En Çok Kullanılan Online Ödeme Sistemleri
 • 1444
 • 4

En Çok Kullanılan Online Ödeme Sistemleri

Online ödeme sistemleri internette kredi kartlarından tahsilat yapılabilmesini sağlayan web tabanlı yazılım sistemleridir. Türkiye’de en çok tercih edilen online ödeme sistemleri E-tahsilat (Kendinize Özel Sanal Posların kurulduğu Yazılım Altyapısı), alternatif ödeme sistemleri İyzico, İpara, Payu, Paynet, Paypal ve BKM Ekspress olarak verilebilir.

İnternetten online ödeme almak isteyen firmalar bankalara sanal pos başvurusu yaparak ve e-tahsilat yazılım altyapısı kullanarak kendi online ödeme sistemlerini kurabildikleri gibi alternatif ödeme sistemlerini de tercih ederek internette kredi kartlarından ödeme alabilmektedirler.

ONLİNE ÖDEME SİSTEMLERİ

Firmalar, online satış ya da online tahsilat yapmak istediklerinde online ödeme sistemlerini kurmak zorundadırlar. Dilerlerse kendi ödeme sistemlerini kurarlar, dilerlerse de alternatif ödeme sistemlerini tercih ederler. İlk olarak kendi online ödeme sisteminizi nasıl kurabileceğinize dair detaylı bilgiler verelim.

1. E-TAHSİLAT ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMİ

E-tahsilat, internetten kredi kartı ile tahsilat yapmak isteyen firmalara özel olarak geliştirilmiş olan ve istenilen iş süreçlerine göre modellenebilen bir online ödeme sistemidir. E-tahsilat sistemi sayesinde firma kendi online ödeme sistemini kurmuş olur. Yani alınan her ödeme firmanın bankalardan alacağı ya da sahip olduğu sanal pos hesaplarına aktarılmaktadır. E-tahsilat sistemi kullanıldığında firmalardan herhangi bir komisyon ya da işlem ücreti alınmamaktadır. Aksine firmalar kendi bayilerinden, alt bayilerinden ya da müşterilerinden komisyonlu bir şekilde kredi kartı tahsilatı yapabilmektedirler.

E-tahsilat Online Ödeme Sistemi

E-tahsilat Online Ödeme Sistemi

E-TAHSİLAT ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMİ

Size özel olarak bir e-tahsilat sitesi açılır. (Örn: https://odeme.intratek.com.tr/https://www.aristonsanalpos.com/) Bu site size ait bir domainde, sizin logonuzla ve sizin e-tahsilat siteniz olarak çalışır. E-tahsilat sitenize sahip olunan ya da alınacak olan bütün sanal posların kurulumu yapılır. Buradan yaptığınız tahsilatlar, bayi – alt bayi tahsilatları ya da müşterilerinizin yaptığı ödemeler direk olarak banka sanal pos hesabınıza aktarılır. Sahip olunan yönetici paneli sayesinde alınan bütün ödemelerin takibi yapılabilmekte, online işlem raporları çıkartılabilmekte ve kullanılan muhasebe / ERP programı ile tam entegrasyon yapılabilmektedir. Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile bayi, alt bayi ve müşterilerinizin hızlı bir şekilde nasıl ödeme yapabileceklerinizi izleyebilirsiniz.

E-TAHSİLAT SİSTEMİ FONKSİYONLARI

E-tahsilat sistemi, fonksiyonları ve özellikleri sayesinde, özellikle firmaların muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı iş gücü, zaman kayıpları ve hataların önüne geçilmektedir. Bununla birlikte prestijli bir ödeme sistemine sahip olan firma alınacak olan bütün ödemeleri tek bir noktada (kendi hesaplarında) toplayarak nakit akışlarını düzene sokmaktadır. Özellikle EFT, havale, çek, senet ve benzeri klasik yöntemler ile alınamayan tahsilatlar, bayi tahsilat sistemi sayesinde hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde toplanabilmektedirler.

✓ E-tahsilat sistemi sahip olduğu tek çekim tahsilat, taksitli tahsilat, komisyonlu tahsilat, komisyonsuz tahsilat, online iptal, 3D secure ve sunduğu raporlar ile tahsilat süreçlerinizi kolaylaştırıp nakit akışınızın daha düzenli olmasını sağlayacaktır.

✓ Bayi tahsilat sistemi kullanıldığı zaman, ödeme yapıldığı anda hem firmaya hem de ödeme yapan kullanıcıya – bayiye – alt bayiye – kurumsal müşteriye ödeme bilgileri gönderilmektedir.

✓ Ödeme yapıldığı anda otomatik bir şekilde muhasebe/ERP programlarına işlenmesi sağlanır. E-tahsilat bayi tahsilat sistemlerinin muhasebe cari ve muhasebe ekstre entegrasyon özelliği bulunmaktadır.

✓ Mobil uyumluluk yani responsive tasarım sayesinde ödeme yapacak olanlar, internete bağlanabilen bütün cihazlar aracılığı ile bu işlemlerini yerine getirebilirler. Yani isterlerse cep telefonları üzerinden, isterlerse tablet bilgisayarlarını kullanarak da ödeme yapabilmek mümkündür.

✓ Herhangi bir yanlış ödeme yapıldığında online iade ve iptal işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Banka, müşteri, telefon ve faks trafiğine gerek yoktur.

✓ Bütün ödemeler uluslar arası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmaktadır. 3D Scure, 256bit SSL şifreleme, PCI DSS standartları altında bayi tahsilat sistemi geliştirilmektedir.

