Şirketler için Online Kart Tahsilat Sistemi; Netahsilat
  • 371

Şirketler için Online Kart Tahsilat Sistemi; Netahsilat

Dijital dünyada yaşanan gelişmeler birçok alanda olduğu gibi iş hayatı ve ticari faaliyetlerde de değişimleri beraberinde getiriyor. Pazarlama, satış, finans, muhasebe ve diğer işletme süreçlerinin neredeyse tamamı, dijital dünyada gerçekleştirilebiliyor. Pandemiyle birlikte e-ticaretin yaygınlaşması sadece satış kanallarında değil, ödeme ve tahsilat işlemlerinde de dijitalleşmeyi beraberinde getiriyor. Ancak sadece e-ticaret kaynaklı değil; işletmelerin bayileri, alt bayileri,

Dijital dünyada yaşanan gelişmeler birçok alanda olduğu gibi iş hayatı ve ticari faaliyetlerde de değişimleri beraberinde getiriyor. Pazarlama, satış, finans, muhasebe ve diğer işletme süreçlerinin neredeyse tamamı, dijital dünyada gerçekleştirilebiliyor.

Pandemiyle birlikte e-ticaretin yaygınlaşması sadece satış kanallarında değil, ödeme ve tahsilat işlemlerinde de dijitalleşmeyi beraberinde getiriyor. Ancak sadece e-ticaret kaynaklı değil; işletmelerin bayileri, alt bayileri, diğer işletmeler (B2B) ya da son tüketici ile arasında gerçekleşen ödemeler de artık online kanallar üzerinden gerçekleştiriliyor. Hatta mail order gibi online tahsilat yöntemleri de teknolojiyle birlikte gelişerek daha güvenli ve pratik bir yapıya kavuşuyor.

Netahsilat Online Kart Tahsilat Sistemi nasıl çalışıyor?


İşletmelerin, kurum ya da kuruluşların, ticari faaliyetlerinden ya da çeşitli nedenlerle doğan alacaklarını tahsil ederken kullandığı online tahsilat yöntemlerine bir alternatif sunan Netahsilat, tahsilatların pratik ve güvenilir bir şekilde saniyeler içerisinde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

İşletmelerin dijital platformlarında açılan bir ödeme sayfası üzerinde kurulan online kart tahsilat sistemleri, hem ödeme yapacak hem de tahsilatı gerçekleştirecek olan firmalar için büyük avantajlar sunuyor.

Netahsilat Online Kart Ödeme Sisteminin avantajları neler?

Netahsilat Online Kart Tahsilat sistemi sayesinde işletmeler tahsilatları için mail order yöntemine göre çok daha güvenli bir çözümler sunuyor. Ödeme yapacak kişilerin kart bilgilerini tahsilatı yapacak olan taraf ile kart bilgilerini paylaşmasına gerek kalmadan ödeme yapabilmesini sağlayan Netahsilat, firmaların kart bilgilerini tutmasının önüne geçerken bu bilgilerin güvenliğini sağlama zorunluluğundan kurtarıyor. Özellikle de kart bilgilerini karşı taraf ile paylaşmak istemeyen müşteriler ile firma arasında daha güvenilir bir alışveriş yapılabilmesine de olanak tanıyor.

Netahsilat sayesinde firmalar, ödeme sayfası için oluşturulan linki e-mail, SMS ya da diğer platformlar üzerinden paylaşarak fiziki süreçlere girmeden online bir şekilde tahsilatlarını gerçekleştirebiliyor.

Döviz ile tahsilat seçeneği, e-ticaret entegrasyonu, CRM/muhasabe yazılımlarıyla entegrasyon gibi özelliklere sahip olan Netahsilat, firmaların tahsilat süreçlerinin çeşitlendirilmesini sağlıyor.

Netahsilat tarafından sunulan altyapı, uluslararası güvenlik standardı olan PCI DSS standartlarında işlem yaparken kredi kartı bilgilerinin güvenliği için 256 Bit SSL kullanıyor. Netahsilat ile yapılan ödemelerde 3D secure özelliği de bulunuyor.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.