Online Tahsilat Sistemi

TAHSİLAT NEDİR?

Tahsilat sözlük anlamı ile şu şekilde ifade edilmektedir. “Alacakların toplanması”. Yıllar boyunca insanoğlu karşılıklı alışveriş ve ticarette mutlaka bir aracıya ihtiyaç duymuşlardır. İlk başta takas yolu ile yapılan ticaret daha sonraları paranın icadı ile para yolu ile yapılmaya başlanmıştır.  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte paranında yerini kredi kartları almaya başlamıştır. Ancak paranın kredi kartından bir farkı bulunmaktadır. Para ile yapılan ödemeler anında kredi kartı ile yapılan ödemeler ise belirli bir faiz ile bir aylık gibi süreler sonrasında alınmaktadır. İşte tahsilat kelimesi burada araya girmektedir. Alacakların toplanması.

GÜNÜMÜZDE TAHSİLAT

Günümüzde en yaygın tahsilat dönüşümü nakit para ile yapılmaktadır. Ancak nakit para ile yapılan tahsilatlarda her alacaklının ve vereceklinin bir noktada bulunması gerekmektedir. Bu ise kimi zaman oldukça zorlayıcı bir durumdur. Örneğin Ankara’da bulunan bir İstanbul’da bulunan bir kişiden nakit olarak parasını tahsil edebilmesi için 453 km yani ortalama olarak 5 saat kadar zamanını harcaması gerekmektedir. Bunun yerine havale ve kredi kartı gibi online olarak kullanılabilecek icatlar yapılmış ve kişi 5 saatini harcamak yerine en yakın bankadan 10-15 dakika kadar bir sürede ödemesini yapabilir hale gelmiştir. Ancak teknoloji gelişmeye devam etmiş ve internet üzerinden kredi kartı ile işlemler yapılabilir hale gelmiştir. Ancak yapılan her işlemin kaydını tutmak ve bunun üzerinde işlemler yapmak insanoğlunun doğası üzerine isteklerinden bir tanesidir. Tabi bu çok doğal bir istektir ki günümüzde inanılması hala zor teknolojik gelişmelere adım atılmaya başlanmıştır. Peki bu isteği ne karşılar? Tabi ki online tahsilat sistemi.

ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMİ

Size ödeme yapması gerekenler yada ödeme yapmanız gereken kişilerin kredi kartları varsa ve bunların yanında herhangi bir yerde internete girme imkanları varsa online tahsilat sistemini kullanarak çok kolay bir şekilde hiç zorlanmadan tahsilat ve ödeme yapabilirsiniz. Nasıl mı? Tabi ki size özel olarak açılmış olan bir online tahsilat sistemi yazılımı ile. Netahsilat online tahsilat sistemi ile bütün ödemelerinizi kontrol edebilir, anında ödeme yada tahsilat iptali yapabilir kimlerin sizlere ödeme yaptığını anlık olarak yada raporlu bir şekilde görebilir ve dilediğiniz zaman bütün bunların ve daha çoğunun dökümanlarını alabilirsiniz.

Diyelim ki bir firma sahibisiniz ve alt bayileriniz bulunmakta. Bütün bu alt bayilerinizden aylık, haftalık günlük yada yıllık ödeme tahsilat yapmanız gerekiyor. Ancak her birinin kullandığı ödeme şekli farklı. Ve durum sizleri oldukça zorluyor. Raporları anında alamıyor ve bir ödeme için onlarca bankanın hesabına girmek zorunda kalıyorsunuz. Artık bütün bu sıkıntılarınızın önüne geçecek bir online e-tahsiat sistemi bulunmakta. Siz keyfinize bakın ödeme alacağınız gün sadece raporlarınıza bakın. Banka, postane, havale, nakit akışı bütün bunları teker teker yapma zorluğundan artık kurtulabileceksiniz. Bunların yanında bir de internete bağlanan bir akıllı telefonunuz varsa sadece tek bir elinizde çayınızı yudumlarken bile tahsilat yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde online tahsilat sistemi hakkında bir kaç görsel hazırlamış durumdayız. Dilerseniz de sitemizin üst kısmında bulunan kırmızı renkte demo talebi paneline tıklayarak sistemimizi tam anlamı ile inceleyebilirsiniz.

 

online tahsilat sistemleri

Netahsilat Online Tahsilat Sistemi Yazılımı

 

Artık internetten oturduğunuz yerden tahsilat yapmak oldukça kolay ve zevkli. Sizde online tahsilat sistemini seçin sizde teknolojinin size vermiş olduğu bu ayrıcalıklardan faydalanın. Online tahsilat sistemi; tahsilatları kolaylaştıran bir icad.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.