• 2051

Şirketlerin ödeme sistemleri

21 yüzyıldayız. Her şeyde olduğu gibi ödeme sistemleri de büyük gelişmeler yaşıyor. Eskiden sıcak para ile yapılan transferler şimdi internet ortamında yapılıyor. Hem tahsilat yapmak kolaylaşıyor hem de ödemeler sorunsuz bir şekilde işlenebiliyor. Teknolojinin sağlamış olduğu yenilikleri kullanan e-tahsilat sistemleri ile bütün şirketler online tahsilat sistemlerini tercih ediyor. Şirketlerin ödeme sistemleri Büyük şirketler artık tek

21 yüzyıldayız. Her şeyde olduğu gibi ödeme sistemleri de büyük gelişmeler yaşıyor. Eskiden sıcak para ile yapılan transferler şimdi internet ortamında yapılıyor. Hem tahsilat yapmak kolaylaşıyor hem de ödemeler sorunsuz bir şekilde işlenebiliyor. Teknolojinin sağlamış olduğu yenilikleri kullanan e-tahsilat sistemleri ile bütün şirketler online tahsilat sistemlerini tercih ediyor.

Şirketlerin ödeme sistemleri

Büyük şirketler artık tek tek bankalar ile, havale ile ya da tahsilatçı göndererek ödeme almak yerine kendi ödeme sayfalarını açıyor. Bütün bayilerinden, müşterilerinden ve alacaklılarından yapacakları tahsilatları kendi internet siteleri ile kredi kartları üzerinden gerçekleştiriyorlar. Bu sayede online ödeme sistemlerinin avantajlarından faydalanıyorlar. Peki online tahsilat bir diğer bilinen adı ile e-tahsilat sistemlerinin avantajları neler ? Niçin büyük şirketler bu ödeme sistemlerini tercih ediyorlar ?

sirket ödeme sistemleri

Online ödeme sistemlerinin avantajları

En büyük avantaj yapılan bütün ödemelerin kontrolü sağlanabiliyor. Ödeme yapmak isteyenler, şirketin ödeme sitesine giriş yapıyor. İstenilen bilgiler ile birlikte kredi kart bilgilerini girerek saniyeler içerisinde ödemelerini tamamlıyorlar. Eğer şirket yöneticisi taksitlendirme seçeneği sunmuş ise bu avantajı da kullanabiliyorlar. Ödemeler hatalı gerçekleştirildiğinde ise site yöneticisi (şirket yetkilisi) ilgili ödemeyi iptal edebiliyor. Yapılan bütün işlemlerin raporları çıkartılabiliyor. Ayrıca e-tahsilat sistemleri muhasebe programları ile de entegre bir şekilde çalışabiliyor. Bu sayede finans departmanında yaşanmakta olan bütün hataların önüne geçiliyor.

E-tahsilat sistemlerini kullanan şirketler

Şu anda Türkiye’de 500’ün üzerinde şirket e-tahsilat sistemlerini kullanarak güvenli ve rahat bir şekilde ödemelerini tahsil ediyor. Bu şirketlerin bazıları referanslarımız sayfasında paylaşılmıştır. Buraya tıklayarak online tahsilat sistemlerini kullanan şirketlere ulaşabilirsiniz.

E-tahsilat sistemleri nasıl kuruluyor

Şirketlerin bütün ödemelerini tek bir çatı altında yani kredi kartlarından online tahsilat yaparak toplamak istemesi yeterli. Şirkete özel bir site açılıyor. Ya da şirketin sitesine bir alt alanı açılarak e-tahsilat sistemlerinin entegrasyonu sağlanıyor. Şirket adına alınan sanal poslar bu sisteme kuruluyor. Ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemleri kullanılarak güvenlik sağlanıyor. Sunucularda firewall, ips, ids, raid5 güvenlik önlemleri alınarak site kurulumları gerçekleştiriliyor. Artık şirket istediği bayi, birey, kurum ve alacaklarından online kredi kartları ile tahsilat yapabiliyor.

Şirketlerin ödeme sistemleri ni kullanma sebepleri

Üyelikli ya da üyeliksiz kredi kartı ile tahsilat yapabiliyorlar. Tek çekim, taksitli, dövizli, tekrarlı tahsilat yaparak ödeme sorunlarının önüne geçiyorlar. Online iptal/iade, muhasebe entegrasyonu, işlem raporlarını online yönetici panelinden takip edebilme özelliklerine sahip oluyorlar. E-tahsilat sistemleri hakkında daha detayı bilgi alabilmek için https://e-tahsilat.com.tr/etahsilat-kurumsal sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte online ödeme sistemlerinin kullanımı aşağıda bulunan video da detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Videoyu izleyerek e-tahsilat sistemleri hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sistemi denemek ister misiniz ?

Şirketlerin kullandığı online tahsilat sistemlerini daha yakından tanıyabilmeniz için özel demo sayfaları oluşturulmuştur. Bu sayfaları inceleyebilmeniz için ücretsiz olarak demo talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Aşağıda bulunan demo talebi butonuna basarak bu sistemleri ücretsiz inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

online-tahsilat-demo

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.