• 15837

Tahsilat Makbuzu Örneği

Tahsilat makbuzu nedir, nerelerde kullanılır, örnek tahsilat makbuzu görüntüsü nasıldır, tahsilat makbuzunda neler yer almalıdır gibi soruların cevabını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Tahsilat Makbuzu: Tahsil edilen para karşılığında iki adet nüsha olarak hazırlanan ve alacaklının parasının yatırıldığını kanıtlamak için düzenlenmiş bir belgedir. Tahsilat makbuzunun aslı parayı yatıran firmada kalırken sureti ilgili şirkette verilir.

Tahsilat Makbuzu Nerelerde Kullanılır: Alınan ya da yapılan ödemelerde kayıtların tutulabilmesi için kullanılmaktadır. Bu ödeme havale ile, elden sıcak ara ile, çek olarak yapılabilmektedir. Genel olarak şirket ya da firmaya para girişi veya çıkışı olduğu zaman kullanılması gereken bir makbuzdur.

Örnek Tahsilat Makbuzu: Örneği aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

tahsilat makbuzu

Örnek Tahsilat Makbuzu

Tahsilat Makbuzunda Neler Yer Almalıdır: Öncelikle makbuzu düzenleyenin adı soyadı ve ünvanı sırası ile de tahsilat makbuzunun düzenlendiği tarih, parayı yatıran kimsenin adı soyadı, ne kadar para yatırıldığı (rakam ve yazı ile), eğer yatırılan para çek ise çekin numarası ve ait olduğu banka ve son olarak da parayı alanın kişinin adı soyadı ve imzası yer almalıdır.

MUHASEBECİ VE FİNANS MÜDÜRLERİ İÇİN YENİ NESİL E-TAHSİLAT SİSTEMLERİ

Eğer klasik yollarla tahsilat yapmak artık sizi çok sıkıyorsa, tahsilat yaparken hatalar yapıyorsanız, ödemelerinizi zamanında tahsil edemiyorsanız sizin için özel olarak yazılmış olan e-tahsilat sistemlerini deneyebilirsiniz. Muhasebeci ve finans müdürleri için özel olarak tasarlanmış olan online e-tahsilat sistemleri ile internet üzerinden kredi kartları ile ödeme alabiliyorsunuz.

Tahsilat Makbuzu XLS indirmek için tıklayınız.

Yeni nesil e-tahsilat programlarını inceleyebilmek için Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.