• 1811

Tahsilat Sıkıntısı Yaşayan Finans Müdürleri Muhasebeciler

Bir firmada finansal konularla muhasebeciler ve finans müdürleri ilgilenmektedir. Para akışı, ödemeler ve tahsilatlar genel olarak onların yönetimindedir. Ancak tahsilat zamanı geldiğinde bir sıkıntılar baş göstermeye başlar. Özellikle 1 haftalık süreç içerisinde gerçekleşen para akışı bazen hataların yapılmasına bazen de para transferlerinin gerçekleşememesine sebebiyet vermektedir. NEDEN PARA TRANSFERLERİNDE HATA YAPILIR ? Genel olarak yapılan hata

Bir firmada finansal konularla muhasebeciler ve finans müdürleri ilgilenmektedir. Para akışı, ödemeler ve tahsilatlar genel olarak onların yönetimindedir. Ancak tahsilat zamanı geldiğinde bir sıkıntılar baş göstermeye başlar. Özellikle 1 haftalık süreç içerisinde gerçekleşen para akışı bazen hataların yapılmasına bazen de para transferlerinin gerçekleşememesine sebebiyet vermektedir.

NEDEN PARA TRANSFERLERİNDE HATA YAPILIR ?

Genel olarak yapılan hata yanlış hesaba para yatırılmasından kaynaklanmaktadır. İkincil olarak ise tahsilat sayısının fazla olmasıdır. Fazla iş gücü harcanır, zaman kayıpları yaşanır, ödeme yapılmaz, onlarca farklı ödeme sistemi kullanılarak borç ödenmeye çalışır. Bütün bunların takibinin yapılması aynı zamanda işlem raporlarının tutulması ise ayrı bir eziyettir. Peki bu yaşananların bir çözümü yok mudur ?

E-TAHSİLAT SİSTEMLERİ

Eçözüm tarafından geliştirilen online tahsilat sistemleri sayesinde daha rahat ve hızlı bir şekilde tahsilat yapabiliyorsunuz. Firmanız için özel bir tahsilat sitesi açılıyor. Bu siteye sanal posunuz kuruluyor. Ardından size kim ödeme yapacaksa sitenize giriş yapıyor. Ödeme sayfasına geliyor ve ödeme tutarını yazıyor. Hemen alt kısımda kredi kart bilgilerinin ve sizin istediğiniz bilgilerin doldurulduğu bir alan bulunuyor. Bütün alanlar dolduruluyor ve saniye bazında tahsilatınız banka hesabınıza geçiyor.  Farkı ne peki ?

E-TAHSİLAT SİTELERİNİN AVANTAJLARI

İlk olarak zaman kayıpları ortadan kalkıyor. İkincil olarak yanlış hesaba ödeme gönderilmiyor. Aşırı harcanan iş gücü ortadan kaldırılıyor. Ödeme kontrolü yapmak için saatlerce hesaplarınıza girmenize ya da banka telefon görüşmeleri, mailleşmeleri yapmanıza gerek kalmıyor. Örneğin 12 gün öncesinde yapılan bir ödemeye ulaşmak istiyorsunuz. Sahip olduğunuz panel yardımı ile o tarihe gidiyor kimin hangi açıklama ile ne kadar ödeme yaptığını kontrol edebiliyorsunuz.

tahsilat

Yukarıda e-tahsilat sitesinin ana giriş sayfasını görmektesiniz. Bu sayfada ödeme bilgilerine, son yapılan işlemlere, banka bazlı yapılan ödemelere, ve yukarıda bulunan işlemler, üye yönetimi, kullanıcı listesi ve site ayarları sayfalarına ulaşabiliyorsunuz. Hemen aşağıdaki resimde ise yapılan tahsilat işlemlerini nasıl listeliye bileceğinizi görmektesiniz.

tahsilat sayfaları

Dikkat ederseniz bütün bankalardan yapılan işlemlere banka adına göre bakabiliyorsunuz. Başarılı işlemleri listeleyebiliyor aynı zamanda ödeme setine göre yapılan tahsilatlara bakabiliyorsunuz. İşlem tipini seçebiliyor başarılı, başarısız, provizyon çekim gibi bütüm raporları anlık olarak çıkartabiliyorsunuz. Hemen alt kısımda gördüğünüz resimde ise üyeleri nasıl yöneteceğinizi görmektesiniz.

üye yönetim sayfası

Ödeme sayfasında ise müşteriden hangi bilgileri isteyeceğinizi, hangi özellikle çekim yapmalarına izin vereceğinizi, ödeme form alanları ve özelliklerini, bannerınızı, logonuzu, iletişim bilgilerinizi kısacası bütün parametrelerde değişiklik yapabiliyorsunuz.

ödeme parametreleri

Dilerseniz bu sistemi canlı olarak da deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey sayfanın hemen üst kısmında bulunan kırmızı renkte demo talebi alanına tıklamak ve sizden istenen bilgileri göndermeniz.

E-TAHSİLAT İLE KEYİFLİ TAHSİLATLAR !

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.