Online Tahsilat Sistemi Firmaların Vazgeçilmezi Haline Geldi
  • 1583

Online Tahsilat Sistemi Firmaların Vazgeçilmezi Haline Geldi

Online tahsilat sistemi son bir kaç yıldır firmaların vazgeçilmezleri arasına girmiş durumda. Özellikle tahsilat sorunları yaşayan kurumsal şirketler ve bayi alt bayi yapısı ile çalışan tedarikçi/distribütör firmaların yeni gözdesi. Peki Türkiye’de E-tahsilat olarak bilinen online tahsilat sistemlerinin firmalar tarafından tercih edilme ve onların vazgeçilmezi haline gelmesinin sebebi neler ? Dilerseniz önce E-tahsilat Türkiye’de ilk defa

Online tahsilat sistemi son bir kaç yıldır firmaların vazgeçilmezleri arasına girmiş durumda. Özellikle tahsilat sorunları yaşayan kurumsal şirketler ve bayi alt bayi yapısı ile çalışan tedarikçi/distribütör firmaların yeni gözdesi. Peki Türkiye’de E-tahsilat olarak bilinen online tahsilat sistemlerinin firmalar tarafından tercih edilme ve onların vazgeçilmezi haline gelmesinin sebebi neler ? Dilerseniz önce E-tahsilat Türkiye’de ilk defa nasıl ortaya çıktı önce ondan bahsedelim.

E-TAHSİLAT ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMİ

Online tahsilat sistemi Türkiye’de ilk defa 2007 yılında Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından E-tahsilat markası ile geliştirilmiş. 9 yıllık süreç içerisinde 1000’in üzerinde firma tarafından kullanılan E-tahsilat sistemlerinin geliştiricisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. 2001 yılında kurulmuştur. Kadrosunda çoğu mühendis ve teknisyen olmak üzere 40 ‘a yakın personeli barındıran Eçözüm kurulduğundan bu yana e-tahsilat, sanal pos ve e-ticaret yazılım ve teknolojileri geliştirmektedir. Eçözüm faaliyetlerini Şişli merkez ofis ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme bölgesindeki ar-ge ofisinde sürdürmektedir.

ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMLERİNİN GELİŞTİRİLME AMACI

Ülkemizde son yıllarda hızla artan kredi kartı kullanımı işletmelerin ve kurumların bu alanda alternatif çözüm ihtiyaçlarını ortaya çıkarmıştır. Firmamızın bu ihtiyaçları karşılamak üzere tamamen kendi bilgi birikimi ve insan kaynakları ile geliştirdiği E-tahsilat yazılımları işletmelerin tahsilat süreçlerini kolaylaştıran ve nakit akışlarını düzene sokan çözümlerdir.

E-tahsilat sistemleri farklı ihtiyaç ve iş süreçlerine göre modellenebilen, bayilerden, alt bayilerden, kurumsal müşterilerden ve tüketicilerden internetten online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlayan, üye ve abonelik yapısı olan kurumların periyodik ve düzenli ödemelerini otomatik olarak kredi kartlarından tahsil edebilen sistemlerdir.

FİRMALARIN VAZGEÇİLMEZİ NEDEN ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMİ

Online tahsilat sistemlerinin firmaların vazgeçilmezleri haline gelmesinin en büyük sebebi tahsilatta yaşanan aşırı iş gücü, zaman kayıpları hatalar ve tahsilat yapamama gibi sorunları ortadan kaldırmakta olmasıdır. Bununla birlikte sunmuş olduğu bir çok ayrıcalık ve fonksiyon ile nakit akışının düzene sokularak firma ekonomisinin olumlu yönde etkilenmesini sağlamaktadır. Peki maddeler halinde sıralarsak online tahsilat sistemleri neden tercih edilmektedir ?

