Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı
  • 3463

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı

Türkiye'nin e-tahsilat yazılım sisteminde 18 bankanın sanal pos entegrasyonu hazır olarak sunulmaktadır. Dilediğiniz bankanın sanal posu ile bayilerinizden, alt bayilerinizden ya da müşterilerinizden tek çekim veya taksitli kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz.

Türkiye’nin e-tahsilat yazılımı Netahsilat sisteminde 21 bankanın sanal pos entegrasyonu hazır olarak sunulmaktadır. Dilediğiniz bankanın sanal posu ile bayilerinizden, alt bayilerinizden ya da müşterilerinizden tek çekim veya taksitli kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz.

e-tahsilat sistemleri 21 bankanın sanal posunu hazır olarak sunmaktadır.

e-tahsilat sistemleri 21 bankanın sanal posunu hazır olarak sunmaktadır.

1. NASIL ÇALIŞIR ?

E-tahsilat yazılım programı ile birlikte bayinize özel bir ödeme sayfası açılır. Açılan ödeme ekranında bayileriniz, alt bayileriniz ya da müşterileriniz, kendilerine tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparlar.

Türkiye'nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu - 1

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 2

2. ÖDEME SAYFASI

E-tahsilat sistemine giriş yapıldığında gelen ödeme ekranında bulunan “Tutar” alanında ödeme yapılacak tutar girilir. Taksitli ya da tek çekim seçeneklerinden herhangi bir tanesi seçilir. Taksit sayısı seçildikten sonra kart bilgileri girilir ve ardından “Ödemeyi Tamamla” butonuna basılır.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 3

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 3

Butona basılır basılmaz ödeme tamamlanmış olur. Bankanızdan onay alınmıştır yazısı ekrana geldiğinde ilgili tutar kredi kartından çekilir ve ardından firmanın sanal pos hesabına yatırılır. Banka onay sayfasında onay numarası da alınabilmektedir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 4

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 4

Bankadan ödeme onayı alındıktan sonra sistem aynı anda yetkililere, bayiye, ve diğer ilgililere ödeme dekontunu e-posta ve/veya SMS ile gönderir. ödeme dekontunda bütün ödeme detayları yani işlem bilgileri, müşteri bilgileri, ödeme bilgileri ve yazılan açıklama yer almaktadır.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 5

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 5

E-tahsilat yazılım sistemlerinde farklı <<ÖDEME SETİ>> bir diğer ifade ile ödeme profili oluşturulabilmektedir. Yani bir komisyonsuz ödeme imkanı sunarken, başka bir bayiden komisyon alabilirsiniz. Bir bayiye sadece TEK ÇEKİM ödeme imkanı sunarken başka bir bayiye sadece 6 taksite kadar komisyonsuz, üzeri komisyonlu gibi dilediğiniz adette ödeme profili oluşturabilirsiniz.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 5

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 6

3. BAYİLERİN ALT BAYİLERİNDEN TAHSİLAT

E-tahsilat yazılım sistemi ile birlikte, dilerseniz bayileriniz alt bayilerini de sisteme tanımlayabilir ve alt bayilerinin tahsilatlarını da sisteme dahil edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede bayi, alt bayi, son kullanıcı zincir tahsilat sistemi oluşturulabilir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 5

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 7

4. MOBİL TAHSİLAT

E-tahsilat yazılım sistemi ile birlikte pos makinesi taşımadan cep telefonunuzu ya da tablet cihazınızı kullanarak sahada kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz. Mobil uyumlu (Responsive) çalışan e-tahsilat yazılım sistemi sayesinde ödeme ekranı kullanılan cihaza uygun bir şekilde açılmaktadır. Bu sayede kolay ve hızlıca ekrana tahsilat tutarı yazılır ve kart bilgileri yazılarak tahsilat yapılabilir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 7

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 8

Ödeme işlemi tamamlandığında cep telefonunuzun ya da kullandığınız mobil cihazın ekranında ONAY bilgisini görebilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi ödeme yapıldığı anda, ödeme bilgisi sistem tarafından e-posta ve SMS ile gönderilmektedir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 8

