Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar
  • 4727

Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar

Sanal Pos Hizmeti Sanal pos hizmeti veren firmalar arayışı içerisindeyseniz eğer bu makale aracılığı ile kendi sanal pos ödeme sisteminizi kurup bütün ödemeleri nasıl kendi banka hesabınıza aktarabileceğinizi tüm detayları ile birlikte anlatmaya çalışacağız. E-tahsilat Sistemleri E-tahsilat sistemleri, internette kredi kartı tahsilatı yapabilmeniz için geliştirilmiş ve Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal poslarının sorunsuz bir şekilde entegre

Sanal Pos Hizmeti

Sanal pos hizmeti veren firmalar arayışı içerisindeyseniz eğer bu makale aracılığı ile kendi sanal pos ödeme sisteminizi kurup bütün ödemeleri nasıl kendi banka hesabınıza aktarabileceğinizi tüm detayları ile birlikte anlatmaya çalışacağız.

E-tahsilat Sistemleri

E-tahsilat sistemleri, internette kredi kartı tahsilatı yapabilmeniz için geliştirilmiş ve Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal poslarının sorunsuz bir şekilde entegre edilerek çalışmasını sağlayan sistemlere verilen isimdir. Türkiye’de ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından kurulmuş ve şu anda binlerce firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. E-tahsilat sistemleri sayesinde, firmanız, kendi sanal poslarını kullanmaktadır. Online ödeme sisteminiz kurulduktan sonra bankalara sanal pos başvurusu yapılır. Yapılan başvuruların ardından ise onay alınır alınmaz, e-tahsilat sisteminize sanal pos ya da posların entegrasyonu gerçekleştirilir.

Firmanıza ödeme yapmak isteyen kullanıcılar sahip olduğunuz ödeme sayfanıza giriş yaparlar. Ardından kredi kartı bilgileri ile ödemelerini gerçekleştirirler. Alınan ödemeler ise kullanılan bankadaki sanal pos hesabınıza geçer. Yani bankada firmanız adına açılmış olan hesabınızda ödemeleriniz toplanmaktadır.

Sanal Pos Ödeme Altyapısı

e-tahsilat sistemleri 21 bankanın sanal posunu hazır olarak sunmaktadır.

e-tahsilat sistemleri 21 bankanın sanal posunu hazır olarak sunmaktadır.

E-tahsilat sanal pos hizmeti oldukça gelişmiş bir ödeme altyapısıdır. Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal pos kurulumu yapılabilir. Bayi, alt bayi ve müşterilerinizden kredi kartları aracılığı tek çekim veya taksitli ödeme alma imkanınız bulunmaktadır. Bütün bunlarla birlikte e-tahsilat sadece bir sanal pos ödeme altyapısı değildir. Sahip olduğu özellik, fonksiyon ve yönetim paneli sayesinde, muhasebe ve finans departmanlarında yaşamış olduğunuz aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını da ortadan kaldırmaktadır. Şimdi dilerseniz e-tahsilat sistemlerinin sahip olduğu temel özellikleri maddeler halinde paylaşalım.

E-tahsilat Sistemlerinin Özellik ve Fonksiyonları

İnternetten online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmiş olan E-tahsilat sistemleri sunmuş olduğu bir çok ayrıcalık ve özellikle ile sorunsuz, hızlı ve kolay bir şekilde online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlamaktadır.

Kredi Kartı Tek Çekim Tahsilat

E-tahsilat sistemi ile bayi ve müşterilerinizden kredi kartları ile tek çekim tahsilat yapabilirsiniz. Tüm Visa, Master ve Amex kartların geçtiği tek çekim işleminde tek bir bankadan sanal pos almak yeterlidir.

Kredi Kartı Taksitli Tahsilat

E-tahsilat ile kredi kartlarından taksitli tahsilat ta yapılabilmektedir. Yasal mevzuat çerçevesinde Türkiye ‘de hizmet veren tüm bankaların kredi kartlarına 9 taksitli işlem yapılabilmektedir. +Taksit, taksit erteleme kampanyaları vb. uygulamalar E-tahsilat sisteminde kullanılabilmektedir. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı komisyonlar dinamik olarak yönetilebilmektedir. Komisyonlar bayi ya da müşteri bazında değiştirilebilmektedir. Taksitli tahsilat için ilgili bankaların sanal poslarından birer adet almak gerekmektedir.

Mobil Cihazlarla Uyumluluk

Yeni nesil Responsive teknolojisi sayesinde sistem mobil cihazlarda çalışmaktadır. Responsive teknolojisi tarayıcılarda çalışmakta ve herhangi bir uygulama indirmeden direkt akıllı cihazlar ile ödeme/tahsilat yapılabilmektedir. Responsive mobilite ile ödeme ekranı kullanılan cihazın ekran çözünürlüğüne göre boyutlanabilmektedir.

✔Üyelikli Tahsilat (Şifreli Giriş)

Kullanıcılara özel olarak tanımladığınız ya da kendilerinin belirledikleri kullanıcı adı ve şifre ile ödeme yapabilirler.

Üyeliksiz Tahsilat

Sistemde bayi, alt-bayi ve müşterilerden ödeme alınabileceği gibi “üyeliksiz” tahsilat ta yapılabilmektedir. Yani müşterilerin kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarına gerek olmadan ödeme alınabilmektedir.

sanalpos

SMS ile Tahsilat

E-tahsilat ile bayi ve müşterilere SMS göndererek tahsilat yapılabilir. SMS gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

E-mail ile Tahsilat

E-tahsilat ile bayi ve müşterilere e-mail göndererek tahsilat yapılabilir. E-mail gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

Farklı Ödeme Seçenekleri

E-tahsilat‘ta bayi ve müşterilere farklı ödeme koşulları sunulabilmektedir. Bir grup müşteriye 9 taksit yapıyor iken başka bir gruba 6 taksit uygulanabilir. Bir gruba banka komisyonları ekleniyor iken başka bir gruba komisyon eklenmeyebilir veya daha az ya da çok komisyon eklenebilir. Bazı müşterilere taksit yapıyor iken bazılarına sadece tek çekim açılabilir. Bu şekilde sınırsız adette ödeme şablonu oluşturularak müşterilere farklı uygulama yapılabilir.

3D Secure

E-tahsilat sistemleri 3D secure uyumludur. 3D secure fonksiyonu ile ödeme yapan kişinin cep telefonuna banka tarafından tek kullanımlık onay kodu gönderilir. Müşteri kodu ekrana girerek ödemeyi tamamlar. Böylelikle kart sahibinin haricindeki kişilerin işlem yapmasının önüne geçilerek itiraz ve iade riskleri ortadan kaldırılmış olur.

Online İptal / İade
Muhasebe Cari Entegrasyon
Muhasebe Ekstre Entegrasyonu
Raporlar
Rapor Export
Kullanıcı Yetkilendirme
Sanal Pos Sayısı (20)
256 Bit SSL

Detaylı Bilgi Talebi

Sanal pos hizmeti veren firmalar ve kendi sanal pos ödeme sisteminizi nasıl kurabilirsiniz detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmek  için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek sistemi canlı bir şekilde test etmenizi ve aynı zamanda aklınıza takılan bütün soruların cevaplandırılmasını sağlayacaklardır.

 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.