• 2406

Sanal Pos Nasıl Alınır | Başvuru Koşulları Nelerdir

Sanal mağaza sahiplerinin belki de en çok sordukları sorulardan bir tanesidir sanal pos nasıl alınır. Sanal pos başvuru koşulları nelerdir ? Hangi banka neden sanal pos başvurularını kabul etmez ? Sanal pos başvurusunun onaylanması için sitede hangi özelliklerin bulunması gerekir ? gibi daha bir çok soruda akıllarda dolaşmaktadır. Eğer yazımızı dikkatli bir şekilde okumaya devam

Sanal mağaza sahiplerinin belki de en çok sordukları sorulardan bir tanesidir sanal pos nasıl alınır. Sanal pos başvuru koşulları nelerdir ? Hangi banka neden sanal pos başvurularını kabul etmez ? Sanal pos başvurusunun onaylanması için sitede hangi özelliklerin bulunması gerekir ? gibi daha bir çok soruda akıllarda dolaşmaktadır. Eğer yazımızı dikkatli bir şekilde okumaya devam ederseniz bu soruların cevaplarını alabileceksiniz.

SANAL POS NASIL ALINIR ?

Sanal pos alabilmek için öncelikle bankalara sanal pos başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bankalar kendilerine VPOS hakkında başvuru yapılmadan önce bazı kriterlere uymanızı istemektedirler. Eğer e-ticaret siteniz bu kriterlere uygun değil ise boşuna pos başvurusu yaparak zaman kaybetmeniz gerek yoktur. Şimdi maddeler halinde bu kriterleri anlatalım.

banka sanal posları

1.) 128bit Şifreleme Sistemi: Bankanın ilk dikkat ettiği konu sitenizde SSL sertifikanızın olup olmadığıdır. 128bit yada daha gelişmişi olan 256bit fark etmez. Mutlaka bir SSL şifreleme sistemi kullanmanız gerekir. Bu sistemlerin genel olarak kullanıldığı yer ise ödeme sayfalarıdır. Kullanılma sebebi ise müşterilerinizin önemli bilgilerinin korunmasıdır. (Kart bilgileri, iletişim bilgileri gibi. )

2.) Sitede Ürünlerin Olması: Elektronik ticaret sitenizde SSL sertifikasını kullandıktan sonra mutlaka ürünlerinizi ekleyiniz. Bankalar sizin ne satacağınızı bilmek isterler. Çok sayıda ürün var ise ve hemen başvuru yapmak istiyorsanız ürünlerinizin bir kısmını ekleyebilirsiniz. Bu konuda daha sonra eklenen ürünlerde bankalar sıkıntı yaratmayacaklardır.

3.) Müşterilerle Yapılan Sözleşmeler: Eğer sitenizde müşteri sözleşmeleri yok ise mutlaka ekleyin. Örnek olarak üye olunacağı sırada üyelik sözleşmesi, ürün satışı yapılacağı anda satış sözleşmesi, iade ve iptal için yapılan sözleşmelerle ilgili sayfalar oluşturun. Sözleşmesiz bir e-ticaret sitesinin malesef sanal pos başvurusu kabul edilmemektedir.

4.) Bankaya Başvuru: SSL sertifikanızı sitenize entegre ettiniz. Satacağınız ürünlerin bir kısmını sitenize eklediniz. Müşteriler için özel sözleşme alanları belirlediniz. Şimdi yapılacak tek bir işlem kaldı. Oda bankaya giderek form doldurmak ve başvuruda bulunmak. Bir süre sonra bankadan size olumlu ya da olumsuz bir şekilde yanıt gelecektir.

BANKANIN CEVABI

Bankanın sanal pos başvurunuza karşı vereceği cevap olumlu ya da olumsuz olacaktır. Olumlu olduğu taktirde size ait bir hesap açılır. Bu hesaba kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak sanal posunuzu kuracağınız yazılım sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu noktadan sonra yapılması gerekenleri bir uzman yazılımcıya danışmanız gerekmektedir. Eğer cevabınız olumsuz ise size neden olumsuz olduğunu açıklamalı bir şekilde banka mail atmaktadır. Bankanın düzeltilmesini istediği alanları tekrar düzelttikten sonra bir kez dada başvuruda bulunabilirsiniz.

BANKADAN SANAL POS ALMAK İSTEMEYENLER

Bankaya giderek sanal pos almak istemiyorsanız kredi kartı ile ödeme alabilmek için payu, paypal, ipara, paynet gibi firmalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu firmaların her birinin kendilerine özgü çalışma usulleri bulunmaktadır. Çoklu bir şekilde e-ticaret sitenize ya da e-tahsilat sisteminize sanal pos sağlayabilmektedirler. Örnek olarak aşağıdaki resme tıkladığınızda payu firmasından nasıl sanal pos alınabilir öğrenebilirsiniz.

payu sanal pos

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.