Online Tahsilat Sistemi Ödeme Sayfası

Online Tahsilat Sistemi Ödeme Sayfası

1. KREDİ KARTI İLE SORUNSUZ TAHSİLAT

Son yıllarda kredi kartı kullanım sayısı oldukça hızlı bir şekilde artmış, teknolojinin gelişmesi ile de hemen hemen herkes online kredi kartları ile ödeme yapabilir hale gelmişlerdir. Türkiye’de en çok tercih edilen ödeme sistemi olmaya başlamış ve her geçen gün kullanım oranını arttırmıştır. Firmaların kredi kartı ile güvenli bir şekilde tahsilat yapabilmesi için ise uluslar arası güvenlik önlemleri ile donatılmış ve ileri teknolojinin kullanıldığı bir ödeme sistemine ihtiyaçları vardır. E-tahsilat online tahsilat sistemleri internet üzerinden sorunsuz bir şekilde tahsilat yapılabilmesi için bu imkanı firmalara sunmaktadır.

E-tahsilat sistemleri uluslararası güvenlik standardı olan PCI DSS standartlarındadır. E-tahsilat sistemlerinde kredi kartı veri güvenliği için 256 Bit SSL kullanılmakta, işlemler 3D secure güvenlik seviyesinde gerçekleştirilebilmektedir. Programların çalıştığı sunucular 3 katmanlı güvenlik duvarları ile korunmakta ve 3 katmanlı yedekleme yapılmaktadır. Ayrıca tekrarlı ödeme özellikli uygulamalarımız PCI DSS uyumlu güvenli ortamlarda çalışmaktadır.

2. MEKAN VE ZAMAN SINIRI OLMADAN TAHSİLAT

E-tahsilat sistemleri sayesinde 7/24 dilediğiniz yerden tahsilat yapabilirsiniz. Online tahsilat sisteminiz internet ortamında çalışmaktadır. Bu sayede internete bağlanılabilen herhangi bir cihaz ile (cep telefonu, tablet, bilgisayar) müşterileriniz, sizlerin tahsilat sayfanıza girerek ödemelerini yapabilmektedirler. 09.00 – 18.00 gibi zaman sınırlaması yoktur. Örneğin bir bayiniz ya da bir müşteriniz sizlerden ürün alacak. Ancak ödemesini erkenden yaparak ürünün sabah hazır olmasını istiyor. Nerede olursa olsun, hangi saat olursa olsun cep telefonundan online tahsilat sisteminize giriş yapar ve yapması gereken ödemeyi saniyeler içerisinde gerçekleştirir.

online tahsilat sistemi yönetim paneli

Online Tahsilat Sistemi Yönetim Paneli Görüntüleri

3. MUHASEBE / ERP / HPM ENTEGRASYONLU TAHSİLAT

Muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan sorunların başında alınan ödemelerin eksiksiz ve hatasız bir şekilde kullanılan ERP/Muhasebe programına aktarımı yapılabilmektedir. Alınan ödemelerin otomatik bir şekilde cari hesaplara yansıtılabilmesini sağlayabildiği gibi ekstre entegrasyonu sayesinde de ödeme ve cari hesap detaylarına internet üzerinden ulaşılabilmesini sağlayabilmektedir. Aynı zamanda HPM tahsilat modülü ile e-ticaret ve rezervasyon sistemi ile çalışan sitelere özel arayüz uygulamaları gerçekleştirilerek kullanılabilmektedir.

4. YAPILAN BÜTÜN TAHSİLATLARIN RAPORLANABİLMESİ

E-tahsilat sistemleri ile birlikte firma yetkililerine bir de özel olarak yönetim paneli açılmaktadır. Yönetim paneli sayesinde alınan bütün ödemelere anlık bir şekilde ulaşılabilmekte, satış raporları çıkartılabilmekte, grafiksel ve istatistiksel raporlar export edilebilmektedir. Herhangi bir yanlış ödeme anında sadece 1 tuşa basılarak iptal/iade edilebilmektedir.

DETAYLI BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat sistemlerinin sunmuş olduğu ayrıcalıklar bu 4 madde ile sınırlı değildir. Sahip olunan diğer bütün özellikler ve ayrıcalıklar için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız online tahsilat sistemleri hakkında bütün detayları sizlerle paylaşacaklardır. Dilediğiniz taktirde sistemi canlı demo imkanı ile inceleyebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.