• 1621

Sanal Pos Sistemli Ödeme Yazılımları

Kredi kartı ile ödeme alabilmek için pos kullanılması gerekir. Restaurantlarda, alışveriş merkezlerinde, markette, kasapta kısacası kredi kartı ile alışveriş yapılan bütün fiziksel mağazalarda kullanılmakta kredi kartları pos makinesine okutulması gerekir. Bu posların internette kullanılmakta olan dijital haline ise sanal pos adı verilmektedir. Sanal pos sistemli ödeme yazılımları Sanal poslar internette online ödeme sağlayabilen sistemlerdir. Eğer

Kredi kartı ile ödeme alabilmek için pos kullanılması gerekir. Restaurantlarda, alışveriş merkezlerinde, markette, kasapta kısacası kredi kartı ile alışveriş yapılan bütün fiziksel mağazalarda kullanılmakta kredi kartları pos makinesine okutulması gerekir. Bu posların internette kullanılmakta olan dijital haline ise sanal pos adı verilmektedir.

Sanal pos sistemli ödeme yazılımları

Sanal poslar internette online ödeme sağlayabilen sistemlerdir. Eğer internette satışa sunduğunuz bir ürün var ise ya da internetten ödeme almanız gerekiyor ise sanal pos ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz. Ancak bu sistemleri kullanabilmeniz için bir yazılım sistemine ihtiyacınız bulunmaktadır. Sanal pos sistemli ödeme yazılımları olarak bilinen ve ilk olarak eçözüm tarafından geliştirilen bu sistemlere e-tahsilat sistemleri adı verilmektedir.

E-tahsilat sistemi hakkında

E-tahsilat sistemi açılan bir internet sitesi içerisinde sanal pos kullanımı sağlayan sitelerdir. Bu siteler aracılığı ile internette bütün kredi kartları ile online tahsilat yapılabilmektedir. Özellikle bayileri bulunan işletmeler bu sistemleri kullanmakta ve ödeme alma sorunlarını ortadan kaldırmaktadırlar. Şu anda markalaşmış olan e-tahsilat site yazılımını kullanan 400’ün üzerinde büyüklü küçüklü kurumsal firmalar bulunmaktadır.

sanal-pos-sistemli-odeme-sitesi

E-tahsilat sistemini kullanan firmaların ayrıcalıkları

E-tahsilat sistemi kullanan firmalar bütün tahsilatları tek bir çatı altında toplayabilmektedirler. Hem bayilerine hem de alt bayilerine gelen bütün müşterilerin kredi kartı ile ödeme yapmasını sağlayabilmektedirler. Bu sistemi kullanan firmaların ayrıcalıklarını bir örnekle açıklarsak daha açıklayıcı olacaktır.

Ev aletleri satan bir firma olduğunuzu düşünelim. Firmanızın sektörü kesinlikle fark etmez. Türkiye genelinde 50 bayiniz ve toplamda 300 alt bayiniz olduğunu varsayalım. Bütün bayileriniz kredi kartı ile ödeme almak isteyecektir. Bununla birlikte her bayinin pos ücreti ödemesi gerekecek bazı bayileriniz de pos almadıkları için kredi kart ile ödeme alamayacaktır. Kredi kartı ile ödeme alamayan bir mağazanın satışları %40-50 oranında azalmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise insanların kredi kartı ile ödemeye öncelik vermeleridir.

E-tahsilat sistemi kullanılınca ne yapılmaktadır ?

E-tahsilat sistemleri ile sizin firmanız özel bir internet sitesi açılır. http://odeme.fakirevaletleri.com.tr/ ve https://yurtbaypos.com/ sitelerinden ya da referanslarımız sayfasından bu siteleri inceleyebilirsiniz. Siz bu sitenin yöneticisi olursunuz. Özel bir yönetim paneliniz bulunur. Bu panel sayesinde yapılan her işlemin takibi, iptali, iadesi, raporlarını gözleme şansınız bulunmaktadır. Demo talebi göndererek (hemen sayfanın üst kısmında kırmızı renkte) sistemi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Bayilerinize gelince onlarda kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerini bu sisteme girerek ödeme yapmalarını sağlamaktadır. Bayiniz verilen şifre ve kullanıcı adı ile sitenize giriş yapar. Ödeme sayfasına gelir. Tahsilat yapılacak ücret yazılır. Ardından kredi kart bilgileri yazılarak ödeme yap butonuna basılır ve tahsilat gerçekleştirilir. Sizler hangi bayi ne kadar tahsilat yapmış bütün raporları çıkartabilirsiniz.

Sistemin diğer özellikleri

Bu sistemin özellikleri bu kadarla sınırlı değildir. En önemli özelliklerinden bir tanesi sistemin kontrolünü internete bağlanabilen akıllı cep telefonlarınızdan ya da tablet bilgisayarlarınızdan da gerçekleştire bilmenizdir. Bununla birlikte muhasebe departmanınızda da sorun yaşıyorsanız bu sistemin entegrasyon özellikleri sayesinde bu sorunları da ortadan kaldırabilirsiniz. Sadece bayilerinize gelen müşterilerden değil aynı zamanda size ödeme yapması gereken kurum, kuruluş, ve şahısların da internet sitenize giriş yapmalarını isteyerek ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Bu sistem şu anda 400’ün üzerinde firma tarafından hali hazır da online olarak kullanılmaktadır. Sizde sanal pos sistemine sahip olan ve online ödeme alabileceğiniz bu sistemi kullanmak isterseniz ya da online demo olarak görmek isterseniz 0 212 256 60 00 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.