• 1492

Online Tahsilat Sistemi ve E-Tahsilat Programı

Eski Usul Tahsilat Sistemleri Tarih Oluyor Tahsilat bilindiği üzere alacaklı olan bir kimsenin, alacaklı olduğu kişiden parasını tahsil etmesi demektir. Bir kimse, kişi, kurum yada kuruluş başka bir kimse, kişi kurum yada kuruluşa borçlanır ve ödeme zamanı geldiği bu borcunu öder. İşte bu tahsilat eskiden elden sıcak para ile yapılmaktaydı. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi işe

Eski Usul Tahsilat Sistemleri Tarih Oluyor

Tahsilat bilindiği üzere alacaklı olan bir kimsenin, alacaklı olduğu kişiden parasını tahsil etmesi demektir. Bir kimse, kişi, kurum yada kuruluş başka bir kimse, kişi kurum yada kuruluşa borçlanır ve ödeme zamanı geldiği bu borcunu öder. İşte bu tahsilat eskiden elden sıcak para ile yapılmaktaydı. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi işe birlikte havale-eft yolu ile, postane gönderimi ile hatta kimi zaman kargo ile bile tahsilat yapılmaktadır. Havale ve eft yolu ile yapılan ödemeleri takip etmek oldukça zordur. Teker teker her ödeme geldiğinde bankanın sayfasına girmeniz, telefonunuza gelen şifreleri yazmanız gerekmektedir. Bir ödeme iptali geldiğinde ise saatlerinizi harcamanız gerekir. Eğer müşterileriniz internet bankacılığını kullanmıyor ise bu durum daha da karmaşık bir hal almaya başlar. Bunların yanında yapılan eft bir kaç gün sonraya hesabınıza geçer. Postane yada kargo ile gönderimlerde ise ya paranızı alabilmek için çok sıra beklemeniz gerekir yada güvensiz bir işlem yapmak üzeresinizdir. Bu yüzdendir ki artık eski usul tahsilat sistemleri tarih olmaya başlıyor. Bütün bunların yerini online tahsilat sistemleri alıyor. Yazımızı dikkatli bir şekilde okursanız ilerleyen  satırlar da online tahsilat sistemi hakkında detaylı bilgiler verileceğini göreceksiniz.

Tahsilat Yaparken Muhasebede Yaşanan Sorunlar

Yukarıda saydığımız şeylerin yanında yapılan tahsilatların bir de muhasebe kısmı bulunmaktadır. Yapılan bütün işlemlerin raporlarının tutulması gerekir. Diyeli ki günde 200 adet işlem yapıyor şirketiniz. Ve bütün bu işlemler başka bankalardan, başka yerlerden ödemeler. Hepsinin raporunu nasıl tutabilirsiniz? Mutlaka fazla zaman ayırmalı yada muhasebe tarafında iş gücünüzü oldukça arttırmalısınız. Zaman ve iş gücünün yanı sıra yapılan en ufak hatalarda cironuzda oldukça büyük düşüşler yaşayabilirsiniz. Satışlarınız güzel ancak tahsilat konusunda sıkıntınız varsa bu şirketinizin büyümesini engelleyen bir durum olacaktır. Neden büyümek yerine küçülmeyi tercih edesiniz ki? Üstelik bu sorunlarınızı çözebilecek bir online tahsilat yazılımı mevcut iken.

Bankalardan Pos Alma Sorunu ve Alt Bayilerden Tahsilat Tam Olarak Yapamama

Diyelim ki büyük bir firmasınız. Ve sizin bayileriniz bulunmakta. Bayilerinizin de alt bayileri mutlaka mevcuttur. Bildiğimiz üzere artık müşterilerin bir çoğu kredi kartı ile işlem yapmaktadırlar. Bayilerinize gelenlerin hemen hemen bir çoğu kredi kartı ödemelerinde avantaj olduğunu düşünerek bu yola başvuracaklardır. Bu sizlerin satışlarınızı arttırmada oldukça olumlu bir etkendir. Ancak bunun olabilmesi için her alt bayinizde posların olması gerekmektedir. Pos almak ise oldukça zor ve zahmetli bir iştir bu yüzden genelde alt bayiler bu durumdan kaçmakta ve bunun sonucu kredi kartı kullanan kullanıcıların alışveriş yapması engellenecektir. Öyle bir devirdeyiz dir ki bir kaç liralık alışveriş bile artık kredi kartları ile yapılmaktadır. Bu müşterileri kaçırmak yerine niye onları kazanmayı tercih etmeyesiniz?

