi istediği zaman bu kayıtlara ulaşabilmektedir. Kim, ne zaman, ne kadar ödeme yapmış yönetici paneli üzerinden takip edebilmektedir. Birden fazla sanal pos tanımlanmış ise sisteme hangi sanal posa ne kadar ödeme gelmiş grafiksel ya da belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda takibini sağlayabilmektedir. İsterlerse yapılan işlemleri export edebilmektedirler.

online-kredi-karti-tahsilati

Muhasebe ve finans departmanlarında faturalandırmalar sürekli hatalar ile karşılaşılır. Ödeme zamanlarında ise aşırı iş gücü ve zaman kaybı ile birlikte istenmeyen mali sorunlara maruz kalınabilmektedir. E-tahsilat kredi kartı ile tahsilat sistemleri bu sorunlarında da önüne geçen bir sistem olmuştur. Muhasebe programları ile birlikte entegre olabilme özelliği sayesinde faturalandırma, cari ve ekstre entegrasyonları yapılabilmektedir. Bu sayede muhasebe alınan ödemeler zaman kaybı yaşanmadan ve hatasız bir şekilde incelene bilmektedir.

İsterseniz ücretsiz test edin!

Kredi kartı ile tahsilat sistemlerini ücretsiz test edebilmeniz ve nasıl çalıştığını anlayabilmeniz için ücretsiz demo oluşturulmuştur. Ücretsiz Demo Talebi‘nde bulunarak bu sistemi daha yakından tanıyabilmek için sizlere demo talep bilgilerinin gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.