• 1850

Online Tahsilat Sistemi Kullanmanın Firmalara Faydaları

Online tahsilat sistemleri elektronik tahsilat sistemleri olarak bilinir ve yine Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından E-tahsilat ismi tescillenmiştir. Firmaların gerek bayilerinden, gerekse müşterilerinden tahsilat yaparken kendilerine özel olarak açılmış olan bir site üzerinden kredi kartları aracılığı ile tahsilat yapılmasını sağlayan yazılım bütünüdür.

Online tahsilat sistemi internet üzerinden kredi kartı ile tahsilat yapılmasını sağlayan bir sistemdir. İlk defa 2001 yılında Eçözüm bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmeye başlanmış ve firmaların en kolay şekilde nasıl tahsilat yapabilmesi için tasarlanmıştır. 

Online tahsilat sistemleri elektronik tahsilat sistemleri olarak bilinir ve yine Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından E-tahsilat ismi tescillenmiştir. Firmaların gerek bayilerinden, gerekse müşterilerinden tahsilat yaparken kendilerine özel olarak açılmış olan bir site üzerinden kredi kartları aracılığı ile tahsilat yapılmasını sağlayan yazılım bütünüdür.

Online Tahsilat Sistemi Kullanmanın Firmalara Faydaları

Online tahsilat sistemi kullanmanın firmalara bir çok  faydası bulunmaktadır. Gerek firmaların e-tahsilat sistemleri kullanma sebepleri arasından gerekse de ciroları arttırmasını sağlamasından alınmış olan faydaları sizlerle paylaşalım.

Online Olarak Hızlı ve Güvenli Bir Şekilde Tahsilat Yapabilirsiniz

Nethaislat e-tahsilat sistemleri ile birlikte uluslararası güvenlik önlemleri ile donatılmış ve kurulmuş olan internet siteniz üzerinden sorunsuz, hızlı ve güvenli bir şekilde kredi kartlarından tahsilat yapabilirsiniz.

Tahsilat Süreçlerinde Yaşanan Sorunları Ortadan Kaldırabilirsiniz

Muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan aşırı zaman kayıpları, verilerin yanlış işlenmesi, ödemelerin eksik alınması, ödeme yapacak olan bayi ya da müşteriye ulaşılamaması, tahsilatların zamanında yapılamaması gibi sorunların tamamını ortadan kaldırabilirsiniz. En önemli faydalarından bir tanesi ise şudur: Havale/EFT alımı yaparken banka ve müşteri ile sürekli irtibat içerisinde kalınması, fiziksel pos cihazı üzerinden mail order ile ödeme alınacakken karşı tarafın kart bilgilerinin faks, telefon ve diğer yollarla alınmaıs ve aynı zamanda alınan her bilginin güvenli bir şekilde saklanması gerekir. İşte Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile birlikte bu sorunlarda ortadan kaldırılmış olunur.

online-tahsilat-sistemi

Muhasebe ve Finans Departmanlarında Cari İş Yükü Azaltılmaktadır

Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile birlikte alınan her ödeme otomatik bir şekilde kullanmakta olduğunuz ERp programına aktarılmaktadır. Türkiye’de bulunan bütün ERP (muhasebe) programları ile entegre olarak çalışabilmektedir. Bayi ve müşterilerden alınan ödemeler otomatik olarak muhasebe programına aktarılabilmektedir. Aynı zamanda bayi ve müşteri cari hesapları sistem aracılığı ile çekilerek müşterilere SMS ve E-mail yolu ile ödeme bilgisi gönderilebilmekte ve ödeme yapmaları sağlanabilmektedir.

Sanal Poslar Daha Etkili Bir Şekilde Yönetilebilmektedir 

Online tahsilat yapılabilmesi için bankalardan alınan sanal posların kullanılması gerekir. Netahsilat e-tahsilat sistemi sayesinde bütün ödemeler tek bir çatı altında toplanabilmektedir. Sizler bayilerinizden, bayilerinizden müşterilerinizden kredi kartı tahsilatını sizin sisteminiz üzerinden yapabilmektedirler. Bayilerden alınan ödemeler onların cari hesaplarına işlenerek bayi alt bayi zincir tahsilat sistemi oluşturulabilir. Aynı zamanda bayilere özel tek çekim ve komisyon oranları belirleme imkanınız bulunmaktadır.

