Online Kurumsal Tahsilat Sistemi Nedir
  • 2498

Online Kurumsal Tahsilat Sistemi Nedir

Online kurumsal tahsilat sistemi, kurumsal firmaların, bayi, alt bayi, son kullanıcı ve kurumsal müşterilerinden online kredi kart tahsilatı yapabilmeleri için geliştirilmiş olan yazılım alt yapısıdır. E-tahsilat yani elektronik tahsilat olarak bilinmektedirler. Kurumsal tahsilat sistemleri sayesinde muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü ve zaman kayıpları ortadan kaldırılabildiği gibi nakit akışı düzene sokulmakta ve yapılan

Online kurumsal tahsilat sistemi, kurumsal firmaların, bayi, alt bayi, son kullanıcı ve kurumsal müşterilerinden online kredi kart tahsilatı yapabilmeleri için geliştirilmiş olan yazılım alt yapısıdır. E-tahsilat yani elektronik tahsilat olarak bilinmektedirler. Kurumsal tahsilat sistemleri sayesinde muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü ve zaman kayıpları ortadan kaldırılabildiği gibi nakit akışı düzene sokulmakta ve yapılan bütün hatalar minimize edilmektedir.

KURUMSAL TAHSİLAT SİSTEMİ

Kurumsal tahsilat sistemi ile birlikte firmanıza özgü bir ödeme altyapısı kurulur. Bu ödeme altyapısına Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları entegre edilebilmektedir. İstediğiniz bankaya sanal pos başvurusu yaparak ödeme sisteminize kurulumunu sağlayabilir ve bütün kredi kartlarından online internette tek çekim ya da taksitli tahsilat yapabilirsiniz. İş sürecinize göre kurumsal tahsilat sisteminizin modellenmesini ve geliştirilmesini sağlayabilirsiniz. Tekrarlı, komisyonlu, komisyonsuz, bayiye özel ödeme seçenekleri, yetkilendirmeler, 3D secure ödeme, online iptal iade, sms ile tahsilat, e-mai ile tahsilat ve bir çok daha fonksiyonu bir arada kullanabilirsiniz.

NASIL ÇALIŞIR ?

Kurumsal tahsilat sistemi ile birlikte sizlere bir e-tahsilat sitesi açılır (Örn. https://baymak.tahsilat.com.tr/-https://www.aristonsanalpos.com/). Açılan bu site size ait bir alan adına, sizin logonuz, sizin görselleriniz ve sizlerin belirlemiş olduğu tasarım ile kurulmaktadır. E-tahsilat sitesine sahip olduğunuz ya da bankalardan alacağınız sanal posların kurulumu yapılır. Ödeme yapacak olan kullanıcılar e-tahsilat sitenize girerler ve kredi kartı bilgileri ile saniyeler içerisinde ödemelerini gerçekleştirirler. Alınan her ödeme sizlerin bankada bulunan sanal pos hesabına geçer.

Sanal pos fiziksel posların elektronik halidir. Herhangi bir alışverişinizi kredi kartı ile nasıl yapıyorsanız fiziksel poslar üzerinden, aynı işlemler elektronik ortamda kart bilgilerinin girilmesi ile sanal poslar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu noktada bilinmelidir ki e-tahsilat sistemleri uluslararası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmışlardır. Bu sayede hem hızlı, hem sorunsuz hem de aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını ortadan kaldırarak tahsilatlarınızı yapabilirsiniz.

KURUMSAL TAHSİLAT SİSTEMLERİNİN AYRICALIKLARI

Kurumsal tahsilat sistemleri online, hızlı ve pratik bir şekilde tahsilat yapılabilmesini sağladığı gibi bir çok ayrıcalık ve fonksiyonu da beraberinde getirmektedir. Örnek olarak havale, EFT, mail order ve nakit ödeme alabilmek için e-posta, telefon, faks, banka, yanlış ödemeler, ödemelerin işlenmesi gibi bir çok sorun ile karşılaşılabilmektedir. Bununla birlikte alınan ödemelerde yapılan hatalar, ödemeler tam olarak takip edilememesi, tahsilat yapılacak müşterilere ulaşılamaması da firmanızın finansal durumunu etkilemektedir. Kurumsal tahsilat sistemleri tam bu noktada, bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi için ve aynı zamanda herkes tarafından kullanılmakta olan kredi kartları sayesinde firmanızın nakit akışını düzene sokabilmek için geliştirilmiştir.

Ödeme alacağınız kullanıcılar sitenize üye olarak ya da üyeliksiz bir şekilde ödemelerini gerçekleştirirler. Ödeme yapılır yapılmaz ilgili tutar bankanızın sanal pos hesabına aktarılır. Sistem üzerinden ödeme yapan kullanıcı, ödeme ekstresine dilediği zaman ulaşabilmektedir. Muhasebe / ERP programı entegrasyonu sayesinde alınan ödemeler otomatik olarak sizlerin muhasebe programına işlenir. Dilerseniz bayi ve alt bayilerinizden aldığınız ödemeler direk olarak cari ve ekstre entegrasyonu sayesinde hesaplarına aktarılabilmektedir.

Yönetim Panelli Kurumsal Tahsilat Sistemi

Yönetim Panelli Kurumsal Tahsilat Sistemi

KURUMSAL TAHSİLAT SİSTEMİ YÖNETİM PANELİ

Online kurumsal tahsilat sistemlerinin firma yetkililerine özel olarak geliştirilmiş bir yönetim panelleri bulunmaktadır. Bu yönetim paneli sayesinde alınan her ödemenin anlık ve zaman yayılmış bir şekilde takipleri yapılabilmektedir. Örnek olarak 1 yıl öncesinde alınmış bir ödemeye dahi saniyeler içerisinde ulaşılabilmektedir. Yanlı bir ödeme yapıldığında yine bir kaç tıklama ile ilgili ödeme iptal ya da iade edilebilmektedir. Bütün raporlar sistem üzerinden incelenebilir ve çıkartılabilir. Muhasebe ve finans departmanları tarafından yapılması gereken şey yönetim paneli üzerinden alınan ödemelerin takibi gerçekleştirmektedir.

Kurumsal tahsilat sistemlerinin sahip olduğu tek çekim tahsilat, taksitli tahsilat, komisyonlu tahsilat, komisyonsuz tahsilat, online iptal/iade, 3D Secure ve raporlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için KURUMSAL YAZILIM PAKETLERİ sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte 0212 256 60 00 telefon numaramız üzerinden direk olarak e-tahsilat uzmanlarımızdan detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.