• 2274

Tahsilat Teknikleri – Etkin Tahsilat Yöntemleri

Tahsilat yaparken bir çok farklı teknik kullanılmaktadır. Tahsilat yapılacak kurum, kuruluş ya da kişiye tahsilatçı gönderilebilir. Banka hesap numaraları verilerek havale ya da eft yapılması istenebilir. Ödeme yapılacak olan yere gelinmesi sağlanabilir. Bütün bu yöntemler hem zahmetli hem de çok fazla zaman alıcı olabilmektedir. Tahsilatçı Gönderilmesi Ödeme alınacak olan bir yere tahsilatçı gönderilmesi kimi zamanlarda

Tahsilat yaparken bir çok farklı teknik kullanılmaktadır. Tahsilat yapılacak kurum, kuruluş ya da kişiye tahsilatçı gönderilebilir. Banka hesap numaraları verilerek havale ya da eft yapılması istenebilir. Ödeme yapılacak olan yere gelinmesi sağlanabilir. Bütün bu yöntemler hem zahmetli hem de çok fazla zaman alıcı olabilmektedir.

Tahsilatçı Gönderilmesi

Ödeme alınacak olan bir yere tahsilatçı gönderilmesi kimi zamanlarda büyük iş gücü harcanmasına sebep olmaktadır. örneğin tek bir tahsilatçınız var ise ve yaşadığınız bölgenin dışında da ödeme alınması gerekiyorsa teker teker her birine giderken ciddi zaman kayıpları yaşanır. Zamanında tahsilatlar toplanamaz ya da birden fazla tahsilatçı ile ile çalışmanız gerekebilir. Maddi açıdan büyük kayıplar yaşana bilmekteyken aynı zamanda tahsilatlar da istenilen günde toplanamaz.

Eft – Havale Yapılması

Herhangi bir hesap numarasına, ödenmesi gereken tutarın eft ya da havale yapılması istenebilir. Bu durumda karşılaşılan sıkıntılar ise havale ya da eft yapacak olan kişinin bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğini tam olarak bilemeye bilmesidir. Ödeme yapacaklar bankalarda saatlerce bekleyebilmekte, yanlış hesaplara para aktarımı yapabilmektedirler. Bu durumlarda hem telefon üzerinden hem de mail yolu ile, hem banka hem de ödeme yapacaklar ile sürekli irtibatta olunması gerekir. Ödeme alınacak kişi ve işletme sayısı arttığında ise maddi kayıplara sebebiyet verebilecek hatalarla karşılaşılması an meselesidir.

Merkezinize Gelinmesi

Ödeme alabilmek için işletmenizin bulunduğu yere gelinmesini isteyebilirsiniz. Ancak zaman bulup da merkezinize gelecek insan sayısı oldukça azdır. Türkiye çalışma saatleri bellidir ve tahsilat yapacağınızı kişiler size ödeme yapması gerekiyorsa mutlaka çalışan insanlardır. Fırsat bulup ödeme yapmak için yanınıza gelemeyebilirler. Bununla birlikte ödeme alacağınız kişi size yüzlerce kilometre uzakta da olabilir.

Klasik tahsilat tekniklerinin zararları

Kısacası yukarıda anlatılan tahsilat teknikleri tamamen klasik, zaman kaybına sebep olan, bütçe ayrılması gereken ve sonuçları itibari ile maddi zararlara da sebebiyet verecek olan tahsilat yöntemleridir. Birde birtek tahsilat yaparken değil aynı zamanda çok farklı yöntemler olduğu için bu tahsilatların muhasebe de işlenirken de bazı hatalara sebebiyuet vereceği aşikardır. Aynı gün içerisinde alınamayan ödemeler sizlerin işlerinizin de aksamasına sebep olacaktır. Peki yok mudur bu durumun bir çözümü ?

E-tahsilat Online Tahsilat Sistemleri

E-tahsilat internette kredi kartı ile ödeme almanızı sağlayan sistemlere verilen isimdir. Bir tahsilat siteniz olur. Size ödeme yapmak isteyen kullanıcılar sitenize giriş yapar. Kredi kartları ile ödeme tutarını ve kredi kart bilgilerini girerek sizlere ödemelerini saniyeler içerisinde yaparlar. Yapılan bütün ödemeleri anlık olarak yönetici panelinizden kontrol edebilirsiniz. İnternet tabanlı bir yazılım olduğu için internete bağlanabilen bütün cihazlardan (cep telefonu, tablet bilgisayar) bu sistemin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

bayi firma tahsilatı

Yeni nesil tahsilat teknikleri

Muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Bu sayede muhasebeniz de rahatlar. Kısaca anlatmak gerekirse tahsilat günü geldiği zaman tek yapmanız gereken şey bilgisayarınızı açıp, yönetim panelinize giriş yaparak kimlerin size tahsilat yaptığını takip etmektir. Dilerseniz yolda yürürken dilerseniz bir cafe de çayınızı yudumlarken, dilerseniz de film izlerken size yapılan tahsilatların kontrolünü akıllı cep telefonlarınızdan yapabilirsiniz.

E-tahsilat Nedir ?

E-tahsilat tam olarak nedir öğrenmek istiyorsanız E-tahsilat Nedir ? sayfamızı ziyaret edebilir, bizlere demo talebinde bulunarak sistemi inceleyebilir ya da 0 212 256 60 00 numaralı telefon üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.