Online İptal/İade İşlemi Yapabilirsiniz

Klasik tahsilat tekniklerinde herhangi bir ödeme yanlış alındığında iptal ya da iade edilebilmesi oldukça zordur. Bankalar ve müşterilerle sürekli bir telefon, faks trafiği yaşanması gerekir. Ancak Netahsilat e-tahsilat sistemlerinde alınan ödemeler sadece tek bir tuşa basılarak iptal ya da iade edilebilmektedir.

Müşteri Sayınızı Arttırabilirsiniz

Türkiye’de milyonlarca kişi kredi kartı kullanmaktadır. Nakit bir şekilde ödeme yapamayacak olan bayi ve müşterilerinizi Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile kazanırsınız. Bununla birlikte fiziksel pos alamayan ya da almayan bayilerinizin müşterilerinden bu sistem sayesinde kredi kartları aracılığı ile ödeme almasını sağlayabilirsiniz.

Cepten Tahsilat Ayrıcalığını Yaşarsınız

Netahsilat e-tahsilat sistemleri internete bağlanabilen bütün cihazlar ile uyumlu bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede bayiler, müşteriler ya da ödem alınacak olan kurum ya da kuruluşlar akıllı cep telefonları, tablet bilgisayarları ve diğer cihazlar ile birlikte ödemelerini yapabilmektedirler. Örnek vermek gerekirse bir bayiniz size ödeme yapmak istiyor ancak etrafında ödeme yapabileceği banka yok. İnternet bankacılığı da kullanmıyor. Kullansa bile ödemesini hemen yapması gerekiyor. Böyle bir durumda kendisine vereceğiniz ödeme adresine giriş yapabilmekte ve saniyeler içerisinde kredi kartı ile ödeme yapabilmektedir.

e-tahsilat-sistemi

SMS ve E-mail Yolu ile Tahsilat

Ödeme yapmayı unutan bayileriniz ya da müşterileriniz mutlaka oluyordur ya da olacaktır. Onlara ödemeleri hakkında hatırlatma SMS’leri ve E-mail’leri göndererek, tek bir linke tıklayarak ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Sistemden borçlu olan bütün bayi ve müşterilerinizi çekme imkanınız bulunmaktadır. Yani bayi ve müşterilerinize tek tek ya da toplu bir şekilde SMS ve E-mail gönderimi yaparak borç bildiriminde bulunabilirsiniz. Bu bilgilendirme mesajlarının dönüşüm oranlarının oldukça yüksek olduğu görünmektedir.

Profesyonel Bir Yönetim Paneline Sahip Olursunuz

Alınan her ödemenin takibini yapabileceğiniz ve aynı zamanda grafiksel raporları inceleyebileceğiniz profesyonel bir yönetim paneline sahip olabilirsiniz. Bu panel sayesinde banka raporlarınızı takip edebilir, ödeme raporlarını tek tek ya da dönemsel olarak takip edebilir, yönetici ve yetkili kişilere özel olarak panel kurulumları yapabilirsiniz. Alınan her ödemenin ekstresini yönetim paneli üzerinden görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yeni Nesil Tahsilat Teknolojisi

Netahsilat yeni nesil bir tahsilat teknolojisidir. Uluslararası güvenlik önlemleri ile koruma altında alınmaktadır. Ödeme sayfaları 256Bit SSL şifreleme sistemleri ile şifrelenmekte ve aynı zamanda ödeme sayfalarının barındırıldığı sunucularda saldırı ve tehditlere karşı tam önlem alan Firewall, IPS, IDS ve RAID5 güvenlik önlemleri kullanılmaktadır. 3D Secure sanal pos kullanıma açık bir sistemdir. Bütün siteler uluslar arası geçerliliği olan PCI DSS uyumlu güvenli ortamlarda çalışmaktadır.

Netahsilat e-tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ve detaylı bilgi talebi göndererek E-tahsilat uzmanlarımızın sizlerle temasa geçmelerini ve sistemi online bir şekilde sizlere sunmalarını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.