• 1800

Sanal pos ödeme altyapısı

Sanal pos ödeme altyapısı, Türkiye'de, sanal pos hizmeti veren bütün bankaların sanal posları ile entegre bir şekilde çalışabilen ve bir internet sitesi üzerinden ödeme alınmasını sağlayabilen sistemlerdir. Teknoloji de gerçekleşen her türlü yenilik takip edilerek ileri derece güvenlik önlemleri ile donatılmışlardır. Yapılan her tahsilatın (ödemenin) işlem raporlarınının kontrolü, açılan site aracılığı ile yapılabilmektedir.

Sanal pos ödeme altyapısı, Türkiye’de, sanal pos hizmeti veren bütün bankaların sanal posları ile entegre bir şekilde çalışabilen ve bir internet sitesi üzerinden ödeme alınmasını sağlayabilen sistemlerdir. Teknoloji de gerçekleşen her türlü yenilik takip edilerek ileri derece güvenlik önlemleri ile donatılmışlardır. Yapılan her tahsilatın (ödemenin) işlem raporlarınının kontrolü, açılan site aracılığı ile yapılabilmektedir.

Genel olarak işletmeler iki türlü sıkıntı ile karşılaşmaktadır. Bu sıkıntılardan ilki e-tahsilat sistemleri ile henüz tanışmamış olan firmaların hala eski tahsilat sistemlerini kullanmasıdır. İkinci sıkıntı ise sanal pos alabilen ancak alacağı posu sorunsuz bir şekilde hangi sistem üzerinde kullanacağını bilmeyen firmalardır. Bu sıkıntının çözümü ancak e-tahsilat sistemleri ile sağlanabilmektedir. Henüz e-tahsilat sanal pos ödeme altyapısını duymayanlar için detaylı bir şekilde anlatım gerçekleştirelim.

E-tahsilat Nedir ?

E-tahsilat online ödeme altyapısı, işletmelerin, müşterilerinden onlien kredi kartı tahsilatı yapabilmelerini sağlayan sistemlerdir. İşletmeler, sadece kendi müşterilerine değil aynı zamanda bayilerine yetki vererek onların da müşterilerinden online kredi kartı ödemesi almasını sağlayabilmektedirler. Tek çekim ya da taksitli bir şekilde tahsilat yapılabilmektedir. Türkiye’de bulunan her bankanın sanal posu, bu sisteme sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Ödeme yapacak olan bayi, müşterisi ya da sizin müşteriniz, kurum ya da alacaklı olduklarınız önceden belirlenmiş olan kullanıcı adı ve şifreleri ile birlikte sisteme giriş yapmaktadırlar. Yapılan bu girişlerin ardından online ödeme seçeneğine tıklanarak ödeme sayfasına yönlenirler. Ödeme yapılacak olan tutar girildikten sonra istenilen bilgiler ve kredi kart bilgileri doldurulur. Son olarak yapılması gereken şey ise ödeme yap butonuna tıklanmasıdır. İşte tam bu noktada ilgili ücret anında sizlerin sanal pos hesabınıza geçer. Ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemi kullanılarak güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Sanal pos ödeme altyapısının özellikleri

E-tahsilat sistemleri sadece sanal pos ödeme altyapısı olarak değil aynı zamanda firmanıza özel bir ödeme sitesi olarak çalışmaktadır. Yani sizin belirlemiş olduğunu bir alan adına ya da sitenizin alt alan adında e-tahsilat online ödeme sistemi kurulumu yapılmaktadır. Kurulum yapıldıktan sonra sanal poslarınız bu sisteme entegre edilir. Ödeme sayfası örneklerine referanslarımız sayfasından bakabilirsiniz.

Bununla birlikte bir de yönetici paneline sahip olursunuz. Bütün işlemlerin takibinin yapılabileceği alandır burası. Ödeme süreleri, ödeme yapan kişiler, detaylı karşılaştırma ve işlem raporları gibi her türlü detay incelene bilmektedir. Bu programın bir diğer özelliği ise muhasebe programları ile cari ve ekstre entegrasyonu yapılarak çalışabilmesidir. Yönetim panelini incelemek ve diğer detay özelliklerini öğrenebilmek için detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.