Online Tahsilat Nedir ?

Online tahsilat siteleri, internet tabanlı yazılımlar aracılığı ile bütün kredi kartlarından ödeme alınabilen sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde bankalardan alınan sanal poslar, rahat ve kolay yönetilebilen bir arayüze sahip site üzerinden yapılabilmektedir. Ödeme takibi daha düzenli bir şekilde gerçekleşmekte ve aynı zamanda raporlar alınabilmektedir.

Online tahsilat nedir 

Online tahsilat sayesinde tek bir noktada bütün ödemelerini toplama imkanınız bulunmaktadır. Onlarca ödeme seçeneği ile uğraşarak vakit harcamak ve bu ödemelerin işlem raporlarını tutmak yerine e-tahsilat sistemlerini kullanarak tahsilat yapabilirsiniz. Müşterilerinizden, bayilerinizden ya da ödeme almanız gereken bütün kurumlardan, online tahsilat siteniz aracılığı ile tahsilat yapabilirsiniz.

Avantajları nelerdir 

Bu sistemler sayesinde size yapılan ödemelerin kontrolünü internete bağlanabilen cep telefonu, tablet bilgisayar ya da kullandığınız bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ödeme yapacak şahıs/kurumlar sizin tahsilat sayfanıza girerek, yine aynı cihazlar aracılığı ile ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler. Online tahsilat bir nevi tahsilatın elektronik halidir.

online ödeme yazılımları

Firma iseniz ve bayileriniz bulunmakta ise, onlara üyelik açarak müşterilerinden kredi kartı ile ödeme almalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hiç bir bayinizin pos ve diğer cihazlarla uğraşmasına gerek kalmaz. Aynı zamanda hangi bayinizin ne kadar ciro yaptığını, hangi ürünlerin daha çok satıldığını, ayın hangi günü hangi saati en fazla tahsilat yapıldığını bu sistemler aracılığı ile görebilmektesinizdir.

Online tahsilat sistemlerinin kullanım alanları

Bu sistemler tahsilat yapmak zorunda olan bütün kurum, kuruluş, işletme ve firmalar tarafından kullanılabilmektedir. Muhasebe programları ile sağlanan muhasebe cari ve muhasebe ekstre entegrasyonu sayesinde finans departmanınızında rahatlamasını ve ödemeleri daha kolay kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

Bu sistemi kimler kullanmaktadır

Online tahsilat sistemleri şu anda 500’ün üzerinde firma tarafından tercih edilmiş bir sistemdir. Bu firmalar ödemelerini e-tahsilat siteleri aracılığı ile almakta ve daha önce yaşamış oldukları zorlukları ortadan kaldırmaktadır. E-tahsilat sitesi onlar için bütün işlemleri gerçekleştirmekte ve tek yapılması gereken şey bu sistemin kontrolünü sağlamak yani tahsilat miktarlarının nasıl olduğuna bakmaktır.

Neler yapılabilir ?

Online tahsilat sistemleri ile kredi kartlarından tek çekim, taksitli, dövizli ya da komisyonlu tahsilat yapılabilmektedir. Aynı zamanda bayileriniz ya da sizler kendi komisyon oranlarınızı belirleme şansınız bulunmaktadır. Yapılan ödemelerde herhangi bir hata ile karşılaşıldığında sadece tek bir butona tıklanır ve ödeme istenirse iade istenirse de iptal edilir. Yapılan bütün işlemlerin rapoları yönetici paneli sayesinde istenildiği anda çıkartılabilir. Hangi bankanın sanal posuna ne kadar ödeme yapılmış bu sistemler aracılığı ile görülebilmektedir.

Online tahsilat sitesi nasıl açılır ?

Online tahsilat siteniz sadece  1 iş günü içerisinde açılmaktadır. Eğer sanal posunuz var ise aynı gün içerisinde sisteminize sanal pos entegrasyonu sağlanır. Ve sadece 1 günün sonunda e-tahsilat siteniz üzerinden ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Ödemeler nasıl yapılır ?

Hemen üst kısımda bulunan referanslarımız sayfasını ziyaret ederseniz, e-tahsilat sistemlerini tercih eden firmaların küçük bir kısmına ulaşabilirsiniz. Referanslarımızdan herhangi birine tıkladığınızda ödeme sayfanız hakkında bilgi sahibi olmaya başlayabilirsiniz.

ödeme sayfaları kredi kartı ile

Size ödeme yapmak isteyenler bu sitenize giriş yaparlar, dilerlerse kayıt olarak dilerlerse de kayıt olmadan (bu size bağlı) ödeme sayfanıza yönlendirilirler. Size yapılacak olan ödeme miktarını yazarlar ya da sizlerin tanımlamış olduğu ödeme miktarı karşılarına çıkar. Ardından yapılması gereken şey kredi kart bilgilerinin girilmesi ve sizin tarafınızdan istenilen bilgilerde girildikten sonra ödeme yap butonuna tıklatılmasıdır. Bu işlem gerçekleştiği anda sanal pos hesabınıza ilgi ücret anında geçmektedir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.