Tedarikçi Firmalara Özel Online Ödeme Sistemleri
  • 2503

Tedarikçi Firmalara Özel Online Ödeme Sistemleri

Tedarikçi firmaların yaşadığı sorunların başında tahsilatların zamanında yapılamaması ve sonuç olarak nakit akışının düzene sokulamaması gelmektedir. Bu sorun firmanın ekonomisini olumsuz etkilemekte ve büyüyememesinin hatta küçülmesinin en büyük sebepleri arasında yer almaktadır. Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından tedarikçi firmaların tahsilat sorunlarının tamamen ortadan kaldırılabilmesi için özel bir yazılım sistemi geliştirilmiştir. Bu online ödeme sistemin adı E-tahsilat’tır. E-tahsilat

Tedarikçi firmaların yaşadığı sorunların başında tahsilatların zamanında yapılamaması ve sonuç olarak nakit akışının düzene sokulamaması gelmektedir. Bu sorun firmanın ekonomisini olumsuz etkilemekte ve büyüyememesinin hatta küçülmesinin en büyük sebepleri arasında yer almaktadır.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından tedarikçi firmaların tahsilat sorunlarının tamamen ortadan kaldırılabilmesi için özel bir yazılım sistemi geliştirilmiştir. Bu online ödeme sistemin adı E-tahsilat’tır. E-tahsilat internette kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi ve bayi ödeme ağı oluşturulabilmesi için özel olarak geliştirilmiş bir online ödeme sistemidir. Türkiye’de 1000’in üzerinde firma tarafından etkin olarak kullanılmaktadır.

Tedarikçi Firmaların Tahsilat Sorunları

Tedarikçi firmalar bayilerine ürün tedariği ederler. Tedarik edilen ürünlerin tahsilatını ise farklı ödeme yöntemleri ile yaparlar. Bu ödeme yöntemleri genellikle çek, senet, havale, EFT ya da nakit olarak sıralanabilir. Ancak günümüz koşullarında bu ödeme yöntemlerini kullanan tedarikçi firmalar bir çok tahsilat sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Örnek olarak yazılan çekin karşılıksız çıkması, senetlerin zamanında ödenmemesi, ödeme alınacak firmada nakit bulunmaması verilebilir. Klasik tahsilat yöntemleri ile sadece sorunlar ile karşı karşıya kalınmaz aynı zaman aşırı iş gücü ve zaman kayıplarına da sebep olurlar.

Havale/EFT ile ödeme alındığında banka hesaplarının sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir. Ödemeler bazı durumlarda farklı hesaplara gönderilebilmektedir. Nakit ödeme alabilmek için bir tahsildarcı ile çalışılması gerekir. Çek ile ödemede yazılan çek karşılıksız çıktığında nakit akışı aksar. Bir çok hukuksal uğraşı ile karşıya karşıya kalınabilir. Alınan bütün ödemelerin muhasebe/ERP programlarına işlenmesi de gerekir. Tabi bütün bunlara ek olarak muhasebe/finans departmanlarında telefon, faks, e-posta trafiği her zaman yoğun olur.

E-Tahsilat Online Ödeme ve Bayi Tahsilat Sistemi

E-tahsilat bayi tahsilat sistemi tedarikçi firmaların bayi, alt bayi ve müşterilerden online kredi kartı tahsilatı yapabilmesi için geliştirilmiş ileri teknoloji bir yazılım sistemidir. Bayi tahsilat sistemi ile firmanıza özel bir ödeme sistemi oluşturulur. Sisteme bayiler tanımlanmakta ve bayiler kendi müşterilerine yaptıkları satışların tahsilatlarını kredi kartı ile yapabilmektelerdir. Yapılan tahsilat bayinin cari hesabına kaydedilmektedir. Eğer yetki verilirse bayiler de kendi müşterilerini tanımlayabilmekte ve müşteriler de ödeme yapabilmekteler.

Sisteme tanımlanan bayiler, eğer yetki verilirse kendi alt bayilerini tanımlayabilirler. Buna ilave hem bayiler hem de alt bayiler kendi müşterilerini sisteme tanımlayabilmekteler. Bu şekilde sistem zincir tahsilat şeklinde çalıştırılabilmektedir. Şimdi dilerseniz bayi tahsilat sistemini kullanan referanslarımız ile yaptığımız röportajlardan ikisini izleyelim.

Bayi Tahsilat Sistemi

Bayi ve alt bayi tahsilatları profesyonelce yönetilebilir.

Mobil tahsilat özelliği ile pos makinesine gerek kalmadan cep telefon ve tablet ile tahsilat yapılabilir.

Sms ve E-mail ile tahsilat özelliğiyle uzaktaki müşteri ve bayilere ödeme linki gönderilebilir.

Dövizli tahsilat seçeneğiyle TL‘nin yanı sıra USD, EURO, GBP, SAR ve diğer döviz birimleriyle, yurt içi ve yurt dışı kredi kartı tahsilatı yapılabilir.

Periyodik tahsilat seçeneği ile üye ve abonelerinizin periyodik ödemelerini otomatiğe bağlanabilir.

Muhasebe – Erp Entegrasyonu ile tüm tahsilatlar muhasebe / ERP sistemine entegre olabilir.

B2C ve B2B Enregrasyonu ile E-Ticaret, B2B bayi sipariş sistemi, B2C satış sistemi, online rezervasyon gibi uygulamalarınıza entegre olabilir.

Ivr entegrasyonu ile call center sisteminizi tahsilat sistemine dönüştürülüp, alacaklarınızın tahsilatını anında yapılabilir.

Çoklu dil seçeneği ile yurt dışı müşteriler veya yurt içi yabancı müşteriler için Netahsilat sistemini farklı dillerde kullanabilir.

Detaylı raporlama seçeneği ile değişik formatlarda birçok rapor alınabilmekte ve raporlar export edilebilmektedir.

Sanal Pos Entegrasyonu özelliği ile Türkiye‘de sanal pos hizmeti veren 21 bankanın sanal posu hazır olarak sunulmaktadır.

3D Secure özelliği ile işlemler 256 Bit SSL ile şifrelenerek yapılmaktadır. Netahsilat PCI DSS güvenlik standartlarına sahiptir ve uluslar arası standartlarda korunmaktadır.

Detaylı Bilgi Talebi

E-tahsilat bayi tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0212 256 60 00‘ı arayabilir ya da Ücretsiz Demo Talebi formumuzu doldurabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek sistem hakkında öğrenmek istediğiniz bütün detayları paylaşacaklardır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.