• 1719

Pos Taşımadan E-tahsilat Online Ödeme Alma

Bir çok firma sipariş veren müşterilerinden ödeme alabilmek için ilgili yere poslarını taşımak zorundadırlar. Tahsilatı yapacak olan kişi için bu oldukça zor bir durumdur. Çünkü pos taşımak zordur, gidilen yerde pos çalışmayabilir, restoranda pos lazım olduğu anda eğer dışarıda ise çekim yapılamayabilir. Örnek olarak yemek firmalarını verebiliriz. Restorana bir yemek siparişi gelir ve müşteri kredi

Bir çok firma sipariş veren müşterilerinden ödeme alabilmek için ilgili yere poslarını taşımak zorundadırlar. Tahsilatı yapacak olan kişi için bu oldukça zor bir durumdur. Çünkü pos taşımak zordur, gidilen yerde pos çalışmayabilir, restoranda pos lazım olduğu anda eğer dışarıda ise çekim yapılamayabilir.

Örnek olarak yemek firmalarını verebiliriz. Restorana bir yemek siparişi gelir ve müşteri kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorum der. Genelde motorlu kuryeler ile siparişler evlere teslim edilmektedir. Motorlu kurye alır bütün posları yanına ve sipariş veren eve gider. Gittiği yerde müşteri kredi kartını verir ve kartla çekim yapılarak ödeme alınır. Ancak bu şekilde tahsilatın birden fazla sıkıntısı vardır. Onu da ancak motorlu kuryeler ve restoran sahipleri bilir. Nedir bu sıkıntılar ?

motorlu kurye pos

*Kurye yemek teslimatı için sanal posları alarak ödeme almaya gider. Ancak o anda restoranda kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen müşteriler bulunabilir. Eğer birden fazla pos yok ise restoran ödemeyi alamamaktadır.

*Kurye bir sipariş için müşteriye posu alarak gider. Ancak aynı anda başka müşterilerde kart ile çekim yapacak bir şekilde sipariş verirler. Bu durumda ne olur ? Motorlu kurye öncelikle ilk siparişe gidecektir ardından da ikinci siparişe. Kimi zaman kredi kartı ile ödeme yapacağım diyerek verdiğiniz yemek siparişlerinin saatler sonra gelmesinin sebebi budur.

Yukarı iki durumdan hem müşteriler hemde restoran sahibi oldukça fazla sıkıntı çekmektedir. Müşterinin siparişi geç gelir, pos bulunduğu yerde çalışmayabilir ve benzeri bir sürü sıkıntı çıkabilir. Restoran sahibi ise kredi kartı ile ödeme alamadığı her müşterisini kaybetmekte ve cirolarında düşüşler yaşamaktadır. Bu duruma bir çözüm var mıdır ?

Elbetteki var. Eçözüm tarafından online e-tahsilat sistemleri geliştirilmiştir. Tahsilat yapabilmeniz için size bir internet sitesi açılır. Açılan bu siteye alacağınız sanal pos entegre edilir. Daha sonra bütün müşterilerinizden kredi kartları ile online ödeme almaya başlayabilirsiniz. Kuryelerinizin tahsilat yapabilmesi için sadece internete bağlanabilen bir telefona sahip olmaları yeterlidir. Sipariş verilen eve gidilir. Sipariş teslim edilir. Ardından müşteri telefon ekranından kart bilgilerinizi yazarak ödemesini yapar. Ödeme alındığı anda restoran sahibine özel bir mail gelir. Ödemenin kim tarafından hangi sipariş üzerine yapıldığına taktir. Online tahsilat yaparak oturduğunuz yerden bütün raporlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Bu sistem sayesinde onlarca pos almanıza ve taşımanıza gerek kalmaz. Kredi kartı ile ödeme yapacak olan hiç bir müşterinizi kaçırmazsınız. Ödemelerinizi sahip olduğunuz internet sitesi sayesinde daha iyi bir şekilde takip edebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.