Tahsilat Nasıl Yapılır – Netten

Tahsilat alacaklı ve verecekli arasında gerçekleşen para transferine verilen isimdir. Alacaklı olan kişi verecekli olan kişiye giderek ya da çeşitli ödeme yöntemlerini kullanmasını sağlayarak alması gereken miktarı tahsil eder. Tahsilat uzaktan bakıldığına kolay bir işlemdir. Ancak yapılması gereken tahsilat sayısı arttığında, ödeme alınması gereken yer sayılarının uzaklıkları da değişmekte ve tahsilatta problemler yaşanabilmektedir.

İki Basit Örnek İle Tahsilatta Yaşanan Problemler

Örnek 1: tahsilat günü geldiğinde tek bir ödeme yöntemi kullanılmadığı için muhasebe de karışıklıklar meydana gelebilmektedir. Farklı banka hesapları sürekli kontrol edilmeli, farklı ödeme yöntemleri ile alınan tahsilatların işlem raporları tek tek işlenmeli, tahsilat yapmayı unutan kurum ya da kişiler telefon-mail ya da diğer yollar ile bilgilendirilmeli, tahsilat yapmak için gelemeyenler için adresten ödeme alabilmek için çalışanlar gönderilmelidir.

Örnek 2: Tahsilat yapılan ödemeler farklı hesaplara yatırılabilmektedir. Bunun sonucu bankalarla saatlerce yapılma olasılığı olan görüşmelere girişilmelidir. Bir tek bankalarla değil aynı zamanda ödeme yapan kişi ya da kurumla da özel olarak görüşülmelidir. Farklı bölgelerden ödeme alınmak zorunda ise çok sayıda saha elemanı çalıştırılmak zorundadır. Yapılan onlarca ödemenin sonucunda muhasebe veya finans departmanlarında aksilikler yaşanabilmektedir.

Bu Sorunlar Olmadan Tahsilat Nasıl Yapılır ?

Eçözüm yukarıda sorulan soru yani sorun yaşamadan tahsilat nasıl yapılır sorusuna en etkili çözümü 2007 yılında buldu. Şu ana dek yüzlerce firma bu çözümü kullanarak tahsilat sorununu ortadan kaldırdı. Tahsilat sorununun ortadan kalkmasının yanı sıra yapılan işlemlerin zamanında olması işletme ve firmaların daha sağlıklı tahsilat yapmasına ve bunun sonucu olarak cirolarında artışlara sebep oldu. Peki Eçözüm’ün geliştirdiği tahsilat sorunlarının önüne geçen çözüm nedir ?

E-tahsilat Online Tahsilat Programı

E-tahsilat bir diğer adı ile online tahsilat programı web tabanlı bir site kurularak bütün tahsilatların bu site üzerinden gerçekleştirilebilmesini sağlayan web tabanlı yazılımlara verilen isimdir. Bu yazılım sayesinde bütün müşterilerden yahut bütün alacaklı olunan kişilerden internet aracılığı ile sadece bir kaç saniye içerisinde tahsilat yapılabilir.

kredi kartı ile ödeme

E-tahsilatta kredi ya da banka kartları kullanılmaktadır. Alacaklılarınız, işletmenize özel olarak açılan kurumsal ödeme sitenize giriş yaparlar. Ödeme sayfasını ziyaret ettikten sonra kart bilgilerini ve size ödeme yapmaları gereken tutarı girerek para transferlerini gerçekleştirirler. Bankaya gitmelerine gerek yoktur. Sizlerin onlara tahsilatçı göndermenize gerek yoktur. Saatlerce bütün alacaklılarla telefon, fax, mail trafiği yaşamanıza gerek yoktur. Kısacası tek bir alanda bütün tahsilatlar toplanabilmekte, bu sayede hem işletme sahibi hem de ödeme yapacaklar rahat bir nefes alabilmektedirler.

E-tahsilat Sitenizin Yönetim Paneli

Size açılacak olan e-tahsilat sitesinin yönetim paneli ile neler yapılabileceğini anlatmadan önce nasıl bir online tahsilat sitesine sahip olacağınızdan bahsedelim. Aşağıda verilen iki örneği inceleyerek sahip olunacak olan tahsilat sitesi hakkında bilgi sahibi olunabilir. Linklere tıklamanız yeterli olacaktır.

http://2a-ticaret.com/

http://e-payment.iticu.edu.tr/

Dikkat ederseniz yukarıda yazmış olduğumuz iki referans sitesinde bir kullanıcı girişinin ve kayıt kısmının olduğu kısım vardır. Ödeme yapacak olan kişilere yukarıdaki örneklerdeki gibi tahsilat sayfanızın linkini atarsınız. Onlar siteye giriş yaparlar. Kayıt olurlar.(dilerseniz kayıt olmalarını istemeden de tahsilat yapmalarını sağlayabilirsiniz.) Ardından ödeme sayfasına giriş yaparlar. Ödeme yapılması gereken tutarı ilgili ekrana girerler. Kart bilgilerini ve sizlerin istemiş olduğunuz bilgileri girdikten sonra ödeme yap butonuna basarlar ve işlem tamamlanmış olur. Peki yönetim paneliniz de neler yapabilirsiniz ?

E-tahsilat Yönetim Paneli

Belki de bu sistemin en can alıcı ve çok dikkati çeken noktası burasıdır. Siz yönetim paneliniz sayesinde sitenizde yapılan bütün işlemleri görebilirsiniz. Sitenizin görüntüsü değiştirebilirsiniz. Kim, ne zaman, ne kadar ödeme yapmış anlık olarak takip edebilirsiniz. Ödeme yapacak olan kişi, kurum ya da kuruluşlara özel taksitlendirme seçenekleri belirleyebilirsiniz. Yanlışlıkla yanlış bir miktar mı ödeme yapıldı. Hemen yönetim paneli üzerinden bir tuşa basarak bu ödemeyi iptal edebilir ve ilgili yere para iadesi yapabilirsiniz.

Bütün işlemlerin rapolarını çıkartabilir, muhasebe programlarına aktarım yapabilirsiniz. İnternete bağlanabilen cep telefonunuz ya da tablet bilgisayarınız var ise anlatılan bütün bu işlemleri o cihazlar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bu sistemi canlı canlı deneyin. Hemen alt kısımda demo talebinde bulunacağınız ve ücretsiz bir şekilde bu sistemi tanıyabileceğiniz buton bulunmaktadır. O butona tıklayınız, ardından formu doldurunuz. Teknik ekibimiz hemen sizlere demo sitenizi gönderecektir.

Sorunsuz tahsilat nasıl yapılır diye sormayın, teknolojinin getirmiş olduğu yeni nesil e-tahsilat sistemlerini ücretsiz olarak deneyin.

demo talep resimleri

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.