• 1633

Ödeme Zorluğu Çekenlere Tahsilat Sistemi

Ödeme başlı başına insanları yoran ve tahsilat zamanı kapıya dayandığı anda türlü türlü sıkıntılara yol açan bir şeydir. Özellikle muhasebeciler ödeme ve tahsilat konusunda oldukça problemli anlar yaşamaktadır. Çünkü alınacak ödemenin nereden geleceği hiç belli olmamaktadır. Şu anda kullanılmakta olan onlarca farklı ödeme tipi bulunmaktadır. Genel olarak kullanılanlar ise nakit olarak ilgili yerde ödeme, kredi

Ödeme başlı başına insanları yoran ve tahsilat zamanı kapıya dayandığı anda türlü türlü sıkıntılara yol açan bir şeydir. Özellikle muhasebeciler ödeme ve tahsilat konusunda oldukça problemli anlar yaşamaktadır. Çünkü alınacak ödemenin nereden geleceği hiç belli olmamaktadır.

Şu anda kullanılmakta olan onlarca farklı ödeme tipi bulunmaktadır. Genel olarak kullanılanlar ise nakit olarak ilgili yerde ödeme, kredi kartı ile ödeme, mobil cep telefonları ile ödeme, çek senet ile ödeme, havale yaparak ödemedir. Bütün bu ödemelerin ayrı ayrı yapıldığı bir şirket ya da firmada mutlaka karışıklıklar yaşanmaktadır.

TAHSİLATTA YAŞANAN PROBLEMLER

İlk karışıklık ödemelerin zamanında yapılamamasından kaynaklanmaktadır. Tahsilat zamanı gelmiştir ancak ödemeyi yapacak olan kişi ya da kuruma ulaşılamamaktadır. Bununla birlikte vadesi geçen ödemelerde ciroların hızlı bir şekilde düşmesine sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda yapılan ödemelerde bile sorunlar yaşanmaktadır. Firmanın ya da işletmenin sahip olduğu bir hesap numarası vardır. Bu hesap numarasına ödeme yapıldığı söylenir. Ancak kontroller sonucu yanlış hesaplara ödemeler yapıldığı görülmektedir. Özellikle muhasebeci ve finans müdürlerinin istemediği durumlardan bir tanesidir. Çünkü saatler boyunca o ödemenin iptali için bankalarla görüşmek, mailler atmak hatta faks bile çekmek gerekmektedir.

online tahsilat programları

Yukarıda anlatılanlardan eskiden herkes dert yanmaktaydı. Ama şu anda bu dertler ortadan kalkıyor. Özel olarak uzun yıllar boyunca geliştirilmesi için uğraşılan tahsilat sistemi şu anda bir çok finans müdürü ve muhasebeci tarafından kullanılmaya başlandı. Eçözüm tarafından geliştirilen bu yazılım sayesinde tek bir noktada herhangi bir sıkıntı, problem ya da hata yaşamadan tahsilatlarınızı topluyor ya da ödeme yapabiliyorsunuz.

TAHSİLAT SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ

*Tüm kredi kartlarından online tahsilat yapılabiliyor.

*Tahsilatlar istenirse anınnda iptal edilebiliyor.

*Cepten tahsilat özelliği ile internete bağlanılabilen herhangi bir telefondan tahsilat ve ödeme yapılabiliyor.

*Yapılan tahsilatlar taksitlendirilebiliyor hatta kişiye özel komisyon oranları belirlenebiliyor.

*Bayi alt bayi ve müşterilerden online tahsilat yapılabiliyor.

*Yapılan tahsilatların işlem raporlarını sistem kendisi tutabiliyor. Bu raporlara istenildiği anda bakılabiliyor.

TAHSİLAT SİSTEMİ NASIL AÇILIYOR

Öncelikle şirketinize özel bir e-tahsilat sitesi açılıyor. Bu siteye sanal pos entegrasyonu sağlanıyor. Site görünüşleri ve logo sizin istekleriniz doğrultusunda belirleniyor. Ödeme yapacak olan kişi üye olarak ya da siz üyeliksiz ödeme yapmasına izin verirseniz üye olmadan ödeme sayfasına giriş yapıyor. Ardından ise yapması gereken tek şey ödeme tutarı ile birlikte kredi kart bilgilerini yazmak. Tahsilat programı sayesinde artık ödemeler çok rahat bir şekilde yapılacak.

İlk başta anlattığımız hiç bir sıkıntıyı çekmek zorunda kalmıyorsunuz. Kendinize özgü siteden tahsilatlarınızı toplayabiliyor ve yolda yürürken ya da tatildeyken bile ödeme kontrollerini yapabiliyorsunuz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.