Otel ve Turizm’de Online Tahsilat Sistemi Avantajı
  • 708

Otel ve Turizm’de Online Tahsilat Sistemi Avantajı

Oteller ve Turizm Sektörü için Online Tahsilat Sistemlerinin Avantajları Türkiye’de lokomotif sektörlerden turizm sektörünün tahsilat süreçlerinde sürecinde, online tahsilat sistemleriyle dijital çözümler sağlanabiliyor. Turizm sektöründe yabancı turistlerin ağırlığının yadsınamaz bir gerçek olduğu ülkemizde, online tahsilat sistemleri, oteller başta olmak üzere sektörün bütün paydaşları için dövizle tahsilat avantajı sunarken birçok önemli sorunu da ortadan kaldırıyor. Oteller

Oteller ve Turizm Sektörü için Online Tahsilat Sistemlerinin Avantajları

Türkiye’de lokomotif sektörlerden turizm sektörünün tahsilat süreçlerinde sürecinde, online tahsilat sistemleriyle dijital çözümler sağlanabiliyor. Turizm sektöründe yabancı turistlerin ağırlığının yadsınamaz bir gerçek olduğu ülkemizde, online tahsilat sistemleri, oteller başta olmak üzere sektörün bütün paydaşları için dövizle tahsilat avantajı sunarken birçok önemli sorunu da ortadan kaldırıyor.
Oteller turizm acentelerinin uzaktan yaptığı satışlarda dövizle tahsilat yapılabilmesini olanaklı kılan online tahsilat sistemleri ile, firmaya özel açılan güvenli ödeme sayfalarından tahsilatlarını gerçekleştirilebiliyor. Türk Lirası’nın yanı sıra dünyada yaygın olarak kullanılan ABD doları, Euro, Sterlin, Suudi Arabistan Riyali başta olmak üzere diğer yabancı para birimlerinde dövizli tahsilat yapabiliyorlar.


Dövizle tahsilat sürecini güvenli bir alt yapıyla yönetin

Günümüzde online rezervasyon teknolojilerinin kaydettiği gelişmeler sayesinde otellerde konaklama, turizm paketleri satışları ve rezervasyonlar genellikle internet üzerinden alınıyor. Oteller başta olmak üzere turizmle ilişkili firmaların uzaktan gerçekleştirecekleri tahsilatlarda müşteri güvenliği ön planda tutulurken mail order, banka havalesi/EFT gibi klasik yöntemlere nazaran daha güvenli bir tahsilat süreci sunuluyor. Burada en önemli avantajı müşterilerin kredi kartı bilgilerini paylaşırken yaşayacakları endişeleri ortadan kaldırması olarak sayabiliriz. Netahsilat Online tahsilat sisteminde firmalara özel hazırlanan tahsilat sayfaları müşteriler ile paylaşılıyor. 3D Secure uyumlu, işlemleirn 256 Bit SSL ile şifrelendiği ve PCI DSS güvenlik standartlarına sahip tahsilat sayfaları üzerinden müşteriler kredi kartı bilgilerini kimseyle paylaşmadan kendileri tuşlayarak ödemelerini yapabiliyor. Banka havale gibi yöntemlerde firmaların takip sürecine gerek kalmazken bu durum otellerin ilgili departmanlarına zaman ve iş gücü açısından önemli avantajlar sağlıyor.

Netahsilat SMS veya e-mail üzerinden linkle tahsilat avantajı

Firmalara özel olarak tasarlanabilen online tahsilat sistemi Netahsilat, rezervasyon sistemleriyle entegre edilerek hizmet sürecini pratik ve daha kolay yönetilebilir bir yapıya taşıyor. IVR entegrasyonu ile çağrı merkezlerinden de tahsilat yapılmasına imkan sağlıyor. Rezervasyon sistemleri ve IVR entegrasyonunun yanı sıra firmalar müşterilerine SMS ya da e-mail ile tahsilat ödeme linki gönderip müşterilerinden ödeme talep edebiliyorlar. Böylece turizm sektöründe dövizle ödeme yapacak olan müşterilere kaliteli, kapsamlı ve güvenli bir tahsilat süreci sunulabiliyor.

Tüm sanal POS’larınızı tek bir ekrandan takip edin!

Netahsilat ile oteller ve turizm şirketlerinin sahip olduğu tüm sanal POS’lar sisteme entegre edilebiliyor. Böylece firmalar tüm bankalardaki POS cihazlarını tek bir ekran üzerinden takip edebiliyor, nakit akışını kolayca yönetebiliyor. Ayrıca taksitli veya peşin ödemeler, POS dönüşleri gibi detaylı bilgilere ilişkin raporlar hazırlanabiliyor. Netahsilat’ın sunduğu ERP/muhasebe yazılımlarıyla entegrasyon özelliği ise tahsilatların muhasebe sürecini otomatik bir yapıya taşıyor.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.