• 1487

Üniversiteler İçin Harç Toplama ve Ödeme Programı

Genel olarak üniversitelerde harç toplamak ve harç ödemesi almak sorun olmuştur. Bu sorun ise en çok özel üniversitelerde yaşanmaktadır. Harç miktarlarının yüksek olmasının yanı sıra harç ödemelerinin kayıt altına alınması istenilmeyen sıkıntılara yol açmıştır. Hem üniversite öğrencilerini hem de üniversite yöneticilerinin yaşadıklarını düşünerek geliştirilmiş olan harç toplama ve ödeme programını tanıtalım. ÜNİVERSİTE YÖNETİCİLERİ Harç toplarken

Genel olarak üniversitelerde harç toplamak ve harç ödemesi almak sorun olmuştur. Bu sorun ise en çok özel üniversitelerde yaşanmaktadır. Harç miktarlarının yüksek olmasının yanı sıra harç ödemelerinin kayıt altına alınması istenilmeyen sıkıntılara yol açmıştır. Hem üniversite öğrencilerini hem de üniversite yöneticilerinin yaşadıklarını düşünerek geliştirilmiş olan harç toplama ve ödeme programını tanıtalım.

ÜNİVERSİTE YÖNETİCİLERİ

Harç toplarken yaşanan sorunlar

Öğrencilerden üniversite harçlarını toplama zamanı geldiğinde çok büyük sıkıntılarla karşılaşılmaktadır. İlk sıkıntı harçların ödemesinin tam olarak alınamamasıdır. Bunun sebebi bankalarda saatlerce sıra beklenmesi, istenilen her türlü ödeme tipinin olmaması, öğrencilere harç zamanlarının doğru bir şekilde aktarılamamasıdır. Toplanamayan harçlar üniversitelerin finans birimini ciddi bir şekilde etkilemektedir. Bütün bunlara ek olarak alınan her harcın muhasebe kaydı tutulmamalı ve bunun için bütün banka hesaplarına tek tek giriş yapılması gerekmektedir. Harç toplama zamanlarında harcanılan fazla iş gücü ve zaman kaybı direk olarak üniversitenin genel işleyişini aksatmaktadır.

üniversite harç toplama programı

Harç toplama programı

E-tahsilat tarafından geliştirilmiş olan harç programı tarafından bu yaşanan sorunlar ortadan kaldırılmıştır. Nasıl mı ? Sizlere özel olarak uluslar arası güvenlik önlemlerinin alındığı bir harç toplama sitesi açılır. Bu siteye öğrencileriniz kayıt olur. Ne kadar ödeme yapacaklarını sistemin vermiş olduğu özellik sayesinde görebilirler. Ödeme sayfasına giriş yaparlar. Sizin istemiş olduğunuz bilgiler ile birlikte kredi kartı ya da banka kartı bilgilerini girerek harçlarını öderler. Yani sadece bir kaç dakika içerisinde harçlar ödenmiş olur.

Üniversite yönetiminin özel yönetici paneli

Sizlerin harçların ödenip ödenmediğine dair bir yönetici paneliniz olur. Bu yönetici panelinden hangi öğrenci ne zaman ne kadar ödeme yapmış görebilirsiniz. Sistenize bankalardan alacağınız sanal poslarınızın entegrasyonu sağlanır. Örnek olarak 3 bankanın sanal posunu kullanıyorsunuz. Hangi bankanızda ne kadar ödeme birikmiş yönetici paneli sayesinde görebilirsiniz. 3 yıl önce hangi öğrenci ne kadar ödeme yapmış, günlük olarak topladığınız harç miktarları, öğrenci bilgileri ve daha bir çok bilgiye bu paneliniz sayesinde ulaşabilirsiniz. isterseniz öğrencilerinize tek çekim ya da taksitli ödeme, taksitli ödemelerde ise komisyon oranları yansıtabilirsiniz. İşlem raporlarını excel ya da istediğiniz formatta çıkarabilirsiniz. Yanlış bir ödeme yapıldığı zaman bankalarla saatlerce telefon trafiğine gerek kalmadan bu ödemeyi online tahsilat sitenize üzerinden iptal edebilir ya da öğrencilerinize geri iade edebilirsiniz.

Muhasebe programları ile entegre çalışma

E-tahsilat online harç toplama ve ödeme programı muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Muhasebe cari entegrasyonu ve muhasebe ekstre entegrasyonu sayesinde finans biriminizin iş yükünü azaltabilir ve alınan ödemelerde yapılan hataları minimuma indirebilirsiniz. Son olarak hatırlatmak istediğimiz bir şey daha var. Üniversite öğrencilerinize bu sistem üzerinden toplu mail atarak harç zamanlarının ne zaman olduğunu öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Demo talebinde bulunarak bu sistemi incelemek isterseniz hemen sayfanın üst kısmında bulunan kırmızı renkte demo talebi gönder butonuna tıklayabilirsiniz. Referans sitelerimize ulaşabilmek için referanslarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ

Üniversite öğrencileri yazımızın bu aşaması sizler için. Her dönem üniversite harçlarını ödeyebilmek için çekilen çilenin, bankalarda saatlerce beklemenin, sistem bozuk olduğu için harç ödeyemenin ya da harç ödeme zamanlarının tam olarak sizlere aktarılamadığı için faizli harç ödemenin önüne geçebilecek bir sistem olsa ne derdiniz ? Bunlarla birlikte yolda yürürken cep telefonlarınızdan bile harçlarınızı ödeyebilmenizden bahsetsek. Kredi kartlarınız ile taksitli bir şekilde üniversitenizin size sunduğu ayrıcalıklardan da faydalanarak ödeme gerçekleştirebileceksiniz. Bu sistem kullanıldığı taktirde zaman kaybı yok, harç zamanları ne zaman acaba kaçırdım mı düşüncesi yok, bankalarda saatlerce sıra beklemenize gerek yok. tek yapmanız gereken şey internete bağlanabilen bir cihazı kullanarak harç ödemenizi gerçekleştirmektir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.