• 1723

Tahsilat sorunu yaşıyorum diyorsanız eğer

Firmaların ya da firmada bulunan finans departmanlarının en büyük sıkıntılarından biridir tahsilat sorunları. Ödemelerin zamanında alınamaması, yapılan tahsilatların yanlış işlenmesi ve işlenmesinin unutulması, denetimlerde yaşanan sıkıntılar, istenilen zamanda istenildiği kadar ödemenin toplanamaması her zaman büyük sorunlara sebep olmuştur.

Firmaların ya da firmada bulunan finans departmanlarının en büyük sıkıntılarından biridir tahsilat sorunları. Ödemelerin zamanında alınamaması, yapılan tahsilatların yanlış işlenmesi ve işlenmesinin unutulması, denetimlerde yaşanan sıkıntılar, istenilen zamanda istenildiği kadar ödemenin toplanamaması her zaman büyük sorunlara sebep olmuştur.

Sizlerde tahsilat sorunları yaşıyorum diyorsanız eğer, anlatacağımız bu programı yakından tanımanızı ve tahsilatlarınız da yaşamış olduğunuz sıkıntıları birden nasıl ortadan kaldıracağınızı öğrenebilirsiniz.

E-tahsilat Online Tahsilat Sistemleri

Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından 2007’de geliştirilen ve ARGE çalışmalarının İstanbul Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yapıldığı e-tahsilat online tahsilat sistemleri sayesinde ödemelerinizi kendinize ait bir internet sitesi üzerinden toplayabilirsiniz. Müşterileriniz ya da ödeme alacağınız bütün bayi, kurum ya da kuruluşların, sizlerin tahsilat sitesi üzerinden kredi kartlarını kullanarak sadece saniyelere içerisinde ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz.

tahsilat ödemeleri

Online Ödeme Sistemlerinin Çalışma Prensibi

Türkiye’de her geçen gün kredi kullanım sayısı artmaktadır. Bu sebepler insanlar ödemelerinin büyük bir kısmını kredi kartlarını kullanarak yapmaktadır. Durum böyle olunca firmaların bütün ödemelerini sorunsuz bir şekilde toplayabilmeleri için online kredirkartı tahsilatı yapmaları gerekmektedir. E-tahsilat online tahsilat sistemleri firmalar için özel olarak açılan bir internet sayfasıdır. Eğer firmanın sitesi mevcut ise alt alan adına yani tahsilat.firmadomaini.com veya odeme.firmadomaini.com olarak adresi alınarak kurulum yapılabilmektedir. Bununla birlikte internet sayfası olmayan firmalar özel bir alan adı alınarak sistem bu alan adına kurulmaktadır.

Firmanın e-tahsilat online ödeme sistemlerini kullanabilmesi için bankalara sanal pso başvurusu yapması yeterli olmaktadır. E-tahsilat siteleri bankalara uygun bir şekilde kurulmaktadır. Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde sisteminize entegre edilebilmektedir. Sanal pos alınmasının sebebi kredi kartı ile online ödeme toplayabilmek için geliştirilmiş olan sistem olmasıdır. Bankalardan alınmış olan sanal poslar online ödeme sisteminize sorunsuzca entegre edilmekte ve online kredi kartı tahsilatı yapabilmeniz sağlanmaktadır.

E-tahsilat Siteleri ve Yönetim Panelleri

E-tahsilat siteleri bir adet yönetim paneli bir adet de müşterilerinizin, üyelerinizin ya da diğer kurumların ödeme yapabilecekleri tahsilat sayfasından oluşmaktadır. Örnek olarak Referanslarımız sayfasını ziyaret edebilir ve ödemelerin yapıldığı sayfaları kontrol edebilirsiniz. (Örn: https://2a-ticaret.com/ ve https://www.aristonsanalpos.com/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz). Örnek verilen sitelere girdiğiniz taktirde sisteme giriş alanı göreceksiniz. Ödeme yapacak olanlar kayıt olarak ya da sizlerin belirlemiş olduğu kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme giriş yapabilmektedirler. Bununla birlikte üyeliksiz bir şekilde sisteme giriş hakkını sunma şansınız da bulunmaktadır. Kullanıcı girişi yapıldıktan sonra kullanıcılar ödeme sayfasına yönlendirilir. Ödeme yapacakları miktarı ve sizlerin istemiş oldukları bilgileri girdikten sonra kredi kart bilgilerini yazarlar ve ödemelerini tamamlarlar. Sadece saniyeler içerisinde tahsilat yapılmış olur.