Bütün Yaşanan Bu Sorunların Çözümü Online Tahsilat Sistemi

Yukarıdaki yazılarımızda tahsilatın zorluklarından, tahsilat yaparken çekilen sıkıntılardan, alt bayilerin pos alma sorunlarından ve muhasebe yaşanan sıkıntılardan bahsettik. Bütün bunlar hemen hemen tahsilat yapan her firma yada kurum da geçerli olan sıkıntılardır. Eçözüm bütün bu sıkıntıları yerinde takip etti ve oldukça etkili bir yazılım ile kullanıcılarının karşısına çıkmayı başardı. Online tahsilat sistemi ile artık ne tahsilat, ne muhasebe, ne de pos sorunuzu kalmayacak.

ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMİ

Online tahsilat sistemi internet tabanlı bir yazılımdır. Bu yazılımı kullananlara özel bir internet sitesi yapılmaktadır. Site yapılırken uluslararası güvenlik sistemleri kullanılmaktadır. Açılan bu site üzerinden firmanın, bayilerin, alt bayilerin tahsilat yapması, müşterilerin ise kredi kartları ile ödeme yapması sağlanmaktadır. Bankadan pos almaya gerek yoktur. Ana firma kendisine kurduracağı bu sistem sayesinde bayilerinden tahsilat yapabilir. Alt bayiler bayilere tahsilat yapabilir aynı zamanda ise iş yerlerinde gelen kullanıcılardan online bir şekilde ödeme alabilir.

İnternet Olan Her Yerde Ödeme Alabilme: Eğer internetiniz varsa istediğiniz yerden ödeme alabilirsiniz. Akıllı telefon, ipad, notebook, masaüstü bilgisayar fark etmez fark etmeden müşterilerinizin kredi kartlarından çekim yapabilirsiniz. Diyelim ki yaşadığınız şehirden 10 km uzakta bir yerden ürün siparişi aldınız. Kapıda kredi kartı ile ödeme yapmak istiyor. Aynı anda başka yerlerden siparişler aldınız. Onlarda kredi kartı ile ödeme yapmak istesinler. Ya müşterilerinizi bekletmeniz gerekecek yada birden fazla tahsilatçı tutmanız gerekecektir. Her biri için pos bulmak oldukça zordur. Buna ne gerek var. Online tahsilat sistemini kullandığınız taktirde tahsilatçılarınızın sadece internete girebilen bir telefona sahip olmaları yeterli olacaktır. Bu sistemi üstü kapalı bir şekilde anlattık. Birde görsellerle ve örneklerle detaylı bir şekilde açıklayalım.

  • Online tahsilat sistemini aldığınızda size özgü bir web sayfası açılacak. Örnek olarak buraya tıklayabilirsiniz. Sitede gördüğünüz üzere sisteme giriş yapabileceğiniz bir kullanıcı adı ve şifre bölümü var. Sistemi aldığınız taktirde bu siteye sahip olacaksınız. Sol üst kısıma sizin logonuz koyulacak. Sağ kısımda bulunan resmi ise siz belirleyeceksiniz. Müşterileriniz dilerse üye olarak size ödeme yapabilecek. Eğer üye olmadan ödeme kısmını açarsanız üyeliksiz de ödeme alabileceksiniz. Onu da sağ üst kısımda bulunan online ödeme kısmına  tıklayarak görebilirsiniz. Aşağıda örnek olarak bir görsel verilmiştir.

 

online tahsilat

Online Tahsilat Sistemlerine Örnek Bir Site Açılış Ekranı

 

  1.  Bu sistem sayesinde online olarak ödeme alabilmektesiniz. Ayrıca yapılan ödemelerin işlem raporlarına dilediğiniz zaman ulaşabilmektesiniz. Kredi kartı ile tek çekim ya da 12 aya kadar taksitli çekimler tanımlayabilirsiniz.
  2. Mobil arayüz ile cepten tahsilat yapabilirsiniz.
  3. Dövizli tahsilat ve limitli tahsilat gibi özellikleri aktif edebilirsiniz.
  4. Ödeme iptali istendiği zaman online bir şekilde ödemeyi iptal edebilirsiniz.
  5. Muhasebe programları ile online tahsilat yazılımınızı entegre edebilirsiniz.
  6. Bütün bunların yanında online tahsilat sisteminizin diğer özelliklerine göz atmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Online tahsilat sistemini daha yakından tanıyabilmek için aşağıda sizler için hazırlanmış olan program tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

 

        

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.