• 1557

Web Tabanlı Aidat Toplama Programları

Apartman, site, sanayi sitesi, üniversite, kolej, dershane, spor kulübü, dernek, vakıf ve mali müşavirler aidat toplamakta zorluk mu çekiyorsunuz? Eğer aidat toplama da sıkıntı yaşıyorsanız ve bu sıkıntılardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız yeni nesil e-tahsilat programları sizlere çözüm oluyor. Aidat toplarken büyük ihtimal bir hesap numarası kullanıyorsunuzdur. Ve bu hesap numarasına aidatların yatırılmasını istiyorsunuzdur.

Apartman, site, sanayi sitesi, üniversite, kolej, dershane, spor kulübü, dernek, vakıf ve mali müşavirler aidat toplamakta zorluk mu çekiyorsunuz? Eğer aidat toplama da sıkıntı yaşıyorsanız ve bu sıkıntılardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız yeni nesil e-tahsilat programları sizlere çözüm oluyor.

dershane-tahsilat-toplama

Aidat toplarken büyük ihtimal bir hesap numarası kullanıyorsunuzdur. Ve bu hesap numarasına aidatların yatırılmasını istiyorsunuzdur. Ya da elden nakit olarak alıyorsunuzdur. Ve ya ilgili kişi yada kuruma giderek siz ödemeleri topluyorsunuzdur. Bu üç yöntemde oldukça fazla zaman alıcı ve fazla iş gücü harcamanıza sebep olan yöntemlerdir. Fazla iş gücü ve zamanın yanı sıra kayıtlarını da tutmak oldukça zor olmaktadır. Bunların yerine yeni nesil e-tahsilat sistemlerini kullanmak istemez miydiniz?

Nedir E-tahsilat Sistemleri?

E-tahsilat sistemleri ile öğrencilerinizin aylık ödemelerini otomatik olarak tahsil edebilir, apartman sakinlerinden aidat ve vermeleri gereken diğer ödemeleri online bir şekilde toplayabilir, üyeye sahip olanlar tahsilat dertlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Defalarca banka hesabınızı kontrol etmeye gerek kalmadan, ilgili kişi ya da kuruma tahsilatçı göndermeden, aidat toplayacağınız kişilerin yerinize gelmesini beklemeye gerek kalmadan internet tabanlı sitenizden tahsilatlarınızı toplayabilirsiniz. Bu sistem nasıl çalışır ve ne gibi özelliklere sahiptir kısaca anlatalım.

Bir örnek üzerinden giderek e-tahsilat sistemini anlatalım. Diyelim ki siz bir dershane sahibisiniz ve öğrencilerinizden ödeme almakta zorlanıyorsunuz. Bu sistem size ne gibi avantajlar sunacaktır?

  1. İlk olarak dershanenize özel bir internet sitesi açılır. Örnek olarak http://e-payment.iticu.edu.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  2. Size özgü açılan sitenize sahip olduğunuz sanal poslar entegre edilir.
  3. Size özel sitenizi nasıl yöneteceğinize dair eğitimler verilir.
  4. Öğrencileriniz ödeme yapmak için sitenize giriş yaparlar. Sadece 10 saniyede sitenize kayıt olurlar ve ödeme sayfasına istedikleri bir kredi kartı ile ödemelerini yaparlar.
  5. Siz istediğiniz gibi tek çekim, taksitli çekim, komisyonlu çekim gibi ödeme tipleri belirleyebilirsiniz.
  6. Öğrencileriniz ödeme yaptığı anda size bir bilgilendirme mesajı gelir. Ne zaman ne kadar ödeme hangi öğrenciniz tarafından yapılmış görebilirsiniz.
  7. Yapılan bütün ödemelerin kayıtlarını siteniz tutar. Dilediğiniz zaman sitenize girerek ne kadar ödeme yapılmış görebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer internete bağlanabilen bir cep telefonunuz var ise cepten tahsilat özelliği sayesinde cep telefonunuzdan da yapılan ödemeleri kontrol edebilirsiniz.
  8. İşlem kayıtlarını tek tek tutmanıza gerek kalmaz. Sizin yerinize sahip olduğunuz e-tahsilat sitesi raporları tutmaktadır. Dilediğiniz zaman bu raporları excel tablosu olarak ya da çıktı olarak alabilirsiniz.
  • Muhasebe programları ile entegrasyon sayesinde muhasebe ya da finans müdürünüzü de rahatlatabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-tahsilat uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2020 E-tahsilat bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.