• 1531

Online Tahsilat Yapmanın Avantajları

Tahsilatlar genel olarak sıcak para ile yapılmaktadır. Yani tahsilat yapacak kişi alacaklısına gider veya bir tahsilatçı gönderir ve tahsilatını yapar.  Ancak bu tarz tahsilatlar hem zaman alıcıdır hem de fazla iş gücü gerektirmektedir. Büyük bir firma olduğunuzu düşünün ve 50 tane alt bayiniz olsun. Bu alt bayiler kesinlikle aynı bir semt ya da ilde toplanamaz.

Tahsilatlar genel olarak sıcak para ile yapılmaktadır. Yani tahsilat yapacak kişi alacaklısına gider veya bir tahsilatçı gönderir ve tahsilatını yapar. 

Ancak bu tarz tahsilatlar hem zaman alıcıdır hem de fazla iş gücü gerektirmektedir. Büyük bir firma olduğunuzu düşünün ve 50 tane alt bayiniz olsun. Bu alt bayiler kesinlikle aynı bir semt ya da ilde toplanamaz. Farklı farklı semtlerden ve illerden tahsilat yapmanın zorluğunu düşünebiliyorsunuzdur mutlaka.

Buna ek olarak ikinci bir tercih gelir akıllara. O da internet üzerinden havale yaptırarak tahsilat yapmak. Yani sizin bir banka hesabınız olur ve bayileriniz ya da müşterileriniz bu banka hesabına havale ya da eft yaparlar. Ancak bu yönteminde sıkıntılı yönleri vardır. En basitinden yapılan havale yanlış hesap numarasına yapılmış olabilir. Bu durumda bankayı sizin ve müşteriniz ya da bayinizin araması gerekmektedir. Emin olun ki telefonda ödeme iptali yapmak kadar zor bir şey yoktur. Bunun yanında sadece bir bankadan yapılmaz havale. Bayileriniz ya da müşterileriniz sizin bankanızdan farklı bankalardan havale yapabilir. Bu işleme de eft denir. Eft ler ise mesai saatleri arasında yapıldığı zaman hesabınıza geçer. Aksi taktirde ertesi gün, eğer cuma günü mesai saatleri dışında yapıldı ise pazartesi günü hesabınıza geçer. Eft’lerin zamanında yapılmamasından dolayı ödemelerin vadesi geçebilmektedir.

kredi kartı 3d güvenlik

Bu iki seçenek artık tarih olacak. Çünkü şu anda bu iki yönteminde pabucunu dama atacak bir sistem geliştirilmiş durumda. E-tahsilat online tahsilat yazılım sistemleri. Artık tahsilatlarını online olarak yapacaksınız. Nedir mi online tahsilat sistemi ?

Online tahsilat sistemini hem kurumlar hemde işletmeler kullanabildiği internet tabanlı bir yazılımdır. Bu programı yapılacak olan tahsilatın şekline göre düzenlenebilmektedir. Şirket işletme ve kurumlar bayilerden, tüketicilerden ve müşterilerinden bu sistem sayesinde online tahsilat yapabilmektedirler. Ayrıca dernek, kurum, vakıf, eğitim merkezleri gibi yerlerde aidatlarını bu sistem sayesinde online olarak üyelerinden toplayabilmektedirler.

Aynı zamanda bu sistemler ERP sistemleri ile de entegre edilebilinmektedir. Yani muhasebe de sizlere kolaylıklar sağlar. İşlem raporlarınızı online olarak alabilirsiniz. Online tahsilat sistemleri cep telefonları ile de entegre edilebilinmektedir. Yani cepten mobil tahsilat yapabilirsiniz. Bu sayede sahada çalışan elemanlarınızın onlarca pos cihazı taşımasına gerek kalmaz.

Dilerseniz bu sistemi daha sağlıklı bir şekilde telefon üzerinden karşılıklı konuşarak anlayalım. İletişim numaramız: 0 212 256 60 00. Hafta içi 09.00-18.00 hafta sonu cumartesi günü 09.00-13.00 arası bizleri arayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.