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 9

5. DÖVİZLİ TAHSİLAT

Firmanızda dövizli tahsilat yapılıyorsa eğer sistemin sunmuş olduğu DÖVİZLİ TAHSİLAT özelliği sayesinde ödemelerini dövizli olarak tahsil edebilirsiniz. Bu urumda ödeme ekranında TL, USD, EURO vb. seçenekler ayrı veya birlikte yer almaktadır. Bayi, alt bayi ya da son kullanıcılar (müşterileriniz) hangi döviz birimi ile ödeme yapacaklarsa ilgili döviz birimini seçerek ödemelerini gerçekleştirirler.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 10

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 10

6. DÖVİZE ENDEKSLİ TAHSİLAT

E-tahsilat yazılım sistemleri ile birlikte ödemelerinizi DÖVİZE ENDEKSLİ olarak ta alabilirsiniz. Yani USD ve EURO tutarı girildiğinde TL karşılığının otomatik olarak çekilmesini sağlayarak ilgili ödemeyi tahsil edebilirsiniz.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 11

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 11

7. ÖDEME KALEMİ TANIMLAMA

E-tahsilat yazılım sisteminde <<ÖDEME KALEMİ>> tanımlaması yapılabilmektedir. Örnek olarak standart ürün ya da hizmet satışı yapıyorsanız bunları önceden tanımlayabilir ve bayinin, alt bayinin ve müşterilerin tanımlanan ödeme kalemini seçerek ödemesini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 12

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 12

8. PERİYODİK TAHSİLAT

Firmanız bayilerden düzenli yani periyodik bir şekilde ödeme alıyorsa eğer E-tahsilat yazılım sisteminin sahip olduğu tekrarlı tahsilat özelliği sayesinde, ödemelerinizi periyodik bir şekilde tahsil edebilirsiniz. Periyodik ödeme talimatı verilerek yani tutar, işlem sıklığı ve işlem tarihi belirleyip kredi kartı bilgilerini kaydederek periyodik tahsilat yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 13

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 13

9. SMS İLE TAHSİLAT

E-tahsilat yazılım sistemi ile birlikte bayi ve müşterilerinize tek tek ya da toplu SMS gönderimleri yaparak cari borç bakiyesi ve diğer tutarlarda ödeme alabilirsiniz. SMS’i alan kişiler direk cep telefonuna gelen linke tıklayarak otomatik bir şekilde ödemelerini yapabilmektedirler.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 14

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 14

SMS ile tahsilat yapılmak istendiğinde müşteriye ödeme bilgileri otomatik bir şekilde sistem üzerinden gönderilir. Kişiye gelen SMS’de ödeme linki bulunmaktadır. Bu linke tıkladıktan sonra otomatik olarak ödenmesi gereken tutar ile birlikte ödeme sayfasına yönlendirme yapılır. Tutar yazılı olarak açılan tahsilat sayfası üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde ödeme yapılabilmektedir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 15

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 15

10. E-MAİL İLE TAHSİLAT

Bayi ve müşterilerinize tek tek ya da toplu bir şekilde e-mail gönderimi yaparak cari borç bakiyesi veya diğer tutarlarda ödeme alabilirsiniz. E-maili alan kişi ya da bayi ilgili ödeme linkine tıklayarak anında ödeme yapabilmektedir. E-mail gönderimi yönetici paneli üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 16

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 16

E-maili alan kişi mail içeriğinde bulunan linke tıklar. Bu tıklamanın ardından ödemenin yapılacağı ekran ilgili tutar ile birlikte otomatik bir şekilde açılır. Ardından ödeme yapılır.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 16

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 17

11. IVR İLE TAHSİLAT

E-tahsilat yazılım sistemi sayesinde call center görevliniz aracılığı ile bayilerinizden ve müşterilerinizden kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisi telefonda konuştuğu bayisini veya müşterisini kredi kartı ile ödeme yapabilmesi için robota yönlendirir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 18

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 18

Robota yönlenen bayi ya da müşteri kredi kart bilgilerini telefon aracılığı ile tuşlar ve ödemesini gerçekleştirir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 19

