Sanal pos nasıl kurulur

Online kredi kartlarından ödeme almak isteyen firma ya da e-ticaret sitelerini oldukça fazla ilgilendiren bir konudur sanal pos kurulumları. Çünkü siteye gelen kullanıcıların kredi kartları ile ödeme yapabilmeleri için bankalardan alınan sanal posların entegrasyonu yapılması gerekmektedir. Bu makalede sanal pos nasıl kurulur anlatılacak ve kullanılması gereken online ödeme sistemlerinden bahsedilecektir.

Sanal Pos Nasıl Kurulur

E-tahsilat online kredi kartı tahsilat sistemleri ile sanal pos kurulumu oldukça kolay ve rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları ile entegre bir şekilde çalışan sanal pos kurulum altyapı yazılımıdır. Hem firmalar için özel ödeme sayfaları oluşturulabilmektedir hem de e-ticaret siteleri ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir.

Sanal Pos Kurulumları Hatasız Yapılmalıdır

E-ticaret siteniz için ya da firmanız için kullanacağınız online ödeme sitenize kurulacak olan sanal posların sorunsuz ve sıkıntısız bir çalışması oldukça önemlidir. Ödemelerin yapılamaması, ödeme sayfanızın bağlantısının kopması, birden fazla ödeme alınması, ödemelerin online olarak iade ya da iptal edilememesi, üçüncü şahıslar tarafından gelecek olan saldırı ve tehditler hem maddi hem de manevi prosedürlerle karşı karşıya kalmanıza sebep olabilmektedir. Peki böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için ne yapılması gerekir ?

E-tahsilat Online Ödeme Sistemleri

Eçözüm Bilg Teknolojileri sanal pos kurulumlarında yaşanan ciddi sıkıntılar üzerine özel yönetim panellerine sahip sanal pos ödeme altyapısı geliştirmiştir. 2007 yılından itibaren her geçen süre güncellenen ve ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılan e-tahsilat sistemleri sayesinde şu anda 1000’in üzerinde firma rahat ve güvenli bir şekilde kredi kartlarından online tahsilat yani online ödeme alabilmektedirler.

online ödeme nedir

E-tahsilat Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir ?

Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal pos kurulumları yapılabilmektedir.

Özel bir yönetim paneli bulunmaktadır ve bu panel sayesinde yapılan bütün ödemelerin kontrolü, online iptal ve iade işlemleri, detaylı grafik raporlarının çıkarılması ve daha bir çok özelliğe sahip olunabilmektedir.

Bayiniz var ise e-tahsilat bayi tahsilat sistemini kullanarak bütün bayilerinizden online tahsilat yapabilir ve aynı zamanda bayilerinizin sizin sanal pos ödeme altyapınızı kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

E-ticaret siteniz var ise sitenize özel ödeme arayüzü oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda rezervasyon sistemine sahip olan oteller, bilet şirketleri vb. firmalarda bu sistemi kullanarak online kredi kartı ödemesi alabilmektedir.

Tekrarlı ödeme almak isteyen firmalar periyodik tahsilat özelliği sayesinde belirledikleri tarihler arasında onlien kredi kartı tahsilatı yapabilmektedirler. Örnek olarak aidat toplamak zorunda olan dernekler, vakıflar, ticaret odaları, site yöneticileri bu sistemi kullanabilmektedirler.

Otomatik olarak fatura tahsilatı gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede kesilmiş olan faturalardan otomatik tahsilat yapılabilmektedir.

Muhasebe programları ile (ERP) entegre bir şekilde çalışabilir. Sistem, ödemeleri, müşterilerin cari hesabına otomatik olarak aktarabilmekte ve aynı zamanda müşteriler ödeme sayfalarında cari ekstrelerini görebilmektedirler.

E-tahsilat sistemlerinin en can alıcı özelliklerinden bir tanesi ise cep talefonları ve aynı zamanda tablet bilgisayarlar üzerinden de ödeme yapılabilmesidir.

Kullanıalcak olan ödeme sayfaları istekler üzerine yönetici paneli üzerinden düzenlenebilmektedir.

Kullanıcı yetkilendirmeleri yapılarak yönetim panelinde bulunan özelliklerden istenildiği kadar özelliğin bayiler ya da diğer yetkilendirilecek kişiler tarafından görüntülenmesini sağlanabilmektedir.

E-tahsilat sistemleri ileri derece güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemleri kullanılır. 3D secure güvenli ödeme sistemi kurulumu yapılabilmektedir. PCI DSS teknoloji sayesinde kredi kart ödemelerinde kart bilgilerinin güvenliği sağlanmaktadır. Ödeme sayfalarının barındırıldığı sunucularda tehdit ve saldırıların yaşanmaması için özel olarak Firewall, IPS ve IDS sistemleri kullanılmaktadır.

webte ödeme sistemi

Ücretsiz Demo Talebi ve Sistemin Test Edilmesi

Sanal pos kurulumu nasıl yapılır sorunuzu Türkiye’nin online tahsilat sistemi E-tahsilat ile cevaplandırmaya çalıştık. E-tahsilat sistemlerini daha yakından tanımak ve nasıl bir yönetim paneli ile birlikte arayüze sahip olduğunu görebilmek için ücretsiz olarak demo talebinde bulunabilirsiniz. Hemen sayfanın sağ tarafında bulunan Detaylı Bilgi Talebi butonuna tıklayabilir ve sizlerden istenen kısa bilgileri doldurarak e-tahsilat uzmanlarının sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.