e-tahsilat yonetim panelleri

Saatlerce müşteriler ya da ödeme alınacak kurumlarla iletişime geçmek yerine onların tahsilat sayfanız üzerinden saniyeler içerisinde ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte yapılan ödemelerinizin muhasebe programları entegrasyonu sayesinde cari ve ekstre takiplerinizi online olarak takip edebilirsiniz. 

E-tahsilat siteleri sayesinde kredi kartlarından tek çekim, taksitli, ve periyodik olarak çekim yapabilirsiniz. Bayi ve alt bayi zinciri oluşturarak bütün bayilerinizin sizin online ödeme sisteminizi kullanmasını sağlayabilirsiniz. Dövize endeksli bir şekilde USD, EURO vb tahsilat yapabilirsiniz. Müşterilerinize mail ya da sms göndererek direk olarak cep telefonları, tabletleri ve ya bilgisayarları üzerinden tahsilat yapmalarını sağlayabilirsiniz. Çok dilli ödeme sayfaları ve yönetim panelleri sayesinde sadece yurt içi değil aynı zamanda yurt dışında bulunan müşterilerinizden de ödeme alabilirsiniz.

Yönetim Panelleri: Yönetim panelleri üzerinden yapılan bütün ödemelerin takibini anlık olarak yapabilme şansınız bulunmaktadır. Farklı ödeme setleri tanımlayabildiğiniz gibi, üyeliksiz veya üyelikli nasıl tahsilat yapacağınızı belirleyebilirsiniz. 3D secure sanal pos kurulumu yapabilir, yanlış ya da eksik yapılan ödemelerde online iade iptal işlemlerini sadece 1 tuşa basarak gerçekleştirebilirsiniz. Dinamik form tanımlayabilir, muhasebe programları ile car ve ekstre entegrasyonuna sahip olabilirsiniz. Sınırsız sayıda sanal posu online ödeme sisteminize entegre edebildiğiniz gibi yüzlerce alt bayinizin bu sistemi kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Not: E-tahsilat online tahsilat sistemleri ileri derece güvenlik önlemleri ile donatılmaktadır. Ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemleri kullanılır. Sitelerin barındırıldığı sunucular uluslar arası güvenlik önlemleri ile güvenlik altına alınmıştır. PCI DSS teknolojisi kullanılmaktadır. E-tahsilat sistemlerini kullananlar Ücretsiz Garanti bankası, Akbank, Finansbank, ve Türkiye Finans sanal posu kullanabilmektedir.

Ücretsiz Test Etmek İster Misiniz ?

Firmanıza özel olarak geliştirilebilen e-tahsilat online tahsilat sistemleri hakkında hem daha detaylı bilgi alabilmek hem de bu sistemi online test edebilmek için ücretsiz demo talebinde bulunmanız yeterlidir. Demo talebinde bulunabilmek için sayfanın hemen sağ kısmında bulunan Detaylı Bilgi Talebi butonuna tıklayabilir ve ardından sizlerden istenen kısa bilgileri doldurarak e-tahsilat uzmanlarımız sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda 0 212 256 60 00’ı arayarak e-tahsilat sistemleri ile ilgili aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.

Tahsilat sorunları yaşıyorsanız eğer e-tahsilat online tahsilat sistemleri yaşamış olduğunuz bütün sorunların üstesinden gelerek daha sağlıklı ve daha kolay bir şekilde tahsilat yapmanızı sağlayacaktır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.