• 1585

Üniversitelerde Online Tahsilat Dönemi Başladı

Üniversiteler artık kredi kartı kullanan öğrencilerinden online tahsilat yapabiliyorlar. Öğrencilerin bankalardan saatlerce sıra beklemelerine gerek kalmadan, ödeme yapılan makbuzu saklamalarına lüzum olmadan, sahip olacakları bir kullanıcı adı ve şifre ile girecekleri internet sitesi üzerinden tahsilatlarını gerçekleştirebiliyorlar. Üniversiteler Onlin Tahsilat Sistemlerini Kullanmaya Başladı Çoğunluk ile özel üniversitelerin kullandığı bu sistem devlet üniversiteleri tarafından da kullanılmaya başlanıyor.

Üniversiteler artık kredi kartı kullanan öğrencilerinden online tahsilat yapabiliyorlar. Öğrencilerin bankalardan saatlerce sıra beklemelerine gerek kalmadan, ödeme yapılan makbuzu saklamalarına lüzum olmadan, sahip olacakları bir kullanıcı adı ve şifre ile girecekleri internet sitesi üzerinden tahsilatlarını gerçekleştirebiliyorlar.
Üniversiteler Onlin Tahsilat Sistemlerini Kullanmaya Başladı
Çoğunluk ile özel üniversitelerin kullandığı bu sistem devlet üniversiteleri tarafından da kullanılmaya başlanıyor. Öğrencilerin bitmek bilmeyen harç ödeme çilelerini tamamen ortadan kaldıracak olan bu teknolojik sistem sayesinde sadece bir kaç dakika içerisinde internetten harç ödemesi yapılabiliyor. Sadece bilgisayardan değil aynı zamanda cep telefonlarından ve tablet bilgisayarlardan da harç ödemesi gerçekleştirilebiliyor.
üniversite harç toplama programı
Harç Ödemelerinde Yaşanılan Son Teknoloji
Öğrencilere sistem üzerinden hatırlatma mailleri hatta hatırlatma mesajları atılabiliyor. Bu sayede üniversite harcını unutan öğrencilere en son ne zaman ödeme yapmaları gerektiği hakkında bilgi verilebiliyor. Özellikle üniversitelerin finans müdürlüğünü etkileyen ve aynı zamanda yapılan hatalar sonucu günlerce uğraşılması gereken düzeltmelerin de önüne geçilmiş oluyor. Bir çok üniversite bu sistemi kullanmaya başladı bile. Öğrencilere online harç ödeme sistemi hakkında soru sorulduğunda ise bu sistemin ne kadar rahat olduğu ve aynı zamanda çekilen çilelerin ortadan kaldırıldığı hakkında övgüler yağıyor.
Üniversite Harç Ödemeleri Sorun Olmaktan Çıkıyor
Üniversitelerin harç ödemeleri genel olarak üniversiteler açılmadan önce başlamış oluyor. Bunun sonucu harç ödemelerini geciktiren, harçlarını nereye yatırmaları gerektiğini bilmeyen hatta harç ödemelerini unutup faizli bir şekilde ödeme yapmayarak okullarını bırakabilen öğrenciler ile karşılaşılabiliyor. Üniversitelerde kullanıma açılan online tahsilat sistemleri ile hem üniversite yönetiminin hem de öğrencilerin yaşadığı en büyük sıkıntı bir anda ortadan kalkmış oluyor.
Sistem Nasıl Kullanılıyor ?
Üniversite sitesinin bir alt alan adı olarak bir subdomain adresi açılıyor. Buraya online tahsilat sisteminin kurulumu yapılıyor. Yönetim paneli olan online tahsilat sitesi için bu sistemi kullanacak olan finans departmanına ya da yöneticilere 3 saatlik özel bir eğitim veriliyor. Kullanım kolaylığı ve aynı zamanda anlaşılabilir alt yapısı sayesinde, internet hakkında hiç bir bilgi birikimi olmayan bireyler dahi bu sistemi kullanabiliyor.
İstenirse öğrenciler için teker teker kullanıcı adı oluşturuluyor istenirse de öğrencilerin kendi kullanıcı adı ve şifrelerini oluşturmaları için kayıt olmaları isteniyor. Bu noktadan sonra ise öğrenciler açılan bu siteye giriş yaparak harç ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. Öğrenci odeme.universiteadi.edu.tr gibi bir siteye giriş yapıyor. Üniversitenin istemiş olduğu bilgileri yazarak ya da oluşturulan özel parametreler sayesinde direk olarak kendi öğrenci numarası ve harç miktarını bulabiliyor. Ardından ise tek yapması gereken şey kredi kart bilgilerini yazarak ödeme butonuna basmak oluyor.
Dakkikalar İçerisinde Ödeme Gerçekleştirilebiliyor
Ödeme butonuna basıldığı anda üniversitenin bankalardan almış olduğu sanal pos hesabına ücret yatırılmış oluyor. Online tahsilat sistemlerini kullanmak oldukça rahat. Bu sistemi öğrencilerin ve yöneticilerin çözümlemesi sadece dakikalar alıyor. Artık öğrenciler harç öderken sorun yaşamıyor ve hatta yolda yürürken bile cep telefonlarından harç ödemelerini yapabiliyor. Üniversite yönetimi ise sahip oldukları yönetim panelinden yapılan harç ödemelerini anlık olarak günü gününe saati saatine takip edebiliyor.
Bu Sistemi Kullanan Referans Üniversiteler
Online tahsilat sistemini kullanarak harç sorunlarını ortadan kaldıran referans üniversitelerden bazıları; http://e-payment.iticu.edu.tr/http://tahsilat.bezmialem.edu.tr/ . Sizde bu sistemi kullanmak istiyor ancak kullanmadan önce bilgi sahibi olmak istiyorsanız 0 212 256 60 00 numaralı telefondan bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.