• 2537

Online ödeme sistemi kurmak

Online ödeme sistemi kurmak istiyor ama nasıl yapılacağını ve en güvenilir sistemin hangisi olduğunu bilmiyor musunuz ? O halde Türkiye’de en çok tercih edilen online ödeme altyapısı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

E-tahsilat: Online kredi kartlarından ödeme alınmasını sağlayan ve binlerce köklü işletme tarafından kullanılmakta olan sanal pos altyapı yazılımıdır. Elektronik tahsilat sistemi de olarak bilinen e-tahsilat sistemleri sayesinde gerek müşterilerinizden, gerek bayilerinizden gerekse size tekrarlı ödeme yapması gereken alacaklılarınızdan kendi ödeme siteniz üzerinden tahsilat yapabilirsiniz.

E-tahsilat yönetim paneli: E-tahsilat özel bir yönetim paneli ve aynı zamanda ödemelerin online olarak alındığı bir ödeme sayfasından oluşmaktadır. Ödeme sayfası örneklerine ve bu sistemi kullanan bazı referans işletmelere “Referanslarımız” sayfasından bakabilirsiniz.

Ödeme sayfası: Sizin logonuz ve renklerinize özel olarak dizayn edilmektedir. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenler bu siteye giriş yapmaktadırlar. Dilerseniz kullanıcı adı ve şifreleri sizler belirleyebilir, dilerseniz ödeme yapacak olanlar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini oluşturabilir, dilerseniz de üye olunmadan ödeme yapılmasını sağlayabilirsiniz. Örnek bir arayüz aşağıda verilmiştir. Sol üst kısımda bulunan logo alanına sizlerin logosu gelir. Resim ve arka kısım renkleri dilendiği gibi değiştirilebilmektedir. Firma kendi alan adını kendisi belirler. Eğer bir internet sitesi var ise bu sitenin alt alan adına ödeme sisteminin kurulmasını sağlayabilmektedir. Örnek olarak www.odemefirmadi.com ya da xxx.firmadi.com gibi.

e tahsilat paketi

Yönetim paneli: E-tahsilat sistemlerinin bir de yönetim paneli bulunmaktadır. Firma yetkilisi bu yönetim paneline hakim olmakta eğer isterse ya da bayisi varsa birden fazla yetkili oluşturabilmektedir. Bayiler için özel ödeme sayfası açabilir. Bütün işlemlerin yani alınan bütün ödemelerin kontrolü bu sayfa sayesinde gerçekleşmektedir. Yapılan ödemeler zaman kriterlerine göre çıkartıla bilmekte, hangi sanal posa ne kadar ödeme yapılmış görülebilmektedir. Ödeme sayfasına üye olan kullanıcıların ve bayilerin yönetimi buradan gerçekleştirilebilmektedir.

Yönetim paneli işlemleri: Yönetim panelleri üzerinden online iptal ve iade işlemleri gerçekleştirilebilir. Kullanıcılara toplu bir şekilde ödeme hatırlatıcı mail ve sms gönderilebilmektedir (opsiyonlu). Her yapılan ödemede firma yetkilisine, muhasebeye ve aynı zamanda ödeme yapan kullanıcıya fatura bilgileri gönderilmektedir. İstenirse e-mail order istenirse de 3D Secure ile kredi kartı tahsilatı yapılabilmektedir.

Güvenlik: E-tahsilat sistemlerinde ileri derecede güvenlik önlemleri uluslar arası geçerliliği olan sistemler sayesinde alınmaktadır. Sitelerin ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemleri kullanılmakta PCI DSS sistemleri ile kredi kart güvenliği sağlanmaktadır. Sitelerin kullanıldığı sunucular ise saldırı ve tehditlere karşı Firewall, IPS-IDS, Raid5 sistemleri ile güvenlik altına alınmaktadır.

E-tahsilat sistemlerinin ayrıcalıkları: Bütün yapılan işlemler ve bu işlemlerin kontrolü istenirse internete bağlanabilen cep telefonları ve tablet bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. E-tahsilat sistemleri muhasebe departmanında yaşanan sorunların önüne geçebilmek için ERP entegrasyonu özelliğine sahiptir.

DEMO TALEBİ

Online ödeme sistemi kurmak ve internette kredi kartı ile tahsilat yapabilmek için gerekli olan bu sistemleri daha yakından tanımak isterseniz ücretsiz bir şekilde demo talebinde bulunabilir ve sistemi test etme şansına sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi talebi için tıklayınız. 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.