Ticaret Odası Ödeme Sistemi

Ticaret odalarından yaşanmakta olan en büyük sorunlardan bir tanesi de aidatların ve ödenmesi gereken ücretlerin zamanında toplanamamasıdır. Bu sorunun yaşanmasının ise en önemli 3 sebebi vardır.

1. Hala eski tahsilat teknikleri kullanılmakta ve aşırı iş gücü harcanarak hata riski arttırılmaktadır.

2. Ödeme yapması gereken birey ve kurumlara ulaşılamamaktadır.

3. Ödeme zamanlarının unutulması ya da meşguliyetten dolayı ulaşılamamasıdır.

Bu sorunlar hem ticaret odalarının çalışmalarını engellemekte, hem aşırı işe gücü harcanmakta hem de zaman kayıpları ile birlikte bir çok hata ile karşı karşıya kalınmaktadır. İşte bütün bu sorunların önüne geçilebilmesi için ise Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından Netahsilat Ticaret Odası Paketi geliştirilmiştir.

ticaret-odasi-aidat-toplama

NETAHSİLAT TİCARET ODASI PAKETİ

Netahsilat Ticaret Odası Paketi sayesinde ticaret odaları bütün üye aidat ve tahsilatlarını internetten online kredi kartı ile alabilmelerini sağlayan bir e-tahsilat (online tahsilat) sistemidir. Ticaret odaları bu sistem sayesinde üye aidat tahsilat süreçlerini çok daha hızlı ve sorunsuzca toplaya bilmektedirler. Netahsilat Ticaret Odası Paketi T.O.B.B. ile entegre bir şekilde çalışabilen bir programdır.

TİCARET ODASI PAKETİNİN ÖZELLİKLERİ 

Üyeler bu sistemi nasıl kullanıyor

Üyeler verigi no ve sicil no ile aidat ödeme sayfasına girip T.O.B.B.’den otomatik olarak alınan üye borçlarını görebilmektedirler. Bu borçlarınızı Netahsilat sistemi sayesinde online olarak ödeyebilmekte ve anlık olarak T.O.B.B. kayıtlarına işlenmesini sağlayabilmektedir.

Üyeler sisteme giriş yaptıktan sonra güncel olarak aidat, gecikme zammı, gecikmiş aidat ve benzeri gibi borç listelerini takip edebilmektedirler. Karşılarına çıkan listeden ödemek istedikleri borçlarını seçerler ve ardından ticaret odasının sağlamış olduğu ayrıcalığa göre tek çekim ya da taksitli olarak kredi kartları ile ödemelerini gerçekleştire bilirler.

Yapılan bütün ödemelerin geçmiş ekstreleri çıkartıla bilmektedir. Bu sayede hem aidatlar kolay bir şekilde ödenebilmekte hem de üye karmaşık ödeme seçenekleri yüzünden boşuna zaman harcamamaktadır.

ticaret-odasi-online-odeme

Ticaret odası yöneticileri bu sistemi nasıl kullanıyor

Yöneticiler yapılan bütün ödemelerin takibini yapabilmektedirler. Ayrıca özel olarak raporlar, grafikler ve diğer ayrıcalıklara sahip olabilmektedirler. Üyelere istenildiği zaman borç bilgileri toplu bir şekilde ya da teker teker gönderilebilmektedir. Üyelere aynı zamanda mail gönderimleri de yapılabilmektedir. Üyeler bu sayede ne kadar borçları olduğunu öğrenebilmektedir. Akıllı cep telefonu kullananlar direk olarak cep telefonları üzerinden de borçlarını ödeye bilmektedirler.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.