• 1681

Sanal Pos Ödeme Altyapısı Online Tahsilat Yazılımı

İnternette kredi kartı ile ödeme alabilmek için bankalara başvuru yapılarak alınan sanal poslar (VPOS) kullanılmaktadır. Fiziksel mağazalarda kredi kartı ödemeleri pos cihazına kart teması yardımı ile alınmaktadır. Ancak internet üzerinde kredi kart bilgilerinin girilmesi ile birlikte çekim yapılabilmektedir. 

İnternette kredi kartı ile ödeme alabilmek için bankalara başvuru yapılarak alınan sanal poslar (VPOS) kullanılmaktadır. Fiziksel mağazalarda kredi kartı ödemeleri pos cihazına kart teması yardımı ile alınmaktadır. Ancak internet üzerinde kredi kart bilgilerinin girilmesi ile birlikte çekim yapılabilmektedir. 

Sanal poslar online ödeme almak isteyen firmalar ve e-ticaret site sahipleri tarafından kullanılmaktadırlar. Bankalar tarafından verilen özel dosyaların uzman yazılımcılar tarafından tanımlanması sayesinde online kredi kartı tahsilatı yapılmaktadır. Sanal pos kurulumu yapılırken bütün güvenlik önlemlerinin alınması ve sıfır hata ile entegrasyonların yapılması gerekmektedir. Bu makalede sanal pos ödeme altyapısı  olarak 2007 yılından beri profesyonel yazılımlar geliştiren EÇözüm A.Ş.’nin E-tahsilat yazılım paketleri hakkında bilgi verilecektir. Türkiye’de ilk ve 1000’in üzerinde firma tarafından kullanılan e-tahsilat sistemlerinin ARGE çalışmaları İstanbul Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yapılmaktadır.

E-tahsilat Online Tahsilat Yazılımı

E-tahsilat sistemleri ile firmanıza özel bir ödeme sitesi açılmaktadır. Bütün alacaklılarınız, müşterileriniz ödeme yapacakları zaman bu siteye giriş yapmaktadır. Sizlerin tanımlamış olduğu kullanıcı adı ve şifreleri ile (isterseniz kendileri de üye olabilir) ya da üyeliksiz bir şekilde ödeme sayfasına giriş yapılmaktadır. Ödenecek iktar yazıldıktan sonra istenen bilgiler doldurulur. Kredi kart bilgileri de girildikten sonra ödeme yap butonuna basılır ve ilgili ücret firmanın sanal pos hesabına geçer.

sanal-pos-odeme-yazilimi

E-tahsilat sistemi ile birlikte açılan ödeme sitelerine firmanın sahip olduğu ya da sahip olacağı sanal posların entegrasyonu sağlanmaktadır. Ödeme sayfaları 128bit SSL şifreleme sistemleri ile güvenlik altına alınır. Bu sayede müşterilerin girmiş oldukları bilgileri çözülmesi imkansız algoritmalarla iletilmektedir.

E-tahsilat Yönetim Paneli

Ödeme sayfalarının yanı sıra e-tahsilat sistemlerinin bir de yönetim paneli bulunmaktadır. Firma sahibi ve yetkilendirdiği kişiler bu panel yardımı ile yapılan ödemelerin kontrolünü yapabilmekte, işlem raporlarını çıkarta bilmekte, ödeme sayfasında değişiklikler yapabilmekte, taksit seçeneklerini ve komisyon oranlarını belirleyebilmekte, bayiler için özel ödeme kanalları oluşturabilmektedir.

Online Tahsilat Yazılımının Özellikleri

Tek ya da taksitli ödeme seçenekleri sunulabilmektedir.

Sınırsız sayıda bankanın sanal pos entegrasyonu sorunsuz bir şekilde sağlanabilmektedir.

Yönetim paneli üzerinden yapılan ödemelerin online iade veya iptali gerçekleştirilebilmektedir.

Ödeme sayfaları için dinamik form tanımlamaları yapılabilir.

Muhasebe programları ile cari ve ekstre entegrasyonu sağlanabilmektedir.

Alacaklı olunanlar internete bağlanabilen cep telefonları ve tablet bilgisayarları üzerinden ödeme yapabilmektedirler.

Opsiyonel olarak e-ticaret sitelerine entegre bir şekilde çalışabilmektedirler.

Tekrarlı ve mail order çekim yapılabilmektedir.

Ücretsiz Bilgi Talebi

E-tahsilat sanal pos alt yapı yazılım sistemlerini daha yakından tanıyabilmeniz için özel demo sayfaları geliştirilmiştir. Bu sistemler hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve demo sayfaları inceleyebilmek için detaylı bilgi talebinde bulunmanız yeterlidir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.