• 1479

Ödemelerimi çok düzensiz topluyorum ne yapmalıyım

Firmaların kendilerine sordukları en önemli sorulardan bir tanesidir "Ödemelerimi çok düzensiz topluyorum ne yapmalıyım ?" sorusu. Genel olarak toplanması gereken tahsilatlarda hem muhasebe bazlı hem de ödeme yapacak olan alacaklılar bazlı sorunlar yaşanmaktadır. Bir de bunlara telefon, mail, faks trafiği ile birlikte işlem raporlarında yapılan hatalar eklendiğinde firmalar çok zor duruma düşebilmektedirler.

Firmaların kendilerine sordukları en önemli sorulardan bir tanesidir “Ödemelerimi çok düzensiz topluyorum ne yapmalıyım ?” sorusu. Genel olarak toplanması gereken tahsilatlarda hem muhasebe bazlı hem de ödeme yapacak olan alacaklılar bazlı sorunlar yaşanmaktadır. Bir de bunlara telefon, mail, faks trafiği ile birlikte işlem raporlarında yapılan hatalar eklendiğinde firmalar çok zor duruma düşebilmektedirler.

Bu sorunların tamamından online ödeme sistemleri ile kurtulmak mümkündür. Eçözüm bilgi teknolojileri tarafından geliştirilen e-tahsilat sistemleri, onlien kredi kartı tahsilatı yapabilmeniz için firmanıza özel bir ödeme sayfası açmaktadır. Bu web sayfası firma logonuz ve görsel olarak sizin kurumsallığınızı yansıtan bir tasarıma sahip olmaktadır. E-tahsilat sitesi sayesinde bütün alacaklı firma, bayi, alt bayi ve müşterilerden online kredi kartı tahsilatı yapılabilmektedir.

online-odeme-sistem-programi

Bankalara başvuru yapılarak alınacak olan sanal poslarınız online ödeme sisteminize entegre edilir. Bu sayede alacağınız bütün ödemeler kendi hesabınızın oluşturulacağı bankanıza yatırılmaktadır. Sanal pos kullanılmasının sebebi internette kredi kartı ile ödeme alabilmek için gerekli olan bir sistem olmasıdır. Ödeme sayfanız ileri teknoloji SSL şifreleme sistemleri ile güvenlik altına alınmakta ve aynı zamanda sitenizde uluslar arası güvenlik önlemleri alınmaktadır. Şimdi dilerseniz bu sistemin nasıl çalıştığını detaylı bir şekilde anlatalım.

Sistemi anlatmadan önce daha önce yapılmış olan referans sitelere göz atmanızı istiyoruz. Bu sayede sizin de nasıl bir ödeme sayfasına sahip olacağınız hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanmaktadır. Konunun sonunda ücretsiz demo talebinde bulunarak ta online bir şekilde sistemi test etme şansınız olacaktır.

E-tahsilat Sistemi

E-tahsilat sistemi 500’ün üzerinde firmanın tercihi olan bir online tahsilat ödeme altyapısıdır. Bu sistem sayesinde herkes den kredi kartları ile onlien tahsilat yapılabilmektedir. Tahsilat ister tek çekim isterseniz de taksitlendirilerek yapılabilmektedir.

E-tahsilat sistemi bir yönetim paneline sahiptir. Bu yönetim paneli sayesinde size yapılan bütün ödemelerin takibi yapılabilmektedir. Firma sahibi asıl yönetici olarak kendini sisteme eklemekte bununla birlikte istediği kişilere özel yetkilendirmeler yapabilmektedir. Eğer firmanın bayisi varsa, bayilere özel yönetici panelleri de oluşturabilirsiniz. Bu sayede bayilerinizin de müşterilerinden kredi kartı tahsilatı yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Yönetim paneli sayesinde neler yapılabilir ?

Yönetim paneli sayesinde bütün ödemelerin kontrolü online olarak sağlanabilmektedir. Firma yetkilisi dilerse cep telefonu üzerinden, dilerse tablet bilgisayarı aracılığı ile dilerse de bilgisayarını kullanarak online ödeme takibi gerçekleştirebilmektedir. Detaylı rap0rlama özelliği sayesinde kim, ne kadar ne zaman ödeme yapmış, hangi zaman aralıklarında ne kadar tahsilat yapılmış takip edilebilmektedir.

Yönetim panelinde bulunan özel alanlar sayesinde yanlış ya da eksik yapılmış olan ödemelerin onlien iptali yahut iadesi gerçekleştirilebilmektedir. Özel ödeme kalemleri oluşturula bildiği gibi periyodik ödeme kalemleri de oluşturulabilmektedir. Sisteme sorunsuz bir şekilde sınırsız sayıda sanal pos ve 3D secure entegrasyonu sağlanabilir. İşlem raporları grafiksel bir şekilde çıkartıla bildiği gibi, raporlar export edilebilmektedir. Özel eğitimler sayesinde sistemin nasıl kullanıldığı sizlere aktarılmaktadır.

Entegrasyon özellikleri

E-tahsilat sistemleri kullanmakta olduğunuz ya da kullanacağınız bütün muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Bu sayede yapılan ödemeler için muhasebe cari ve muhasebe ekstre entegrasyonu sağlanabilmektedir. Toplu mail ve sms gönderim entegrasyonu sayesinde ödemelerini hatırlatmak istediğiniz kişilere sms ve mail gönderimleri yapılabilmektedir.

Dilerseniz ücretsiz bir şekilde online test edin

Yazı ile ne kadar anlatırsak anlatalım mutlaka eksik kalmış yönler olabilir ya da sizler bu sistemi hayalinizde canlandıramıyor olabilirsiniz. Bu sebeple e-tahsilat sistemlerini onlien ücretsiz bir şekilde test edebilmeniz için özel bir demo sitesi geliştirilmiştir. Detaylı bilgi talebinde bulunarak e-tahsilat sistemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.