• 2444

Online ödeme sistemi nasıl kurulur

Bu makalede online ödeme sistemi nasıl kurulur sorusu e-tahsilat uzmanları tarafından detaylı bir şekilde açıklanacaktır. Alacaklarını yönetmekte zorluk çeken şirketler e-tahsilat online tahsilat sistemlerini kullanarak bütün tahsilatlarını kendilerine özel açılmış olan ödeme sayfası üzerinden toplayabiliyorlar. 

Bu makalede online ödeme sistemi nasıl kurulur sorusu e-tahsilat uzmanları tarafından detaylı bir şekilde açıklanacaktır. Alacaklarını yönetmekte zorluk çeken şirketler e-tahsilat online tahsilat sistemlerini kullanarak bütün tahsilatlarını kendilerine özel açılmış olan ödeme sayfası üzerinden toplayabiliyorlar. 

E-tahsilat online tahsilat paketini kullanmak isteyen şirket için özel bir ödeme sitesi oluşturuluyor. Şirketin alan adı yani sitesi var ise bu alan adının alt alan adına, yok ise yeni bir alan adı alınarak bu alan adına sistemin kurulması sağlanıyor. Örnek vermek gerekirse; https://odeme.inciaku.com/ ve https://baymak.tahsilat.com.tr/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

internette-tahsilat

Sistemin Güvenli Bir Şekilde Kurulması

E-tahsilat sisteminiz alınan alan adı yani site adresine güvenli bir şekilde kuruluyor. Ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme, sunucularda ise Firewall, IPS, IDS ve Raid5 güvenlik önlemleri alınıyor. Sistemin sahip olduğu ve şirket tarafından istenen bütün özellikler yazılıma ekleniyor.

Sanal Pos Kurulumunun Yapılması

Sistem kurulumu yapıldıktan sonra kullanılacak olan posların siteye entegrasyonu sağlanıyor. Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sisteme sorunsuzca kurulabiliyor. Sanal pos kurulumu yapıldıktan sonra istenilen müşteri ve alacaklı artık sisteme giriş yaparak kredi kart bilgileri ile birlikte ödemesini gerçekleştirebiliyor.

Ödeme Nasıl Yapılıyor ?

Şirketin alacaklı olduğu firma, kurum, birey, bayi vb.. kullanıcı adı ve şifreleri ile birlikte sitenize giriş yapıyor. Kullanıcı adı ve şifreler sizler tarafından belirlenebildiği aynı zamanda ödeme yapacak olan kişilerinde belirleyebilmesini sağlayabiliyorsunuz. Bununla birlikte sitenize üye olunmadan üyeliksiz tahsilat yapılmasını da sağlayabiliyorsunuz.

Sitenize giriş yapan kullanıcılar ödeme sayfasına giriş yaparak sizlere ödemeleri gereken tutarı, kredi kart bilgilerini ve ardından istemiş olduğunuz bilgileri yazarak ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Dilerseniz ödeme aldıklarınıza taksit seçenekleri sunabiliyor ve istediğiniz kuruma istediğiniz komisyon oranını ayarlayabiliyorsunuz. Ödeme yapıldıktan sonra ilgili ücret sanal pos aldığınız bankanızın hesabına aktarılıyor.

online-odeme-sistemi-firmalar-icin

E-tahsilat Sisteminin Ayrıcalıkları

Şirketinizin alacaklı olduğu bütün kurum, kuruluş, firma ve bireyler sisteminize giriş yaparak saniyeler içerisinde ödemesini yapabiliyor. İnternete bağlanabilen bütün cihazlar üzerinden ödeme gerçekleştirilebiliyor. Yani cep telefonları, tablet bilgisayarlar ya da masaüstü – notebook üzerinden istenilen yerde ödeme yapılabiliyor.

SMS ve mail yolu ile ödeme alınacak kişilere SMS ya da mail gönderimi yapılarak ödemelerini sadece 1 linke tıklayarak yapmaları sağlanabiliyor. Herhangi bir ödeme yanlış yapıldığında ya da eksik olarak gerçekleştirildiğinde banka ile görüşmeye gerek kalmadan online iptal ya da iade işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Müşterilerinize sunduğunuz taktirde telefon tuşlarına basarak ödeme yapmaları sağlanabiliyor.

Ücretsiz Bilgi Talebi Ve Demo

E-tahsilat online tahsilat sistemlerini daha yakından tanıyabilmeniz için e-tahsilat uzmanları tarafından sistemi ücretsiz bir şekilde test edebilmeniz sağlanmaktadır. E-tahsilat paketleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için ücretsiz bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.