✓ SMS ya da e-mail gönderimi yapılarak otomatik bir şekilde bayi tahsilatı yapılabilir.

✓ Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmekte ve 3D sanal pos kurulumu yapılabilmektedir.

✓ Profesyonel yönetim paneli sayesinde yapılan her ödeme grafiksel ve istatistiksel raporlar ile birlikte takip edilebilmektedir.

E-tahsilat sistemlerini kullanarak kendi ödeme sistemini kurmak isterseniz eğer E-tahsilat uzmanlarımızla iletişime geçerek detaylı bir şekilde bilgilendirme yapılmasını sağlayabilirsiniz. 0 212 256 60 00’ı arayarak ya da Detaylı Bilgi Talebi formumuzu doldurarak e-tahsilat uzmanlarımızın sizleri online ödeme sistemleri hakkında bilgilendirmelerini sağlayabilirsiniz.

2. ALTERNATİF ONLİNE ÖDEME SİSTEMLERİ

Alternatif online ödeme sistemleri herhangi bir bankaya sanal pos başvurusu yapmadan direk aracı kurumlara başvuru yapılarak kullanılan ödeme sistemleridir. Bu sistemler her ödemeden belirli komisyonlar ya da işlem ücretleri almaktadırlar. Alternatif ödeme sistemlerinin kullanılabilmesi için bir alt yapıya sahip olunması gerekmektedir. Sahip olunan altyapı özel olarak güvenlik önlemleri ile donatılması, istenen gereksinimler karşılanabilmelidir. Örnek olarak alternatif online ödeme sistemleri içerisinde yer alan iyzico ödeme sistemine başvuru yapılabilmesi için gerekli başvuru koşulları İyzico Başvuru Koşulları sayfasında verilmiştir.

PAYNET

Online ödeme sistemidir. Kullanıma hazır bir web sitenizin olması gerekmektedir. E-ticaret sitemleri ve E-tahsilat yazılım alt yapısı ile birlikte kullanılabilmektedir. Bütün banka posları tek bir alternatif ödeme sistemi ile sunulur. Kullanılan sistem ile entegrasyon yapılması gerekmektedir. E-tahsilat sistemi ile birlikte kullanıldığında ana firma bayi alt bayi ödeme sistemi alt yapısını oluşturabilmektedir. Başvuru yapılabilmesi için şirket sahibi olunması gerekir. Başvurunuzun kabul edilebilmesi için şirket türüne bakılır. Taksitli, tekrarlı ödeme alınabildiği gibi fraud (sahteciliğe karşı koruma) sistemi bulunmaktadır. Paynet e-tahsilat sanal pos çözümleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için Paynet Hizmetler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İYZİCO

Online ödeme sistemidir. Kullanıma hazır bir web sitenizin olması gerekir. İşlem başına 0,25 TL + %2,5 komisyon alınmaktadır. Hazır alt yapı ve özel yazılım entegrasyonu bulunmaktadır. Başvuru yapılabilmesi için şirket sahibi olunması gerekir. Başvurunuzun kabul edilebilmesi için şirketinizin türüne bakılır. Taksitli, tekrarlı ödeme alınabildiği gibi fraud (sahteciliğe karşı koruma) sistemi bulunmaktadır.

Türkiye’de en çok tercih edilen diğer alternatif ödeme sistemleri Payu, iPara, Paypal, BKM Ekspress olarak verilebilir. Online ödeme sistemleri hakkında aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz bütün soruları hemen aşağıda bulunan yorum alanı ile sorabilir ve E-tahsilat uzmanlarımız tarafından cevaplanmalarını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

4 Yorum

 • Bulent Ozan
  12 Mayıs 2016, 20:05 CEVAPLA

  selamlar,
  sisteminizle kredi kartı bilgisini kaydederek otomatik ödeme almak da mümkün oluyor mu acaba?

  • E-tahsilat@Bulent Ozan
   16 Mayıs 2016, 15:22 CEVAPLA

   Bülent Bey merhaba;
   Netahsilat e-tahsilat sistemlerinde periyodik ödeme yani kredi kartı bilgisi kaydederek düzenli olarak otomatik ödeme alma fonksiyonu mevcuttur.
   Selamlar.

 • Basri Kantar
  6 Nisan 2016, 14:26 CEVAPLA

  Biz kendi online ödeme sistemimizi kurmak istiyoruz. Yani paypal ya da diğerleri gibi ödeme birimlerine bağlı kalmamak. Bankalara sanal pos başvuruları hakkında bütün araştırmaları yaptık hatta bir banka direk e-tahsilatı tavsiye etti. Süreç nasıl işliyor ? Unutmadan hem kendi müşterilerimiz var özel olarak hem de bayi kanalımız mevcut.

  • E-tahsilat@Basri Kantar
   6 Nisan 2016, 14:34 CEVAPLA

   Basri Bey merhaba;
   E-tahsilat online tahsilat sistemi ile birlikte ilk olarak sizlere bir ödeme sayfası açılıyor. Bu sayfa uluslararası güvenlik önlemleri ile donatılarak sisteme e-tahsilat yazılımı entegre ediliyor. Ardından site ve şirket bilgilerinizle bankalara sanal pos başvurusu yapıyorsunuz. Alınan sanal poslar e-tahsilat ödeme sisteminize entegre ediliyor ve internette kredi kartlarından tek çekim ya da taksitli bir şekilde ödeme almaya başlayabiliyorsunuz. Sistemin sahip olduğu diğer bütün özellikler için Kurumsal Paketler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
   E-tahsilat sitenize dilediğiniz kadar bayi tanımlayabilir ve aynı zamanda bütün müşterilerinizin bu sistemi kullanarak ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.