• 1691

Tahsilat Sitelerinde Tasarım ve Güvenliğin Önemi

Türkiye’de ilk defa Eçözüm tarafından geliştirilen tahsilat siteleri sayesinde kredi kartı kullanan müşterilerinizden ya da bayilerinizden tahsilat yapabilmektesiniz. Tahsilatın yanı sıra onlara ödeme de yapabilirsiniz. Firmanız için alacağınız bir sanal pos aracılığı ile yine firmanıza özel olarak açılan e-tahsilat sitesi sayesinde online tahsilatın keyfini çıkartabilirsiniz. E-TAHSİLAT SİSTEMLERİNİ ÖĞRENELİM Daha önceki yazılarımızda e-tahsilat sistemlerini detaylı bir

Türkiye’de ilk defa Eçözüm tarafından geliştirilen tahsilat siteleri sayesinde kredi kartı kullanan müşterilerinizden ya da bayilerinizden tahsilat yapabilmektesiniz. Tahsilatın yanı sıra onlara ödeme de yapabilirsiniz. Firmanız için alacağınız bir sanal pos aracılığı ile yine firmanıza özel olarak açılan e-tahsilat sitesi sayesinde online tahsilatın keyfini çıkartabilirsiniz.

E-TAHSİLAT SİSTEMLERİNİ ÖĞRENELİM

Daha önceki yazılarımızda e-tahsilat sistemlerini detaylı bir şekilde anlatmıştık. Özellikle bayi ve müşterilerden nasıl tahsilat yapılacağınız bayi tahsilat sistemi kategorisi altında açılan konularımız ile birlikte detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışmıştık. Eğer bayi tahsilat sistemi hakkında bir ön bilginiz yok ise ilk olarak ilgili kategoriyi incelemenizi tavsiye ederiz.  Bayi Tahsilat Sistemi

Tahsilat siteleri günümüzde bazı siteler aracılığı ile de açılmaktadır. Ancak bir e-tahsilat sitesi açarken mutlak ve mutlak o sitenin tasarımına ve güvenliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Tasarım sizin kolay ve rahat bir şekilde işlemleri gerçekleştirmenize, müşterilerinizin size güvenmesine sebebiyet verecek, güvenlik önlemleri ise sitenize gelecek olan saldırılardan ya da tehditlerden sizleri koruyacaktır. Şimdi bu iki konu üzerinde e-tahsilat sistemlerinin kurulumunun nasıl yapıldığını sizlere aktaralım.

güvenli e-tahsilat yazılımları

E-TAHSİLAT TASARIMLARI

E-tahsilat sistelerinin tasarımları tamamen müşterilerin kullanım kolaylığı içerisinde tahsilat yapmalarını sağlayabilmek için özel olarak Eçözüm grafik ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir. Site tasarımları İTÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Eçözüm bünyesinde bulunan özel tasarım ekibi tarafından geliştirilmektedir. E-tahsilat sitesi sahibi olan herkes Eçözüm farkını yaşamaktadır. Hemen örnek olarak yapılan iki tasarımı gösterelim. Diğer tasarımlar için ise referanslarımız sayfasına bakabilirsiniz.

RAKS    |  İTİCÜ

Dikkat ederseniz e-tahsilat tasarımlarında bir logo alanı ve bir resim alanı bulunmaktadır. Bu alanları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca firmanıza özel renk tonlarını ve görsellerini belirleyerek sitenize uygulayabilirsiniz.

E-TAHSİLAT GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

E-tahsilat siteleri üzerinden kredi kartı ile online tahsilat yapılmaktadır. Bu oldukça ciddi bir konudur. Çünkü bayilerinizin ve müşterilerinizin kredi kart bilgileri ile işlem yapılmaktadır. Ayrıca siteniz her zaman açık kalmalı, yedeklerinin ise sürekli alınması gerekmektedir. Bu yüzden Eçözüm uluslar arası güvenlik önlemlerini kullanmakta ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ın onayı ile birlikte “Yer Sağlayıcı” statüsünü de almıştır. Peki hangi güvenlik önlemleri kullanılmaktadır ?

Sunucu Bazlı: E-tahsilat siteleri Turkcell altyapısını kullanan sunucularda barınmaktadır. Sunucuların üç ayrı güvenlik ve yedekleme modülü bulunmaktadır. Firewall, ips / ids sistemleri siteye gelecek olan tehditleri tespit etmekte ve anında yok etmektedir. Aynı zamanda sitenizde ileride yaşayabileceğiniz saldırılara karşı bir kalkan görevi görmektedirler. Site bilgilerinizin ve verilerinizin yedeğinin alınabilmesi için ise Raid5 sistemi kullanılmaktadır.

Site Bazlı: Site bazlı kullanılan güvenlik önlemi oldukça önemlidir. Çünkü müşteri, bayileriniz ve sizlerin kredi kart bilgilerinin şifrelenmesini sağlayan sistemdir. Ödeme yapılacağı zaman kredi kart bilgileri ile birlikte iletişim bilgileri girilmektedir. 128bit SSL şifreleme sistemleri burada devreye girer. Bütün bilgileri çözümlenmesi imkansız bir şekilde şifreleyerek bankaya o şekilde göndermektedir. Son yapılan açıklamalara göre bu sistemin çözülebilmesi için 1 milyon dolar maliyet ile günümüz teknolojisinde 100 seneye yakın bir bilgisayarın açık kalması gerekmektedir.

Sizlere e-tahsilat sitelerinin tasarımlarından ve güvenlik önlemlerinden bahsettik. Firmanızı emanet edeceğiniz bu sitelere verdiğiniz önem sizlerin geleceğidir. Bunu kesinlikle unutmayınız.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.