• 1920

Stoksuz e-ticaret nedir, nasıl yapılır

Elektronik ticaret sektörü gün geçtikçe gelişmeye ve daha fazla tüketici tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Yaşanan bu gelişim sebebi ile hem işletmeler hem de girişimciler için e-ticaret sektörü tercih edilesi bir pazar haline geliyor. Ürünlerinizi internette de satışa sunmak isteyen işletmeler sadece yaşadıkları bölgeye değil aynı zamanda tüm Türkiye'ye online ürün satışı gerçekleştirebiliyorlar. 

Elektronik ticaret sektörü gün geçtikçe gelişmeye ve daha fazla tüketici tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Yaşanan bu gelişim sebebi ile hem işletmeler hem de girişimciler için e-ticaret sektörü tercih edilesi bir pazar haline geliyor. Ürünlerinizi internette de satışa sunmak isteyen işletmeler sadece yaşadıkları bölgeye değil aynı zamanda tüm Türkiye’ye online ürün satışı gerçekleştirebiliyorlar. 

E-ticaret sektörüne giriş yapmak isteyen ancak stok tutmak istemeyen bazı işletme ve girişimciler ise detaylı araştırma yapmadan bu isteklerinden vazgeçiyor. Ancak tedarikçi firmaların ürünlerini satışa sunarak stok tutmadan e-ticaret yapılabiliyor. Dropshipping olarak bilinen stoksuz e-ticaret sayesinde tedarikçi veya toptancıların depo ve stoklarından faydalanılarak e-ticaret siteniz üzerinden online satış yapabilirsiniz.

Stoksuz E-ticarette Kullanılan Teknik

Stoksuz e-ticaret yapanlar tedarikçi firmaların ürünlerinden xml ürün entegrasyonu sayesinde faydalanmaktadır. Neticaret e-ticaret paketleri ile açılan profesyonel e-ticaret sitenize, anlaşmalı olduğunuz tedarikçi firmanın ürünleri toplu bir şekilde entegre edilmektedir. Görseller, açıklamalar, fiyatlar ve aynı zamanda özellikleri ile birlikte stok bilgileri sizlerinde sitesinde çıkmaktadır. Yapılacak olan satışlar, stok tutma işlemleri ve ürün lojistiği tedarikçi firmalardan tarafından karşılanmaktadır. Stoksuz e-ticaret tekniği kullanılarak stok bilgisi tutulmadan, kargolama ile uğraşmadan e-ticaret siteniz üzerinden pazarlamayı düşündüğünüz ürünleri satışa sunabilirsiniz.

Stoksuz E-ticaret Sisteminin Faydaları

İnternette stoksuz e-ticaret yaparken daha az iş gücü ve zaman harcarsınız. Çünkü paketleme, kargolama ve faturalandırma işlemleri tedarikçi firmanız tarafından karşılanmaktadır.

Ürünlerinizi için özel bir depo ya da dükkan kiralamanıza gerek yoktur. Kargo firmaları ile anlaşmada yapmazsınız ve bu sayede ilgili işlemlerin gerçekleşmesi için ekstra eleman masrafı harcamazsınız.

Stoksuz e-ticarete başlamadan önce ürünleriniz için yüklü bir miktarda sermaye harcamanıza gerek yoktur.

Sitenizde satışa sunacağınız ürün sayısını sizler belirlersiniz. İsterseniz bir, iki isterseniz de binlerce ürünü aynı anda e-ticaret siteniz üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Stoksuz E-ticaret Sisteminin Dezavantajları

Stoksuz e-ticaretin dezavantajı yok denecek kadar azdır. Ancak çalışılacak olan tedarikçi firmanın iyi bir şekilde araştırılarak seçilmesi gerekmektedir. E-ticaret sitenizde satacağınız ürünlerin stoğu tedarikçi firma tarafından güncel bir şekilde tutulmalı ve kargolama işlemleri zamanında yapılmalıdır. Aksi taktirde ürün satışı gerçekleştirdiğiniz müşterileriniz ile karşı karşıya gelme ihtimaliniz (sorun yaşama) bulunmaktadır.

Stoksuz e-ticaret bir diğer dezavantı denebilecek şey ise sürekli telefon desteği verilmesi gerektiğidir. Unutulmamalıdır ki e-ticaret siteleri 7/24 açık olan ve 7/24 satış yapılabilecek olan sitelerdir. Bu sebepten dolayı sürekli telefonun başında bir kişinin beklemesi gerekmektedir.

Stoksuz E-ticaret Yapabileceğiniz Yazılım

İnternette sıkıntısız bir şekilde stoksuz e-ticaret yapmak istiyorsanız Neticaret e-ticaret yaızlım ve tasarım uzmanları tarafından geliştirilmiş olan profesyonel sanal mağaza sistemlerini kullanabilirsiniz. Hem ürün tedarik edeceğiniz firmalara yaşanan tecrübeler sayesinde kolayca ulaşabilir hem de sıkıntısız bir şekilde ileri derece güvenlik önlemleri donatılmış e-ticaret siteniz üzerinden ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz.

STOKSUZ E-TİCARET SİSTEMLERİNİ ONLİNE TEST ETMEK İÇİN AŞAĞIDA BULUNAN ÜCRETSİZ DEMO TALEBİ BUTONUNA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.