Ödeme kalemi – tahsilatlarınızı internetten toplayın

Ödeme kalemlerinizi online siteniz üzerinden hiç zorlanmadan toplayabilirsiniz. Firmanıza özel bir site açılır, bu siteye sanal posunuz kurulu ve herkes kredi kartı ile size ödemesini yapabilir. Sizlerde yönetici paneliniz sayesinde bütün ödemelerin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Şimdi ödeme kalemi ve e-tahsilat sistemleri hakkında biraz bilgi verelim.

Firmaların alacaklılarından belirli periyotlar ile almakta olduğu ödemelere ödeme kalemi adı verilmektedir. Yapılan bütün işlemler yani alınması gereken bütün ödemeler topluluğu genel olarak ödeme kalemi adı ile ifade edilmektedir. Örnek olarak üniversiteye harç ödeyen öğrencinin ücreti, üniversite yönetimi ve muhasebesi tarafından ödeme kalemi olarak adlandırılmaktadır.

Ödeme kalemini internetten toplamak

E-tahsilat yazılımları ile birlikte ödeme kalemlerinizi internetten online olarak toplayabilirsiniz. Sanal pos kurulumunun sorunsuz olarak yapıldığı ve aynı zamanda bütün ödemelerin tek bir çatı altında yapılabildiği bu sistemler sayesinde yaşanan bütün sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Ödeme kalemi sitesi

E-tahsilat sistemleri sizlere bir ödeme sitesi açmaktadır. Bu site aracılığı ile toplamak zorunda olduğunuz bütün aidatların ödemelerini kredi kartı ile alabilirsiniz. Aynı zamanda yapılan ödemelere taksitli, dövizli, komisyonlu ya da tek çekim ödeme talimatları verebilirsiniz.

online ödeme sistemleri

E-tahsilat sitesi yönetim paneli

E-tahsilat sitesinin yönetim paneli sayesinde aldığınız bütün tahsilatları online takip edebilmektesinizdir. Kim, ne zaman, ne kadar ödeme yapmış yönetici paneliniz aracılığı ile görebilmekte ve aynı anda bütün işlem raporlarını çıkartabilmektesinizdir. Online olarak ödemeleri iptal edebilmekte ya da tahsilatlarınızın iadesini gerçekleştirebilmektesinizdir.

Örnek kullanım alanları

Bu sistemleri örnek olarak üniversite harçlarını toplarken kullanabilirsiniz. Üniversite öğrencileri genel olarak harç ödemelerinde sorun yaşamaktadırlar. Ya bankada saatlerce sıra beklemekte, ya bankamatiklerde yanlış ödeme gerçekleştirmekte ya da harç zamanlarını gerekli duyuruları takip etmedikleri için yapamamakta ve cezalı ödemektedirler. Bu durumun önüne e-tahsilat sistemleri sayesinde geçebilirsiniz. Üniversiteniz adına açılacak olan bir ödeme sitesi sayesinde bütün öğrencilerinizi sadece 1 dakika içerisinde bu sistem üzerinden ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Örnek olarak http://tahsilat.bezmialem.edu.tr/ ve http://e-payment.iticu.edu.tr/ referans sitelerini kontrol edebilirsiniz.

Harç ödemek isteyen öğrenci siteye giriş yapar. Ardından belirlemiş olduğu kullanıcı adı ve şifre ile siteme girer. Ödeme sayfasına yönlenir. Ödeme kalami belirlenmiş olan ücreti kredi kart bilgileri ve sizlerin vermiş olacağı ödeme seçeneklerini kullanarak tamamlar. Bu işlemi hem cep telefonu hem de tablet bilgisayarlar üzerinden de gerçekleştirebilmektedir. Sadece üniversiteler değil, vakıflar, dernekler, site yöneticileri, fatura merkezleri kısacası ödeme almak zorunda olan herkes bu sistemi kullanabilmektedir.

Referans siteler

E-tahsilat kullanım alanları oldukça geniştir. Şirketi olan ve ödeme toplamak zorunda olan ancak ödeme alırken sorunlar yaşayan herkes e-tahsilat sistemlerini kullanabilmektedir. Arayüzü, kullanım kolaylığı ve aynı zamanda geliştirilebilir olma özelliği ile Türkiye’nin ileri gelen firmaları tarafından tercih edilmiş bir yazılım sistemidir. Diğer referans sitelerini ve kullanım alanları daha yakından takip edebilmek için, hemen üst menüde bulunan  referanslarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Konular

Online Tahsilat Nedir 

Büyük Firmalar Ödemelerini Nasıl Topluyor

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.