• 1689

Şirketler Neden Tahsilat Yaparken Çok Zorlanırlar ?

ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMLERİ Şirketlerin ne kadar büyürlerse büyüsünler, ya da ne kadar ciro yaparlarsa yapsınlar sürekli tahsilat problemi ile karşı karşıya kalırlar. Bu sorunla en çok karşılaşan departman ise muhasebe ya da finans departmanıdır. Çünkü bütün tahsilatı onlar yapmaktadırlar. Ancak en ufak bir dalgınlıkta ya da kullanılan bilgisayarlarda yaşanan ufak bir arızada şirketin finansı bundan

ONLİNE TAHSİLAT SİSTEMLERİ

şirket tahsilat programı

Şirketlerin ne kadar büyürlerse büyüsünler, ya da ne kadar ciro yaparlarsa yapsınlar sürekli tahsilat problemi ile karşı karşıya kalırlar. Bu sorunla en çok karşılaşan departman ise muhasebe ya da finans departmanıdır. Çünkü bütün tahsilatı onlar yapmaktadırlar. Ancak en ufak bir dalgınlıkta ya da kullanılan bilgisayarlarda yaşanan ufak bir arızada şirketin finansı bundan oldukça büyük bir şekilde etkilenmektedir.

Bu etkilenmemin en büyük sebebi ödemelerde vadelerin geçmesi, tahsilatların tam olarak alınamaması, tahsilat yapılacak kişi kurum yada yetkiliye bir türlü ulaşılamamasından dolayıdır. Buda doğal olarak şirketlerin cirosunu etkilemektedir. Sadece tahsilatlarda yaşanan sıkıntılardan dolayı bile iflas eden şirket örnekleri bulunmaktadır.

Şirketler neden tahsilat yaparken çok zorlanırlar sorusuna biraz da olsa cevabımızı verebilmişizdir umarım. Sizde şirket sahibi iseniz ve tahsilatta yeni nesil online ödeme sistemlerini kullanmak isterseniz yazımıza okumaya devam edebilirsiniz.

Tahsilat’ta Online Tahsilat Sistemleri

Tahsilatlar ya elden sıcak para alınarak ya da havale gibi internet ortamından yapılan ödemelerle yapılmaktadır. Özellikle şirketler bu yöntemi kullanmakta ancak tahsilat sayısı arttıkça doğal olarak hatalar da artmaktadır. Bunun yanında elden para tahsilatı yapılacak kişilere de tahsilatçı göndermesi gerekmektedir. Kredi kartı ile yapacaklarsa bu ödemeyi tahsilatçı yanında pos cihazları taşımak zorundadır.

Bunların hepsini bir kenara atın ve online tahsilat sistemleri ile hemen şimdi tanışın. Online e-tahsilat sistemleri sizlerin müşterilerinizden ya da bayilerinizden tahsilat yapmanızı sağlayan bir internet yazılımıdır. Yani size bir site açılır. Bu siteye sahip olduğunuz ya da ilerde sahip olabileceğiniz poslar entegre edilir. Ardından müşteri ve bayilerinizden kredi kartları ile online tahsilat yapabilirsiniz. Onlara tahsilatçı göndermenize gerek kalmada, banka hesaplarınızı her gün defalarca kontrol etmeye gerek kalmadan bir kaç saat içerisinde bütün tahsilatlarınızı toplayabilirsiniz.

Nasıl Çalışır Online Tahsilat Sistemleri?

Müşteri ya da bayiniz sahip olacağınız siteye giriş yapar. 20 sn kadar kısa bir sürede bu siteye üye olur (üye olmadan da ödeme alabilirsiniz). Ardından ödeme miktarını yazar, kredi kartı numaralarını yazarak ödeme bilgisini yazar. Ve anında para sanal pos hesabınızda. Bu sistemi takip etmek için internet ortamına bağlanabilen herhangi bir cihaz yeterlidir. Siz dilerseniz telefonunuzdan dilerseniz de bilgisayarınızdan yapılan ödemelerin işlem raporlarını ve grafiklerini takip edebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.