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 19

IVR ile telefon üzerinden tahsilat yapılırken müşteri hizmetleri yetkilisi online bir şekilde işlem sürecini yönetim paneli üzerinden takip edebilmekte, alınan ödemelerin takibini an ve an yapabilmektedir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 20

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 20

12. ERP VE MUHASEBE ENTEGRASYONU

E-tahsilat yazılım sistemleri firmanızın kullandığı muhasebe ve ERP programlarına entegre olabilmektedir. Bu sayede bayilerinizin ödemeleri online olarak cari hesaplarına aktarılabilmektedir. Dilerseniz bayileriniz ekstrelerini web sayfanızda görebilmektedir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 21

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 21

13. YÖNETİCİ PANELİ

E-tahsilat sitenizin yönetim ve ayarlarını, sanal poslarınızın komisyon ve taksit ayarlamalarını, rapor işlemlerinizi (export, yazdırma, ve benzeri) siteizin yönetim panelinden yani admin panelinden yapabilirsiniz.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 22

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 22

Kullanıcı adı ve şifre ile girilen yönetici paneli içerisinde sistemi yönetebileceğiniz dashboard (yönetim sayfası) gelir. Yönetim sayfası sizlere anlık olarak tahsilat bilgilerini vermektedir. Hangi bayiler, hangi müşteriler, ne zaman, ne kadar, ödeme yapmış, hangi bankaya ne kadar ödeme yapılmış ve benzeri istenebilecek bütün detaylara ulaşılabilmektedir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 23

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 23

Ana menüde bulunan İŞLEMLER menüsüne tıkladığınızda bayilerinizin ve müşterilerinizin yaptığı ödemeleri listeleyerek anlık olarak takiplerini yapabilirsiniz. Bu menüde BAYİ bazında, BANKA bazında, TAKSİT – TEK ÇEKİM bazında ve bir çok farklı filtreye göre raporlar alabilirsiniz.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 24

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 24

İhtiyaç olması durumunda yapılan ödemeleri online olarak iptal / iade edebilirsiniz. Toplam tutarı iade edebileceğiniz gibi kısmi iade işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Yani yanlış ya da hata ile yapılan ödemeleri saniyeler içerisinde isterseniz iptal, isterseniz de iade edebilirsiniz.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 24

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 25

E-tahsilat yazılım sisteminizin yönetim paneli aracılığı ile ödemelerle ilgili çok çeşitli grafik raporları alabilirsiniz. Bankaların raporları, bayilerin raporları, dönemsel tahsilat raporları ve benzeri gibi.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 26

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 26

E-tahsilat sitenize sınırsız sayıda sanal pos ekleyebilirsiniz. Dilediğinizde sanal poslarınızı aktif edebilir, dilediğinizde pasifleyebilirsiniz. E-tahsilat yazılım sistemi Türkiye’de bulunan bütün banka sanal posları ile aktif olarak entegre bir şekilde çalışabilmektedir.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 27

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 27

E-tahsilat sitenize eklediğiniz sanal poslarınıza istediğiniz taksit seçeneklerini açabilirsiniz. Taksit seçeneklerine ise dilediğiniz gibi komisyon oranları belirleyebilirsiniz.

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 28

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 28


Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 29

Türkiye’nin E-tahsilat Yazılımı Sunumu – 29

14. E-TAHSİLAT GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

E-tahsilat yazılım sistemi uluslararası standartlarda güvenlik sistemleri ile koruma altına alınmaktadır. Kredi kartı bilgilerinin güvenliği özel olarak 128Bit SSL şifreleme sistemleri ile sağlanır. Harici tehditlere karşı firewall, dış tehditlere karşı IPS, IDS sistemleri ile e-tahsilat siteniz korunur. Periyodik ödeme işlemleri PCI DSS standartlarında güvenli platformda gerçekleştirilmektedir. E-tahsilat yazılım sistemlerinde alınan ileri teknoloji güvenlik önlemleri sayesinde bütün tahsilatlar kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.