• 1726

Online Sanal Pos Tahsilat Sistemi

Sanal pos, internetten online olarak kredi kartları ile ödeme almanızı sağlayan poslara verilen isimdir. VPOS olarak da adlandırılmaktadırlar. Bankalara, işletme ve güvenlikli bir e-ticaret ya da e-tahsilat sistemi ile birlikte başvuru yapılarak alınabilen sanal posların aktif bir şekilde çalışabilmesi için kurulumunun yapılması gerekir. 

Sanal pos, internetten online olarak kredi kartları ile ödeme almanızı sağlayan poslara verilen isimdir. VPOS olarak da adlandırılmaktadırlar. Bankalara, işletme ve güvenlikli bir e-ticaret ya da e-tahsilat sistemi ile birlikte başvuru yapılarak alınabilen sanal posların aktif bir şekilde çalışabilmesi için kurulumunun yapılması gerekir. 

online-sanal-pos-sistemiNetahsilat onlien sanal pos sistemi, Türkiye’de bulunan bütün banka sanal poslarının sorunsuzca kurulabildiği ve ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış bir e-tahsilat yazılımıdır. Yönetim paneline sahip olan ve istenilen bütün istatistiklere ulaşılabilen Netahsilat e-tahsilat sistemi aynı zamanda B2B ve B2C e-ticaret sistemleri ile birlikte entegre olarak çalışabilmektedir.

Netahsilat Online Sanal Pos Sistemi

Netahsilat ile birlikte online olarak kredi kartlarından ödeme alınabilmektedir. Sadece sanal pos sistemi olarak kullanılmayan Netahsilat sistemleri bir çok ayrıcalığı ve özelliği ile firmaların nakit akışını da düzene sokmaktadır. Şimdi dilerseniz Netahsilat sisteminin sahip olduğu bütün özelliklerini tek tek inceleyelim.

Bayi /Alt Bayi Tahsilatı

Netahsilat online sanal pos sistemini kullanan firmaların bayi ve alt bayileri mevcut ise, bu bayilere özel olarak açılabilen kullanıcı hesapları ile birlikte direk olarak fana firmaya ödeme yapma imkanları bulunmaktadır. Aynı zamanda bayiler, uzakta olan veya bayilerine gelen müşterilerinden de kredi kartı ödemesi alabilmektedirler.

SMS ve E-mail İle Tahsilat

Ödeme yapması gereken kurum, kuruluş ve bireylerden SMS ve mail gönderimi yapılarak tahsilat yapılabilmektedir. SMS ile ya da mail ile gelen linke tıklandığında otomatik olarak ödeme sayfasına yönlenme yapılır. Ardından kredi kart bilgileri ve istenen bilgiler girilerek ödeme tamamlanır.

Güvenli E-ticaret Platformu

Netahsilat sistemlerinin kurulduğu siteler 256bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmaktadır. Bu sayede kredi kartı ve kullanıcı bilgilerinin bankalara gönderimi şifreli bir şekilde yapılmaktadır. Aynı zamanda Netahsilat online sanal pos sistemi 3D Secure ile tam uyumludur. PCI DSS standartlarına uygun olan Netahsilat e-tahsilat sitelerinin barındırıldığı sunucularda Firewall, IPS, IDS ve Raid5 güvenlik önlemleri de alınmaktadır.

Mobil tahsilat Uyumluluğu 

Netahsilat online sanal pos sistemi kurulan sitelerde bulunan mobil uyumluluk sayesinde, internete bağlanabilen cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve diğer cihazlar üzerinden ödeme yapılabilmektedir.

netahsilat-sanl-pos-sistemiERP/Muhasebe Programı Entegrasyonu

Netahsilat e-tahsilat sistemleri ERP/Muhasebe programları ile tam entegre bir şekilde çalışmaktadır. Yani alınan her ödeme otomatik olarak muhasebe programınıza işlenir. Bu sayede işlem raporlarını muhasebe programınıza eklemek için ekstra bir zaman ya da iş gücü harcamanıza gereke yoktur.

IVR Entegrasyonu

Arama ile tuşlanarak ödeme almak isteyen firmalara özel olarak IVR entegrasyonu gerçekleştirilebilmektedir. Yani müşterileriniz cep telefonları ya da aradıkları telefon üzerinden kredi kart bilgilerini girerek ödeme yapabilmektedirler.

Detaylı Raporlama 

Netahsilat onlien sanal pos sistemi özel bir yönetim paneline sahiptir. Bu yönetim paneli sayesinde alınan her ödemenin anlık ya da geçmişe dönük olarak takibi yapılabilmektedir. Bununla birlikte grafiksel ve detaylı raporları incelene bilmekte, indirilebilmekte ve yazdırıla bilmektedir. Örnek olarak  yıl önce bile olsa yapılmış olan bir ödemeye anında ulaşılabilmektedir.

Ödeme Ekstreleri ve Onlien İade/İptal

Ödeme yapan kullanıcılar istedikleri zaman ödeme ekstrelerine ulaşabilmektedirler. Aynı zamanda ödeme yapıldığı anda ödeme yapan kullanıcı ve firma sahibine özel olarak ödeme bilgileri gönderilebilmektedir. Yapılan ödemelerde herhangi bri yanlış ya da eksiklik olduğunda, firma yöneticisi anında ödemeyi iptal edebilmekte ya da iade edebilmektedir.

Netahsilat Online Sanal Pos Sistemi Nasıl Kurulur

Firmanızın alan adının altında yani örneğin odeme.firmanizinadi.com ya da istenilen bri alan adında yani örneğin firmanizinadiodeme.com alan adı altına Netahsilat e-tahsilat sistemi kurulur. Ardından bankalardan alınan sanal poslar sisteme entegre edilir. Bununla birlikte alternatif ödeme sistemleri Payu, Paypal, Paynet, İpara, İyzico gibi ödeme sistemlerinin de entegrasyonu da yapılabilmektedir. yapılan entegrasyonların ardından siteniz EÇözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından garanti altına alınır ve sorunsuzca online tahsilat yapmaya başlayabilirsiniz. Sistemin nasıl kullanılacağı, verilen özel eğitimlerin ardından sizlere profesyonel bir şekilde öğretilmektedir.

Netahsilat online tahsilat sistemlerini kullanmak ve internetten sorunsuzca tahsilat nasıl yapılır ücretsiz bir şekilde test edebilmek için 0 212 256 60 00’ı arayarak e-tahsilat uzmanlarımız ile iletişime geçebilir ya da Ücretsiz Bilgi Talebi‘nde bulunabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.